Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
Į pradžią RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428) 79 600,
Faks. (8 428) 51 604
El.paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2015 m. balandžio 18 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 5773346
Šiandien: 2231
Dabar: 9
Prenumerata


 

 
  
Šiandien, balandžio 17-ąją, švenčiama Lietuvos energetikų diena. Rajono vadovai nuoširdžiai sveikina šios profesijos atstovus, t.y. tuos žmones, kurie savo kasdieniu darbu prisideda, kad mes kiekvienas ir kasdien savo namuose turėtume šviesą ir šilumą. Jiems, jų šeimoms, jų artimiesiems, kaimynams – visiems linki asmeninės laimės, visokeriopos sėkmės, šviesos ir šilumos. Su profesine švente, mielieji. 


   Š. m. balandžio 30 d. 10.00 val. rajono Savivaldybės didžiojoje salėje II a. numatomas Raseinių rajono savivaldybės 8-ojo šaukimo tarybos 2-asis posėdis.

Naujienos
 
   2015-04-17  Vieši Kekavos delegacija

   Šiandien Raseinių rajone vieši Kekavos (Latvija) delegacija. Juos Savivaldybėje kartu su kitais Savivaldybės atstovais – Ekonomikos ir ūkio departamento direktore Indre Antanaitiene, Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktore Jolita Jablonskiene, Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyriaus vyriausiąja specialiste Rūta Butkiene pasitiko meras Algirdas Gricius, kuris pasveikino svečius ir palinkėjo kuo geriausių įspūdžių „pačiame gražiausiame Lietuvos kampelyje- Raseinių rajone.“ Svečiai savo ruožtu pasveikino merą su naujom pareigom, palinkėjo jam visokeriopos sėkmės.

Plačiau
 
   2015-04-17  Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijai įteiktas Geros mokyklos apdovanojimas

   Šiais mokslo metais pirmą kartą Lietuvoje Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra vykdė geriausiai dirbančių mokyklų atranką pagal 15 vertinimo rodiklių.

Plačiau
 
   2015-04-17  Pasveikino šilumininkus

   Šiandien šalies energetikai švenčia savo profesinę šventę. Ta proga „Raseinių šilumos tinkluose“ apsilankė meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, Ekonomikos ir ūkio departamento Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjas, atliekantis administracijos direktoriaus funkcijas, Robertas Pareigis, kurie pasveikino kolektyvą, palinkėjo, kad gyventojams šilumos kainos būtų tik maloniai šiltos, kad įmonė dirbtų pelningai. Įmonės vadovas Stanislovas Bartkus, gavęs dovanų gėlę, pasigyrė, kad auginti tikrai mokės, nes Ariogalos katilinėje gėlė net prie katilo vešinti. Direktorius neslėpė esąs maloniai nustebintas tokio vadovų dėmesio, nes per devynerius metus, kiek atsimena S.Bartkus, pirmąkart kolektyvas taip pagerbtas.

Plačiau
 
   2015-04-17  Žaiginyje – saugi kaimynystė

   Žaiginio bendruomenės „Bitupis“ taryba ėmėsi iniciatyvos Žaiginio miestelyje įkurti Saugios kaimynystės grupę. Apie tai Rita Šilvienė, Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė, bendruomenės pirmininkė pasakoja www.musuraseiniai.info.

Plačiau
 
   2015-04-17  Stonuose – Smilgų gatvė

   Vadovaudamasi teisės aktais ir Raseinių seniūnijos vietos bendruomenės tarybos posėdžio protokolu, planine medžiaga, Raseinių rajono savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje ketina suteikti naują gatvės pavadinimą Raseinių seniūnijos Stonų kaime – Smilgų gatvę.

Plačiau
 
   2015-04-16  Saugaus bendravimo su šunimis pamokėlė

   VŠĮ Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centre š. m. balandžio 15 d. popietę aplankė Lietuvos kinologų draugijos mokymo centro švietimo projektų koordinatorė Ugnė Nedzinskaitė ir jos kolegė su veisliniais šunimis Zara ir Kopa. Centrą lankantiems vaikams jie pravedė užsiėmimą tema „Saugus bendravimas su šunimis“. Jame vaikai mokėsi saugiai pasisveikinti su šunimi, „perskaityti“ šuns kūno kalbą. Buvo aptarta, kokių veiksmų bendraujant su šunimi reikėtų vengti, kaip elgtis kilus grėsmei, kokių priemonių reikia saugumui užtikrinti vaikštinėjant su šunimi lauke. Taip pat užsiėmimo metu vaikai galėjo bendrauti su šunimis, juos glostyti, atlikti įvairias užduotis.

Plačiau
 
   2015-04-16  Vaikų Velykėlės

   Jau antri metai iš eilės Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai dalyvauja Naisių vasaros organizuojamame ir jau tradicija tapusiame „Vaikų Velykėlių" konkurse.
    Vaikai margino margučius įvairiais tradiciniais raštais, piešė tradicinius žalčio, ugnies, saulės, žemės ženklus, su kuriais buvo supažindinti per kūrybinius užsiėmimus. Visą savaitę piešti, spalvinti, tapyti margučiai balandžio 10 d. Atvelykio popietės metu buvo sukabinti ant didžiojo margučio muliažo.

Plačiau
 
   2015-04-15  Mažosios Velykėlės Žaiginyje

   Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė Vilma Daujotaitė www.musuraseiniai.info pasakoja apie Vaikų Velykėles.

Plačiau
 
   2015-04-15  VĮ „Kauno regiono keliai“ Raseinių rajono kelių tarnybos informacija

   Raseinių rajono savivaldybės administracija gavo VĮ „Kauno regiono keliai“ Raseinių rajono kelių tarnybos pranešimą, kad vykdant valstybinių kelių priežiūrą vis dažniau pastebima automobilių kelių juostos ir kelių sanitarinės apsaugos zonos priežiūros taisyklių pažeidimų – važinėjimas kelio sankasa (šlaitais), pakelės griovio gadinimas, žemės arimas kelio juostoje ir kt.

Plačiau
 
   2015-04-15  Šiandien – Pasaulio kultūros diena

   Šiandien minima Pasaulio kultūros diena. Tai – ne kultūros darbuotojų profesinė šventė, o diena, skirta atkreipti mūsų visų dėmesį į kultūros vertybes, susimąstyti apie jų saugojimą, perdavimą ateities kartoms.
   Ši diena pradėta minėti 1935 metais Vašingtone, kai JAV prezidentas F.Ruzveltas ir 20-ties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Tokia sutartis atsirado įvertinus, kad įvairių šalių kultūros paminklus nuniokojo karai, o ir dabarties žmonės ne visi suvokia kultūrinio palikimo vertę, nė nesusimąstydami gadina tai, ką būtina saugoti. Sutartį dėl meno, mokslo įstaigų ir istorijos paminklų išsaugojimo inicijavo rusų mąstytojas N.Rerichas, dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą pakvietęs visų šalių atstovus aptarti kultūros paminklų apsaugos klausimą, po to buvo pasirašytas pirmasis tarptautinis susitarimas, skirtas kultūros vertybių išsaugojimui. Deja, Antrasis pasaulinis karas su žeme sulygino ir plėnimis pavertė gausybę kultūros paminklų. Tačiau 1954 metais prie šio dokumento vėl buvo grįžta ir Hagoje buvo priimta Konvencija dėl kultūros vertybių išsaugojimo karinio konflikto metu, kurią pasirašė 39 pasaulio šalys.

Plačiau
 
   2015-04-15  Savivaldybės administracijos laukia pokyčiai

   Naujai pirmąkart tiesioginiuose mero rinkimuose išrinktas meras Algirdas Gricius sukvietė visus Raseinių rajono savivaldybės administracijos darbuotojus: prisistatė jiems ir supažindino, kokie pokyčiai laukia artimiausiu metu, kaip numatoma dirbti pastaruosius ketverius metus, t. y. šios kadencijos laikotarpiu. Meras prašė atvirai pasakyti, ko darbuotojai tikisi iš naujos valdžios, o savo ruožtu pažadėjo, kad Savivaldybės administracijos pertvarka tikrai bus, kad nebeliks departamentų. R.Ačo laikų sukurta struktūra nebuvo patenkinti ir kadenciją baigusieji vadovai, tačiau buvo likę per mažai laiko ką nors keisti, todėl dirbo su tokiu palikimu, kokį jį rado.

Plačiau
 
   2015-04-15  Pranešimas

   Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja, kad yra atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.
   Kilus grėsmei ar susidarius ekstremaliąjai situacijai gyventojai perspėjami sirenomis, taip pat trumpaisiais pranešimais, kurie perduodami į gyventojų mobiliuosius telefonus.

Plačiau
 
   2015-04-14  Marcelijus Martinaitis – įvairialypė asmenybė

   Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje balandžio 10-ąją įvyko gražus renginys, skirtas žemiečio poeto Marcelijaus Martinaičio parodai „Marcelijaus Martinaičio margučiai“ atidaryti. Jame dalyvavo nemažai svečių, kuriuos pristatė renginį vedusi bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Edita Sprauniūtė. Tai – velionio poeto žmona Lietuvos dailės istorikė, kultūrologė, humanitarinių mokslų daktarė Gražina Marija Martinaitienė, Lietuvos filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius kraštietis, poeto kurso draugas Česlovas Kalenda, Lietuvos dailės muziejaus liaudies meno rinkinio saugotoja ir tyrinėtoja, parodos kuratorė Daiva Beliūnienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė, Raseinių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir socialinių reikalų departamento Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Donvina Dambrauskaitė, kraštotyrininkas, dailininkas, Raseinių krašto kultūros paveldo tyrinėtojas, spaudos bendradarbis Viktoras Vitkus.

Plačiau
 
   2015-04-14  Atvelykio šventė Šiluvoje

   Visi nekantraujame laukdami švenčių, o sulaukus dar kartą suvokiame, kaip greitai jos pralekia, pasibaigia. Gerai jog Šv. Velykos po savaitės turi atgarsį - Atvelykį. Atvelykis arba dar kitaip vadinamas Tomo sekmadienis yra Velykų atnaujinimas. Šiam Šv. Velykų atnaujinimui ir suėjo draugėn VO Šiluvos bendruomenės „Aušrinė“ nariai. Šią gražią šventę buvo nuspręsta paskirti dėkingumui ir pagerbti tuos, kas daro daugiau negu pasakyta, kas dirba ne tik už atlyginimą, kas aukoja savo laisvalaikį, apie kurių nuveiktų darbų gausumą atrodo net paukščiai gieda.

Plačiau
 
   2015-04-14  Rajoninis ikimokyklinukų meninio skaitymo konkursas

   2015 m. balandžio 2 d. Raseinių lopšelyje – darželyje „Liepaitė“ vyko ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų meninio skaitymo konkursas „Skrisk, bitele, į eilėraščių šalelę“. Konkursą organizavo Raseinių rajono švietimo centras ir Raseinių lopšelis – darželis „Liepaitė“.

Plačiau
 
   2015-04-14  Senjorus pasveikino meras

   Gausiai į Savivaldybės salę rinkosi Trečiojo amžiaus universiteto studentai, kur jų laukė dr. Guodos Azguridienės paskaita „Kokį maistą vadiname sveiku ir kaip susigaudyti skirtingų požiūrių džiunglėse?“. Seminaro dalyvių pasveikinti atvyko ir naujasis, tiesiogiai žmonių išrinktas meras Algirdas Gricius. Palinkėjęs senjorams naudingos paskaitos, meras pažadėjo, kad, baigęs kadenciją, ir jis papildys TAU gretas. TAU studentai merui padovanojo savo rankų darbo meno kūrinį.

Plačiau
 
   2015-04-14  Mobiliosios mokslinės laboratorijos vizitas

   Ariogalos gimnazijos kieme tris dienas stovėjo mobili mokslinė laboratorija (MoMoLab), kurioje dirbo septyniolika jaunųjų tyrėjų, o idėjas jiems padėjo patikrinti ir ištirti šeši Lietuvos aukštųjų mokyklų mokslininkai bei gimnazijos gamtos mokslų mokytojai. Kaip jiems tai sekėsi, skaitykite www.musuraseiniai.info.

Plačiau
 
   2015-04-14  Sportuoti turime kiekvienas

   Tokius žodžius ne kartą tarė Trečiojo amžiaus universiteto studentams Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė Joana Bartaškienė. Virš 100 Raseinių rajono tądien susirinkusių TAU studentų gilinosi į lektorės gyvenimo patirtį, sakomus žodžius ir teikiamus pavyzdžius. Visi daug kartų esame girdėję, kad sportas- sveikata. Tai gerai suprantame, bet ar darome?

Plačiau
 
   2015-04-14  Gruzdiškėje pasodinta Saugaus eismo giraitė

   Gražų šeštadienio rytmetį virš šimto talkininkų suvažiavo į Gruzdiškę dalyvauti konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse“ penkerių metų sukakčiai bei Saugaus eismo dienai paminėti Saugaus eismo giraitės sodinimo akcijoje. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos inicijavo šią akciją ir pasiūlė surasti kuriame nors Lietuvos rajone gražią vietovę, kur galėtų augti 60 ąžuoliukų, skirtų kiekvienai Lietuvos savivaldybei. Iš visų pasiūlytų vietų, geriausiai tinkama pasirodė graži erdvė, esanti šalia Gruzdiškės bendruomenės namų ir regioninio kelio Raseiniai - Baisiogala.

Plačiau
 
   2015-04-13  Pirmasis naujos rajono tarybos posėdis

   Įvyko pirmasis naujai išrinktos Raseinių rajono savivaldybės tarybos 8-ojo šaukimo 1-asis posėdis, kurį vedė pirmąkart šalies istorijoje tiesiogiai išrinktas meras Algirdas Gricius. Sugiedoję Lietuvos himną, visi naujai išrinkti tarybos nariai bei meras, uždėję ranką ant Konstitucijos, prisiekė dirbti rajono žmonių labui. Kadenciją baigęs meras Algimantas Mielinis iškilmingai perdavė mero regalijas naujajam merui Algirdui Griciui. Naujosios rajono valdžios pasveikinti atskubėjo trys Seimo nariai: Darius Ulickas, Edmundas Jonyla ir Gintautas Mikolaitis, Vyriausybės atstovė, Savivaldybės įmonių, įstaigų vadovai, partijų atstovai.

Plačiau
 
   2015-04-08  Moksleivi, sėsk prie savo verslo vairo!

   VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos Respublikos ūkio ministerija, siekdamos motyvuoti Lietuvos jaunus, ambicingus ir apie savo ateitį galvojančius jaunuolius įkūnyti savo idėjas versle, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis, skleisti informaciją apie galimybes rasti ir gauti visapusišką paramą, pradedant verslą, organizuoja nemokamų renginių ciklą „Verslas veža“.

Plačiau
 
   2015-04-03  Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

   2015 m. balandžio 20 d. Raseinių rajono savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama  gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkama:

Plačiau
 
   2015-02-03  Skolininkai nuo prievolės neišsisuks

   Raseinių rajono savivaldybės administracijos specialistai šiuo metu dar kartą siuntinėja skolininkams priminimus apie prievolę sumokėti valstybinės žemės mokestį. Šių metų sausio 1-os dienos duomenimis fiziniai asmenys buvo skolingi 56,14 tūkst. eurų, juridiniai – 23,53 tūkst. eurų. Savivaldybė ragina skolas padengti nedelsiant ir taip išvengti papildomų išlaidų, susijusių su skolos išieškojimu, nes skolas sumokėti bet kokiu atveju teks. Kai ieškiniai pasieks teismą, skolininkams teks sumokėti ne tik pačią skolą, bet ir už antstolių darbą, padengti bylinėjimosi išlaidas.

Plačiau
 
Skelbimai
 
   2015-04-17  Skelbiamas Raseinių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vaikų vasaros užimtumo projektų rėmimo konkursas

   Skatindama neformaliojo švietimo veiklos įvairovę ir siekdama sudaryti sąlygas vaikų turiningai edukacinei veiklai ir užimtumui vasaros poilsio metu Raseinių rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas Raseinių rajono savivaldybės švietimo įstaigų vaikų vasaros užimtumo projektams finansuoti.

Plačiau
 
   2015-04-15  Kviečiame į paskaitą „Nebūk naivus kelyje - keliauk atsakingai“

   2015 m. gegužės 5 d. 14.30 val. Raseinių rajono kultūros centro atviroje jaunimo erdvėje (AJE) (Maironio g. 7, Raseiniai) vyks Lietuvoje vykdomo socialinio projekto „Nebūk naivus kelyje“ renginys – paskaita „Nebūk naivus kelyje - keliauk atsakingai“. Socialinį projektą pristatys projekto iniciatorius Mindaugas Jonušas. Renginio tikslas – supažindinti apie pavojus, kurie tyko kelyje keliaujant pakeleivingu automobiliu arba vežėją susirandant internetiniuose puslapiuose. Nors šitaip keliauti yra perpus pigiau nei maršrutiniu ar viešuoju transportu, tokios kelionės gali būti labai pavojingos.

Plačiau
 
   2015-04-13  Informacija dėl žemės sklypų matavimo

   A. Šilalienės įmonė atlieka Česlovui Šveikauskui ir Antanui Šveikauskui Betygalos seniūnijoje, Berteškių kaime įregistruoto žemės sklypo (miškas) Nr. 7203/0004:83 kadastrinius matavimus.

Plačiau
 
   2015-04-08  Informacija dėl žemės sklypo matavimo

   A. Šilalienės įmonė atlieka Stanislavai Vičiūnienei Girkalnio seniūnijoje, Ražaitėlių kaime įregistruoto žemės sklypo Nr. 7255/0003:79 kadastrinius matavimus.
   2015 m. balandžio 22 d., 10.00 val. kviečiame gretimo žemės sklypo Nr. 7255/0003:27 savininko Povilo Lukausko paveldėtojus atvykti į Ražaitėlių kaimą dėl bendros ribos nustatymo ir suderinimo.

Plačiau
 
   2015-03-31  Infomacija apie rengiamą žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą

   Informuojame, kad rengiamas žemės sklypo, esančio Gabšių k., Raseinių sen., Raseinių raj. sav., (kadastrinis Nr. 7210/0003:309) formavimo ir pertvarkymo projektas.

Plačiau
 
   2015-03-31  Raseinių rajono Girkalnio sen. Girkalnio k.v. melioracijos griovių Apusinas, A-4-2, Leiškonė, L-1 ir Rūdupis, remontas

   Vykdant Raseinių rajono 2015 m. melioracijos darbų programa parengtas Raseinių rajono Girkalnio seniūnijos Girkalnio k.v. Girkalnio, Šeimyniškių, Šikšnių, Vėgėnų, Pakalniškių, Pagraužio, Volų kaimų teritorijų ir aplinkinių drenuotų plotų aptarnaujančių melioracijos griovių up. Leiškonė, L-1, up. Apusinas, A-4-2, A-3, up. Rūdupis remonto projektas. Jų baseinų plotas apima 20,0 km2. Grioviai priklauso Šaltuonos upės baseinui. Bendras griovių ir jų intakų ilgis 14,75 km. Griovei nuveda vandenį nuo sausintų plotų aukščiau minėtuose kaimuose.

Plačiau
 
   2015-03-30  Informacija apie parengtą Raseinių rajono atliekų tvarkymo planą (2014-2020 m.) ir strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitą
 
   2015-03-26  Ūkininkai raginami nesnausti

   Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė patvirtino Paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014- 2020 metų programos priemones naują redakciją. Tuo turėtų labai susidomėti mūsų ūkininkai ir kuo aktyviau pasinaudoti jiems suteikiamomis galimybėmis. Iš tokios gausos siūlomų priemonių kiekvienas gali rasti, ką savo ūkyje pritaikyti. 

Plačiau
 
   2015-03-25  Lietuvos Respublikos Vyriausybės narių gyventojų priėmimo Vyriausybės priimamajame (Gedimino pr. 11, Vilnius) 2015 metų balandžio - birželio mėnesiais grafikas
 
   2015-03-04   Paroda iš Šiaulių „Aušros“ muziejaus rinkinių – Raseiniuose

   Nuo kovo 3 d. iki balandžio 30 d. Raseinių krašto istorijos muziejuje (Muziejaus g. 3) veikia paroda „Europos miestai XIX amžiaus graviūroje“. Lankytojai laukiami antradieniais – penktadieniais nuo 9 iki 18 val., šeštadieniais nuo 11 iki 16 val.

Plačiau
 
   2015-03-02  Kaimo gyventojai vėl gali teikti paraiškas asbestinių stogų dangų keitimui

   Nuo šių metų kovo 2 d. iki balandžio 30 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos veiklos sritį „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ priemonę „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“. 2015 m. didžiausia paramos suma vienam projektui įgyvendinti negalės viršyti 2000 eurų. Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto paramos lėšomis finansuojama iki 50 proc. visų patirtų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Parama galės būti skirta projektams, įgyvendinamiems kaimo vietovėje. Parama projektui neteikiama, jeigu jo įgyvendinimo vieta - sodo bendrija.

Plačiau
 
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

 
 
 
 

Nuorodos

 


 
 

 


 
 
 


 
 

 
 
 
 
 
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.