Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugsėjo 23 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8748246
Šiandien: 550
Dabar: 22
Prenumerata

 
 
Naujienos
Mero vizitas į Gruziją

   Gegužės 06 - 11 dienomis buvo organizuotas Kauno regiono savivaldybių merų tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Gruziją. Vizitas buvo skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui, patirties mainams, plėtoti geros kaimynystės ryšius, formuoti palankų Kauno regiono įvaizdį tarptautinėje arenoje, skatinti nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą su užsienio partneriais ir įgyvendinti darnią regiono ekonominę ir socialinę plėtrą, vystant tarptautinio bendradarbiavimo ryšius įvairiose veiklos sferose.

   Vizite į Gruziją kartu su kitais Kauno regiono savivaldybių merais dalyvavo ir Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius.

   Pirmąją vizito dieną Kauno regiono delegacija vyko į Telavi miestą, Kachetijos regiono administracinį centrą. Kauno regiono merus priėmė Telavi miesto meras Šota Nareklišvilis, kuris visų pirma papasakojo apie Telavio miestą, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtą 11 amžiuje ir turintį ilgą istoriją. Šiame mieste gyveno vienas garsiausių Gruzijos valdovų Heraklis II, garsėjęs kaip puikus karvedys – mieste yra išlikusi jo pilis, kurioje įrengtas muziejus. Šiuo metu Telavi mieste gyvena apie 20 tūkst. gyventojų. Mieste yra nedidelis oro uostas, universitetas, dramos teatras, parodų, sporto rūmai. Telavi meras pažymėjo, kad didelis dėmesys skiriamas turizmo skatinimui, o turistų srautai nuolatos auga: 2015 m. jų buvo 15 tūkst., o 2017 m. – net 60 tūkst. Prie turistų skaičiaus augimo be jokios abejonės prisideda vyndarystė, kuri Kachetijos regione yra viena iš pagrindinių pramonės šakų. Regione gaminama net 200 vyno ryšių. Vynuogių derlius - 36 tūkst. tonų per metus, o parduodamo vyno kiekis – 15 mln. tonų per metus. Be to, tradicinis Gruzijos vyno gaminimo metodas yra įtrauktas į UNESCO nematerialiojo paveldo sąrašą. Telavi miesto meras supažindino Kauno regiono merų delegaciją su miesto kultūriniais ir pramonės objektais, parodė nedidelį, tačiau labai gražų senamiestį. Susitikime Telavyje taip pat dalyvavo Kachetijos regiono gubernatorius, kuris pasiūlė Kauno regiono delegacijai apsvarstyti galimybę pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą tarp Kachetijos ir Kauno regionų.

   Viešėdama Tbilisyje Kauno regiono delegacija turėjo galimybę susitikti su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Gruzijoje Giedriumi Puodžiūnu. Susitikime taip pat dalyvavo 10-ies Gruzijos miestų atstovai, Gruzijos savivaldybių asociacijos atstovai bei įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai. Lietuvos Respublikos ambasadorius pasidžiaugė, kad Gruzijos ir Lietuvos savivaldybės sėkmingai bendradarbiauja įvairiose srityse, įgyvendina bendrus projektus, be to, kuriama bendradarbiavimo platforma, kurioje Gruzijos ir Lietuvos savivaldos bei viešosios įstaigos turės galimybę ieškoti partnerių, keistis patirtimi. Kiekvienas delegacijos narys trumpai papasakojo apie atstovaujamas savivaldybes ir pristatė Gruzijos savivaldybes, su kuriomis yra pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Susitikimo metu Kauno regiono merai aptarė bendradarbiavimo galimybes su Gruzijos savivaldybėmis, projektų įgyvendinimo ir patirties mainų srityse.

   Kauno regiono merų delegacija taip pat lankėsi Batumio mieste, kuris nutolęs nuo sostinės Tbilisio daugiau kaip 300 kilometrų. Batumio mieste, svarbiame Gruzijos transporto centre, kuriame veikia oro uostas, keleivinis ir krovininis jūrų uostai ir per kurį eksportuojama nafta, Kauno regiono delegaciją priėmė Batumio miesto meras Lasha Komakhidze. Susitikimo pradžioje Kauno regiono plėtros tarybos pirmininkė Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė papasakojo apie Kauno regioną ir Birštono miestą, o Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Prienų ir Raseinių rajonų merai pristatė savo savivaldybes, svarbiausias pramonės šakas, kurios vystomos jose, o taip pat miestus-partnerius iš Gruzijos. Batumio miesto meras papasakojo, kad pastaraisiais metais miestas labai pasikeitė – prie miesto prijungti aplinkiniai rajonai, vykdomi infrastruktūros tvarkymo darbai (vienas iš didžiausių šiuo metu vykdomų projektų – viaduko ties įvažiavimu į miestą statybos), keičiamos požeminės komunikacijos. Požeminių komunikacijų darbai vykdomi su vokiečių banko pagalba, kuris suteikė Batumio miesto savivaldybei išskirtines finansavimo sąlygas. Batumio meras pasidžiaugė, kad mieste sparčiai vystoma sporto infrastruktūra – neužilgo bus pradėtos futbolo stadiono statybos. Batumio miestas siekia vystyti sporto turizmą – kuriama infrastruktūra, kuri paskatintų įvairių sporto šakų atstovus pasirinkti Batumį treniruotėms bei varžyboms. Spalio mėnesį Batumyje vyks šachmatų olimpiada.

   Batumio meras taip pat papasakojo, kad mieste yra oro uostas, kuriame, nors ir turi tik vieną taką, vykdomi skrydžiai 23 kryptimis. Šiais metais tikimasi 40 proc. keleivių srautų augimo. Tam įtakos turi tai, jog Batumis – tranzitinis miestas, per kurį daug žmonių vyksta į Turkiją. Be to, mieste veikia keleivinis ir krovininis jūrų uostai. Taip pat Batumio meras pažymėjo, kad siekiama išplėtoti ir lengvąją pramonę, kuri prisidėtų prie miesto ekonomikos augimo, tačiau nepakenktų aplinkai ir turistinei miesto vizijai. Batumio miestas – palyginti jaunas miestas – jam tik 130 metų. XIX a. per miestą ėjo naftos kelias, o miestas suklestėjo, kai čia įsikūrė garsiosios Rotčildų giminės atstovai. Šiuo metu mieste gyvena apie 200 tūkst. gyventojų ir šis skaičius auga. Be to, daug įvairių tautybių žmonių įsigyja mieste antrąjį būstą. Kauno regiono delegacijai taip pat buvo įdomu, kokios yra nekilnojamojo turto kainos. Batumio meras atsakė, kad jos svyruoja nuo 700 iki 2500 USD už kv. m.

   Turistinis sezonas Batumyje prieš keletą metų truko tik 2 mėnesius, bet šiuo metu jis yra nuo gegužės vidurio iki rugsėjo mėnesio antros pusės, tačiau siekiama jį pailginti net iki 12 mėnesių per metus. Šio tikslo siekiama plėtojant konferencinį bei azartinių lošimų turizmą – beveik visuose 4-5 žvaigždučių viešbučiuose veikia kazino. Batumyje daugiausia investuoja turkai, ukrainiečiai, iraniečiai.

   Susitikimo pabaigoje Kauno regiono delegacija pakvietė Batumio miesto merą apsilankyti Kauno regione.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.