Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. liepos 16 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Vėjo jėgainių parko atstovai pristatė savo viziją

   Šiandien Savivaldybės merui Andriui Bautroniui ir kitiems Tarybos nariams UAB „Raseinių vėjas“ ir „Raseinių vėjo energija“ vadovas Marius Molotokas bei projektuotojai pristatė jų viziją ir siekį įkurti vėjo jėgainių parką keliose Raseinių rajono seniūnijose.

  Raseinių kraštas yra gana patrauklus statyti šiuos įrenginius – čia palankūs, stiprūs vėjai, nėra draudžiamų objektų. Pranešėjai užtikrino, kad bus laikomasi teisės aktų reikalavimų, užtikrintos visos gyventojų saugumo ir sveikatos priemonės. Kompensacijos būtų mokamos ne tik sklypų, kuriuose stovės vėjo jėgainės, savininkams, bet ir seniūnijoms, bendruomenėms. Savivaldybė gautų taip pat pajamų, taigi nauda būtų visuotinė.

   Pasak investuotojų, šiuo metu jiems reikia Tarybos narių sprendimo. Jeigu jis bus teigiamas, tada bus galima rengti specialųjį planą, kuris Savivaldybei nieko nekainuos. Tačiau ir parengus šį planą, vėjo jėgainių parko statyba dar neprasidės – laukia daugybė darbų, bus atsižvelgta ne tik į privačių valdų, kuriose planuojama statyti jėgaines, savininkų, bet ir į netoliese jų įsikūrusių gyventojų nuomones ir tik jiems sutikus bei pasirašius, bus pradėta įrangos statyba. Jeigu gyventojai nesutiks, vėjo jėgainių atstovams teks ieškoti kitos vietos.

   Daugumai Tarybos narių bei pasitarime dalyvavusiems kaimų bendruomenių pirmininkams kilo nemažai klausimų, į kuriuos pranešėjai atsakė. Diskusijos pabaigoje Savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas pareiškė, kad vėjo jėgainių parko atstovai turi neužkrauti atsakomybės Tarybos nariams, o patys aktyviai tartis su seniūnais, kaimų bendruomenėmis, gyventojais dėl atsinaujinančios energijos įrenginių statybos. Savo pasiūlymus vėjo jėgainių parko iniciatoriai ir specialistai turi išdėstyti ketinimų memorandume.

     

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.