Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Į pradžią RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428) 79 600,
Faks. (8 428) 51 604
El.paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2015 m. balandžio 2 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 5731149
Šiandien: 676
Dabar: 31
Prenumerata


 

   Š. m. balandžio 13 d. 10.00 val. rajono Savivaldybės didžiojoje salėje II a. šaukiamas Raseinių rajono savivaldybės 8-ojo šaukimo tarybos 1-asis posėdis.

Naujienos
 
   2015-04-01  VšĮ Raseinių socialinių paslaugų centro socialinių darbuotojų pagalba ruošiant metodinę medžiagą

   2012 m. socialinio darbo ekspertė Lies Gualtherie van Weezel iš Olandijos subūrė aštuoniolika socialinio darbo praktikių grupę iš Lietuvos, kurių veikla vienaip ar kitaip siejasi su pagalba socialinės rizikos grupės šeimoms. Praktikės atstovavo įvairioms socialinių paslaugų srities organizacijoms: Vaiko teisių apsaugos skyriams, socialinių paslaugų centrams, socialinių paslaugų skyriams savivaldybėse, vaikų dienos centrams bei vaikų globos namams. Taip pat dalyvavo socialinių išmokų specialistai ir keli atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Per bendrus grupės susitikimus buvo analizuojama darbinėje aplinkoje kilę ypatingi atvejai, ieškoma optimaliausių jų sprendimo būdų, skatinama kiekvienoje situacijoje nepamiršti žmogiškumo faktoriaus.

Plačiau
 
   2015-04-01  Sveikiname Betygalos Maironio gimnaziją

   Skubame pasidžiaugti – vakar, t.y. kovo 31 dieną, Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko Vidurinio ugdymo programos akreditacijos komisijos posėdis, kuriame šalia kitų klausimų buvo svarstomas ir Betygalos Maironio mokyklos likimas: būti jai gimnazija, ar ir toliau likti vidurine mokykla. Komisijos nuomonė buvo vienareikšmiška – Betygalos mokykla verta tapti gimnazija. Šį svarbų statusą oficialiai patvirtinti teks garbė ir teisė jau naujajai rajono tarybai, o mes po to rajone turėsime jau šešias gimnazijas. Šių metų laidos Betygalos Maironio mokyklos abiturientai jau turėtų išeiti kaip gimnazistai.

Plačiau
 
   2015-04-01  Debatų kova Ariogalos gimnazijoje

   Kas yra debatai? Idėjų kova? Kalbos laisvė? Apsikeitimas argumentais? Antrus metus iš eilės tai bandė išsiaiškinti Raseinių rajono gimnazijų II-III klasių mokiniai.

Plačiau
 
   2015-04-01  Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ - 2015

   VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centrą (VDUC) lankantys vaikai prisijungė prie visoje Lietuvoje „Vaikų linijos“ organizuojamos „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“. Palaikydami šeštą kartą vykdomą iniciatyvą, stabdyti patyčias šiemet kvietė žinomi Lietuvos žmonės, dalindamiesi savo karčia patirtimi ir mintimis.

Plačiau
 
   2015-04-01  Skaudiems įvykiams atminti

   Ariogalos gimnazija organizavo akciją, skirtą Lietuvos ir visų Pabaltijo tautų trėmimams paminėti. Mokiniai, mokytojai, miesto bendruomenės atstovai rikiavosi į grandinę nuo gimnazijos iki tremtiniams skirto monumento kapinėse. Prie gimnazijos skambėjo tremtinių dainos, pleveno žvakės, simbolizuojančios kiekvienos klasės bendruomenę. Direktorius Arvydas Stankus, pradėdamas akciją, kalbėjo apie tai, kad trėmimai palietė daugybę šeimų Lietuvoje ir kad šis istorijos puslapis buvo pats skaudžiausias.

Plačiau
 
   2015-04-01  Renginiai apie vertybes
   Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė Vilma Daujotaitė pasakoja apie jų įstaigoje vykusią Vertybių savaitę. Apie tai skaitykite www.musuraseiniai.info. Plačiau
 
   2015-04-01  Informacija apie teritorijų planavimą

   Informuojame, kad Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius 2015 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr.A1-219 „Dėl žemės sklypo Tado Daugirdo g. 2A, Plembergo k., Ariogalos sen., Raseinių r. sav., detaliojo plano patvirtinimo“ patvirtino esamo žemės sklypo Tado Daugirdo g. 2A, Plembergo k., Ariogalos sen., Raseinių r. sav., ribų ir plotų koregavimo, pagrindinės žemės naudojimo paskirties keitimo į kitą (rekreacinės teritorijos), teritorijos tvarkymo ir naudojimo režimo bei statybos reglamento nustatymo detalųjį planą.

Plačiau
 
   2015-03-30  Mažieji žaidė teatrą

   Tarptautinė teatro dienos proga  pažaisti, pavaidinti, pašokti ir pasilinksminti į salę rinkosi Viduklės darželio „Spalviukai“,  pasipuošę karūnėlėmis, atropojo visas būrys boružėlių iš „Boružiukų“ grupės, atskrido čiulbuonėliai iš „Paukščiukų“ grupės, sugužėjo ir mažieji „Nykštukai“, pasipuošę raudonomis kepurėlėmis. Šventę pradėjo lėlė Lilė (auklėtoja R. Usinienė), atėjusi į susitikimą nešina dviem didžiuliais lagaminais.

Plačiau
 
   2015-03-30  Pasveikino 90-metę

   Paliepių seniūnijos seniūnė Rasa Spurgienė kartu su seniūnijos vyresniosiomis specialistėmis pasveikino Papelkių kaime gyvenančią Eleną Kliknienę 90-ies metų jubiliejaus proga. Seniūnė palinkėjo jai geros sveikatos, kad sulauktų dar ne vieno jubiliejaus.

Plačiau
 
   2015-03-27  Įvyko paskutinis 7-ojo šaukimo rajono tarybos posėdis

   Įvyko Raseinių rajono savivaldybės 7-ojo šaukimo tarybos 77-asis posėdis, apsvarstęs 40 pagrindinės ir 7 papildomos darbotvarkės klausimus. Didžioji jų dalis – savivaldybės įmonių, įstaigų 2014 metų veiklos ataskaitų tvirtinimas. Taryba taip pat patvirtino Nemakščių darželio direktorės pareigoms Dalią Mačiulaitienę, o Raseinių meno mokyklos direktorės pareigoms – Albiną Damašauskienę bei tenkino  Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos direktorės Janinos Jasiulienės prašymą atleisti ją iš pareigų.

Plačiau
 
   2015-03-27  Girkalnyje įvyko Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos ataskaitinis susirinkimas

   Svetinguose Girkalnio bendruomenės namuose įvyko Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Bendruomenių pirmininkai ir atstovai prisiminė svarbiausius 2014 m. atliktus darbus, aptarė rajono kaimų bendruomenių sąjungos 2015 m. veiklą.

Plačiau
 
   2015-03-19  Startuoja Žemės ūkio ministerijos parama kaimo bendruomenėms

   Žemės ūkio ministerija informuoja, kad nuo š. m. kovo 17 d. iki balandžio 17 d. renkamos kaimo bendruomenių paramos paraiškos gauti paramą pagal Nacionalinės paramos teikimo 2015 metais kaimo bendruomenių veiklai taisykles, kurios patvirtintos 2015 m. kovo 13 d. žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-171.  Bus remiami projektai, susiję su šiomis sritimis: verslo aplinkos kūrimas, skatinant kaimo gyventojų verslumą (iki 6 tūkst. Eur);  kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas (iki 3 tūkst. Eur); kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas ir priežiūra (iki 6 tūkst. Eur).Viena iš naujovių – projektai, pateikti pagal atskiras veiklos sritis, nekonkuruos tarpusavyje, nes kiekvienai veiklos sričiai numatyti atskiri paramos ,,krepšeliai“. Iš valstybės biudžeto lėšų kompensuojama iki 90 proc. tinkamų finansuoti projekto išlaidų, taigi pareiškėja prie projekto įgyvendinimo turės prisidėti piniginėmis lėšomis. Kaimo bendruomenė gali teikti projektą tik pagal vieną iš minėtųjų veiklos sričių. Pretenduoti į paramą gali tos kaimo bendruomenės, kuriose yra bent 30 narių ir kurios per paskutiniuosius dvejus metus (2013 m. ir 2014 m.) negavo paramos pagal Paramos kaimo bendruomenių ir jų asociacijų veiklai teikimo taisykles. Kaimo bendruomenių asociacijų projektai šiais metais nebus finansuojami.

Plačiau
 
   2015-03-18  Planuokime kartu

   Gerbiami raseiniškiai, Raseinių savivaldybės administracija planuoja parengti ir įgyvendinti parko, prie Raseinių miesto I ir II tvenkinių, sutvarkymo projektą. Kodinis parko pavadinimas – „Rasupio parkas“.

Plačiau
 
   2015-03-16  Asbestinių stogų dangos keitimo paraiškų rinkimo grafikas Raseiniuose

   Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniai skyriai jau renka paraiškas paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklos sritį „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ priemonę „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“.  Paraiškų rinkimas truks iki balandžio 30 d. Raseinių rajono kaimo gyventojai, pageidaujantys pasinaudoti ES parama pagal šią priemonę, paraiškas gali pateikti ir Raseiniuose. Kauno NMA specialistai atvyks į Raseinių rajono savivaldybę ir surinks iš gyventojų paraiškas. Paraiškas gyventojai galės pateikti Savivaldybės 3 aukšto posėdžių salėje (V. Kudirkos g. 5, Raseiniai).

Plačiau
 
   2015-03-12  Raseinių kraštas šventė Nepriklausomybės 25-metį

   Raseinių kraštas kartu su visa Lietuva gražiai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šventė, prasidėjusi šv. Mišiomis Raseinių bažnyčioje, netrukus pražydo Trispalvės spalvų balionais Žemaičio aikštėje, iš kurios jų 600 pakilo į dangų, kad praneštų žinią žemei ir visatai, kad mes mylime laisvę, ją saugosime ir, jei tik reikės, ginsime.

Plačiau
 
   2015-02-03  Skolininkai nuo prievolės neišsisuks

   Raseinių rajono savivaldybės administracijos specialistai šiuo metu dar kartą siuntinėja skolininkams priminimus apie prievolę sumokėti valstybinės žemės mokestį. Šių metų sausio 1-os dienos duomenimis fiziniai asmenys buvo skolingi 56,14 tūkst. eurų, juridiniai – 23,53 tūkst. eurų. Savivaldybė ragina skolas padengti nedelsiant ir taip išvengti papildomų išlaidų, susijusių su skolos išieškojimu, nes skolas sumokėti bet kokiu atveju teks. Kai ieškiniai pasieks teismą, skolininkams teks sumokėti ne tik pačią skolą, bet ir už antstolių darbą, padengti bylinėjimosi išlaidas.

Plačiau
 
Skelbimai
 
   2015-04-01  Dėl žemės sklypo kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų
 
   2015-04-01  Informacija dėl žemės sklypo matavimo

   Raimundo Špoko individuali įmonė atlieka Onos Žalpienės nuosavybės teise valdomo žemės sklypo (kadastrinis Nr.7228/0004:60), esančio Petkūniškių k. 1, Pagojukų sen., Raseinių r. sav., kadastrinius matavimus, kurių metu bus pažymėta sklypų skiriamoji riba.

Plačiau
 
   2015-03-31  Infomacija apie rengiamą žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą

   Informuojame, kad rengiamas žemės sklypo, esančio Gabšių k., Raseinių sen., Raseinių raj. sav., (kadastrinis Nr. 7210/0003:309) formavimo ir pertvarkymo projektas.

Plačiau
 
   2015-03-31  2015 m. balandžio 2 d. 15:00 val. šaukiamas pirmasis Nemakščių vietinės bendruomenės tarybos (VBT) susirinkimas, kurio metu bus renkami Nemakščių VBT nariai
 
   2015-03-31  Raseinių rajono Girkalnio sen. Girkalnio k.v. melioracijos griovių Apusinas, A-4-2, Leiškonė, L-1 ir Rūdupis, remontas

   Vykdant Raseinių rajono 2015 m. melioracijos darbų programa parengtas Raseinių rajono Girkalnio seniūnijos Girkalnio k.v. Girkalnio, Šeimyniškių, Šikšnių, Vėgėnų, Pakalniškių, Pagraužio, Volų kaimų teritorijų ir aplinkinių drenuotų plotų aptarnaujančių melioracijos griovių up. Leiškonė, L-1, up. Apusinas, A-4-2, A-3, up. Rūdupis remonto projektas. Jų baseinų plotas apima 20,0 km2. Grioviai priklauso Šaltuonos upės baseinui. Bendras griovių ir jų intakų ilgis 14,75 km. Griovei nuveda vandenį nuo sausintų plotų aukščiau minėtuose kaimuose.

Plačiau
 
   2015-03-30  Informacija apie parengtą Raseinių rajono atliekų tvarkymo planą (2014-2020 m.) ir strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitą
 
   2015-03-30  Kviečia Marcelijaus margučiai

   Balandžio 10 d., penktadienį, 15 val. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje atidaroma poeto Marcelijaus Martinaičio margučių, saugomų Lietuvos dailės muziejuje, paroda "Marcelijaus Martinaičio margučiai". Parodos kuratorė - Lietuvos dailės muziejaus liaudies meno rinkinio saugotoja - tyrinėtoja Daiva Beliūnienė. Paroda veiks iki gegužės 7 d.

Plačiau
 
   2015-03-26  Informacija dėl žemės sklypo matavimo

   Raimundo Špoko individuali įmonė atlieka Zigmo Oržekausko nuosavybės teise valdomo žemės sklypo (kadastrinis Nr.7263/0002:510), esančio Lelijų takas 14, Raseinių m., Raseinių r. sav., kadastrinius matavimus, kurių metu bus pažymėta sklypų skiriamoji riba.

Plačiau
 
   2015-03-26  Ūkininkai raginami nesnausti

   Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė patvirtino Paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014- 2020 metų programos priemones naują redakciją. Tuo turėtų labai susidomėti mūsų ūkininkai ir kuo aktyviau pasinaudoti jiems suteikiamomis galimybėmis. Iš tokios gausos siūlomų priemonių kiekvienas gali rasti, ką savo ūkyje pritaikyti. 

Plačiau
 
   2015-03-25  Lietuvos Respublikos Vyriausybės narių gyventojų priėmimo Vyriausybės priimamajame (Gedimino pr. 11, Vilnius) 2015 metų balandžio - birželio mėnesiais grafikas
 
   2015-03-20  Partnerių atranka

   Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Lietuvos darbo birža nuo 2015 m. ketina įgyvendinti bendrą projektą, kurio tikslas jauniems bedarbiams ir neaktyviems žmonėms suteikti pirminės intervencijos paslaugas, siekiant juos sugrąžinti į švietimo sistemą ar darbo rinką. 

Plačiau
 
   2015-03-18  Kviečiame teikti paraiškas Raseinių rajono jaunimo pilietinių ir socialinių iniciatyvų projektams finansuoti
 
   2015-03-04   Paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių – Raseiniuose

   Nuo kovo 3 d. iki balandžio 30 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje (Muziejaus g. 3) veikia paroda „Europos miestai XIX amžiaus graviūroje“. Lankytojai laukiami antradieniais – penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 11 iki 16 val.

Plačiau
 
   2015-03-02  Kaimo gyventojai vėl gali teikti paraiškas asbestinių stogų dangų keitimui

   Nuo šių metų kovo 2 d. iki balandžio 30 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklos sritį „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ priemonę „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“. 2015 m. didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negalės viršyti 2000 eurų. Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis finansuojama iki 50 proc. visų patirtų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Parama galės būti skirta projektams, įgyvendinamiems kaimo vietovėje. Parama projektui neteikiama, jeigu jo įgyvendinimo vieta - sodo bendrija.

Plačiau
 
Raseinių rajono savivaldybės meras
Algimantas Mielinis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 


 
 
 


 
 

 
 
 
 
 
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.