Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. birželio 17 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Padaugėjo gaisrų atvirosiose teritorijose

   Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad per keturis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5676 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius išaugo 12,1 proc.

   Sausas ir vėjuotas oras didina gaisrų tikimybę atvirose vietose, ypatingai miškuose. Gegužės 16 d. Raseinių rajone įsivyravo III klasės gaisringumas (gaisrams kilti sąlygos vidutiniškai palankios - tikimybė 10-30 proc. Gali kilti vidutiniai ir stiprūs žemutiniai gaisrai). Kai kuriose rajono vietose nustatytas IV klasės gaisringumas (gaisrams kilti sąlygos palankios - tikimybė 30-60 proc. Gali kilti žemutiniai gaisrai, kurie esant šioms sąlygoms pereina į viršūninius gaisrus).

   Statistikos duomenimis, 90 proc. gaisrų kyla dėl žmogaus veiklos – aplaidumas, rūkymas, stovyklautojų galutinai neužgesintos laužavietės, miškuose naudojamos netvarkingos transporto priemonės ir tyčiniai padegimai.

   Primename, kad gaisrams kilti palankiu laikotarpiu draudžiama naudotis atvira ugnimi (kurti laužus, deginti šiukšles), mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą, miške ir arčiau kaip 50 metrų iki jo ribos. Taip pat griežtai draudžiama deginti žolę, šiaudus miško žemėje, pievose, ganyklose, ražienose, važinėti miškuose transporto priemonėmis su vidaus degimo varikliais ten, kur įvažiuoti uždrausta, pilti degalus miške į mašinų bakus. Miško teritorijose draudžiama palikti šiukšles, tepaluotus skudurus, buitines ar statybines atliekas. Saugokime mišką!

Bendrųjų reikalų ir informacinių technologijų skyriaus vyriausiasis specialistas Albinas Stakauskas

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.