Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 19 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Kilus streikui nebūtų galimybių užtikrinti ugdymo procesą

   Atsižvelgiant į gruodžio 5 d. gautą Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio raštą „Dėl mokymosi proceso užtikrinimo“, šiandien Savivaldybės vadovai susitiko su rajono ugdymo įstaigų vadovais aptarti esamą situaciją. Ministro Pirmininko rašte pažymima: „Tęsiantis mokytojų streikui dalyje Lietuvos savivaldybių, didelį susirūpinimą kelia sutrikdytas mokymosi procesas, laikinai prarastos galimybės mokytis ir mokiniams įgyti žinių, tėvams permetama našta savarankiškai organizuoti mokymosi procesą.“ Kreipdamasis į Savivaldybės merą ir Tarybos narius, švietimo įstaigų vadovus, S. Skvernelis kviečia bendradarbiauti, plėtoti dialogą ir ieškoti sprendimų, kad vaikams būtų suteiktas kokybiškas mokymas ir organizuotas vaikų ugdymas streike dalyvaujančiose mokyklose.

Savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gytis Šulinskas, Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė ir kiti administracijos specialistai išklausė ugdymo įstaigų vadovų, kurie apibūdino šiuo metu mokyklose ir darželiuose tvyrančias nuotaikas. Dauguma įstaigų vadovų pažymėjo, kad jų vadovaujamose įstaigose nėra įsikūrusių profesinių sąjungų, pedagogai nusiteikę darbingai ir bręstančio streiko požymių nematyti, tačiau pedagogai palaiko Lietuvoje vykstantį švietimo darbuotojų streiką ir pritaria keliamiems reikalavimams, todėl sunku prognozuoti, kokių veiksmų jie gali imtis, jei per šalį pradės vilnyti streikų banga. Daugelis rajono mokyklų ir darželių darbuotojų jaučia nuoskaudą ne tiek dėl neadekvataus darbo užmokesčio, kiek dėl aukščiausių šalies vadovų požiūrio į mokytoją.

Kalbantis, diskutuojant ir ieškant sprendimų su įstaigų vadovais, prieita prie išvados, kad kilus pedagogų streikui vienoje ar kitoje rajono ugdymo įstaigoje, nebūtų jokių galimybių užtikrinti kokybišką, ugdymo programas atitinkantį mokymosi procesą.

Lapkričio pabaigoje prie pedagogų streiko 1-3 dienoms buvo prisijungusios keturios mūsų rajono mokyklos: Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla, Raseinių Šaltinio progimnazija, Raseinių meno mokykla ir Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.