Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2016 m. spalio 1 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 6931542
Šiandien: 1736
Dabar: 29
Prenumerata

  Raseinių rajono savivaldybės administracija vykdo apklausą, kurios tikslas yra išsiaiškinti Administracijos lankytojų požiūrį į asmenų aptarnavimą ir jų prašymų/skundų nagrinėjimą administracijoje. Maloniai prašome dalyvauti apklausoje ir užpildyti klausimyną »»» 
 

Naujienos
 
   2016-09-30  Paminėta Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

   Rugsėjo 25-ąją, Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną, kaimų bendruomenė „Betygala“, vykdydama saugaus eismo projektą, surengė saugaus eismo akciją. Po šv. Mišių kun. Gintas Leonavičius pašventino aikštelėje stovinčius automobilius. Bendruomenės nariai dovanojo atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes sutiktiems gyventojams, linkėdami saugaus kelio.

Plačiau
 
   2016-09-30  Gabšių bendruomenės narių išvyka į Molėtų kraštą

   Nors Gabšių kaimo bendruomenės projektas „Auganti bendruomenė 2016“ jau įpusėjo, tačiau įvairios veiklos dar toli gražu nesibaigia. Šįkart ankstyvą rugsėjo 24–osios rytą Gabšių kaimo bendruomenės nariai buriavosi prie bendruomenės namų ir nekantriai laukė edukacinės išvykos į Molėtų kraštą. Keliauti panoro visi – ir maži, ir dideli, o taip pat ir senjorai.

Plačiau
 
   2016-09-30  Vilnos vėlimo amatas - senas kaip pasaulis

   Vėlimas – pati seniausia vilnonių audinių gamybos technika. Pasak legendos, pirmas veltas kilimas atsirado Nojaus laive. Avys, plaukusios šiame laive, buvo suvarytos į labai mažus gardus. Vilnos nuo jų šonų krito ant grindų, drėko, buvo trypiamos ir vėlėsi po kanopomis. Kai avys paliko laivą, ant grindų pasiliko gulėti šiltas vilnonis kilimas. Bet tai tik legenda. Archeologai pirmų veltų gaminių atsiradimą datuoja VI – V a.pr.m e. Surinkę laukinių gyvūnų vilną, kai jie šeriasi, senovės žmonės gamino pirmuosius primityvius rūbus, ir tik praėjus amžiams išmoko verpti, austi, megzti. Šiandien ši viena iš seniausių tekstilės rūšių vėl tapo madinga ir aktuali. Pusiau užmirštas amatas paskutinį dešimtmetį atgimė šiuolaikinėje mados industrijoje. Veltinis pagamintas pagal senovinę technologiją įgavo be galo daug naujų spalvų.

Plačiau
 
   2016-09-30  Alėjų kaimo bendruomenė džiaugiasi įgyvendinto projekto rezultatais

   Šių metų pradžioje Alėjų kaimo bendruomenė teikė paraišką ir dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbtame bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurse. Nors ir dalinai, bet projektą pavyko laimėti - numatytoms veikloms skirta 4716 Eur. 10 procentų projekto kofinansavimo lėšų skyrė Raseinių rajono savivaldybė. Džiaugtis išties yra kuo: viešąją erdvę greta bendruomenės namų puošia naujoji lauko scena ir 4 lauko suolai, įsigyta krūmapjovė ir 40 vnt. kėdžių bei suorganizuotas renginys „Kartu per Onines“, kurio metu visi šventės dalyviai turėjo galimybę ne tik „prisiliesti“ prie senųjų Oninių šventės papročių, bet ir įvertinti didžiuosius projekto įgyvendinimo metu atliktus darbus.

Plačiau
 
   2016-09-30  „Jau saulelė rudeniop...“

   Nors jau ir rudens mėnuo, bet praeitą savaitgalį oras buvo vasariškai gražus, todėl visi su puikia nuotaika rinkosi Steponkaimio bendruomenės kiemelyje. Čia bendruomenės tarybos aktyvas kartu su Steponkaimio jaunimu suorganizavo puikią šventę ,,Jau saulelė rudeniop...“.

Plačiau
 
   2016-09-30  Pašešuvio bendruomenėje darbai dar tęsiasi

   Visuomeninė organizacija Pašešuvio kaimo bendruomenė tęsdama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Pašešuvio bendruomenės veiklos stiprinimas“, sėkmingai pasiekė dar vieną tikslą. Tai viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant gyventojų poreikiams. Visų džiaugsmui pagrindinis bendruomenės takas buvo įrengtas trinkelėmis, todėl nuo šiol į bendruomenės namus galima saugiai ir patogiai patekti įvairioms asmenų grupėms.

Plačiau
 
   2016-09-30  Valstybės garantuojama teisinė pagalba – senjorams

   Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.
   Pagalba prisiteisiant išlaikymą iš užsienyje gyvenančių artimųjų, įvairiausių dokumentų, susijusių su turto atidalinimu ir įteisinimu tvarkymas, dokumentų sutvarkymo senaties terminų atnaujinimo problemų sprendimas, pensijų perskaičiavimas – tai tik keletas atvejų, dėl kurių senjorai dažniausiai kreipiasi pagalbos į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą ir prašo advokato paslaugų.

Plačiau
 
   2016-09-29  Įvyko 24-asis Savivaldybės Tarybos posėdis

   Šiandien vyko Raseinių rajono savivaldybės tarybos 24-asis posėdis, kuriame dalyvavo 23 Tarybos nariai. Posėdžio pradžioje pasveikinti gimtadienius šventę Tarybos nariai Ričardas Bartkus, Linas Bielskis ir Matas Skamarakas. Posėdžio metu apsvarstyti 29 sprendimo projektai.

Plačiau
 
   2016-09-29  „Apsaugok mane“: vaikus keliuose saugokime ne tik rugsėjį

   Visą rugsėjį mūsų rajone vyko tradicinė eismo saugumo akcija „Apsaugok mane”, kurią kasmet su Raseinių rajono savivaldybe rengia didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas”. Šį pirmąjį mokslo metų mėnesį, kai iš atostogų į mokyklas sugrįžta mokiniai, visus juos „Lietuvos draudimas” apdraudė nuo nelaimingų atsitikimų keliuose. Geltoni „Apsaugok mane“ ženklai prie pėsčiųjų perėjų dar kartą paragino visus eismo dalyvius rūpintis saugia vaikų kelione į mokyklą, būrelius ar namo.

Plačiau
 
   2016-09-29  Pasaulinę turizmo dieną praleidome dvaruose

   Ekspedicijos „Dvarų paveldas“ dalyviai Pasaulinę turizmo dieną rugsėjo 27-ąją keliavo po kaimyninių rajonų dvarus. Netoli esantis Jurbarkas gali didžiuotis puikiai sutvarkytomis ir pritaikytomis lankymui erdvėmis miesto centre, buvusio Vasilčikovų dvaro teritorijoje. Nelikome abejingi išlikusioms autentiškoms medinėms interjero detalėms ir dvaro parkui. Gelgaudiškio dvare žavėjomės išmoningai dvaro pono Sauliaus vedama ekskursija, domėjomės dvaro tvarkymo eiga ir perspektyvomis. Nors Raseinių rajone tokių dvarų neturime, tikimės, jog ir savame krašte sulauksime laiko, kai naujos idėjos įsiverš į dvarų savininkų planus. Ekspedicijos veiklos baigsis konferencija lapkričio 16 d., kurioje bus aptariami kraštotyros darbai.

Plačiau
 
   2016-09-28  Aptarta regionų planavimo būdu atrenkamų ir ES lėšomis numatomų finansuoti projektų projektinių pasiūlymų rengimo ir vertinimo eiga

   2016 m. rugsėjo 28 d. Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kauno apskrities skyrius organizavo susitikimą su Kauno regiono savivaldybių administracijų skyrių darbuotojais atsakingais už ES lėšomis numatomų finansuoti projektų projektinių pasiūlymų, teikiamų Kauno regiono plėtros tarybos sekretoriatui, rengimą. Susitikime dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento direktorė Indrė Antanaitienė, Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyr. specialistės Aleksandra Liutko – Lukminienė ir Jekaterina Povilaitienė bei Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vyr. specialistė Loreta Sirvidienė.

Plačiau
 
   2016-09-28  Paminėjo socialinių darbuotojų dieną

   Rugsėjo 27-oji – Lietuvos socialinių darbuotojų profesinė šventė. Šią dieną rajono meras Algirdas Gricius, Savivaldybės Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė lankėsi rajono socialinės paskirties įstaigose ir pasveikino dirbančius socialinius darbuotojus, padėkojo už jų prasmingą ir reikalingą darbą, palinkėjo jiems visokeriopos sėkmės. Rajono meras Algirdas Gricius įteikė padėkas nusipelniusiems socialiniams darbuotojams. Taip pat perdavė Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės sveikinimus ir įteikė jos padėkos raštus.

Plačiau
 
   2016-09-27  Informacija apie administracijos darbo užmokestį

   Atsižvelgiant į visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą, informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. balandžio 18 d. nutarimu Nr. 480 „Dėl bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo patvirtinimo“ patvirtinto Bendrųjų reikalavimų valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainėms aprašo 12 punktu, Įstaigos interneto svetainės www.raseiniai.lt skyriaus „Administracinė informacija“ srityje „Darbo užmokestis“ privalomai yra pateikiama informacija apie darbo užmokestį.

Plačiau
 
   2016-09-27  Dėl savalaikio daugiabučių namų paruošimo šildymo sezonui

   Vykdant Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos pavedimą, informuojame, kad daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojams teisės aktuose numatyta prievolė savalaikiai paruošti šildymo sezonui šildymo ir karšto vandens sistemas.

Plačiau
 
   2016-09-27  Suteikti nauji gatvių pavadinimai

   Raseinių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje esamų gatvių sutrumpinimo, pratęsimo ir priskyrimo kitoms gyvenamosioms vietovėms. Š. m. rugsėjo 22 d. gautas pranešimas iš VĮ Registrų centro apie šių gatvių įregistravimą.

Plačiau
 
   2016-09-27  Paskelbtas pirmasis 2014-2020 m. Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos kvietimas teikti projektų paraiškas

   2016 m. rugsėjo 21 d. 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa paskelbė 1-ąjį kvietimą teikti paraiškas. Paraiškas į Viešąją įstaigą Jungtinį techninį sekretoriatą (Konstitucijos per. 7, LT-09308, Vilnius) reikia pristatyti iki 2016 m. gruodžio 20 d. 16.00 val.

Plačiau
 
   2016-09-26  Tradicinis renginys Kejėnuose

   Tradicinio renginio dalyviai, svečiai susirinko į Kejėnų archeologinį kompleksą (jį sudaro kapinynas, pilkapiai ir piliakalnis) paminėti Rudens lygiadienio, Baltų vienybės ir Saulės mūšio dienos. Džiugu, jog tarp svečių buvo Raseinių meras Algirdas Gricius, Seimo narys Darius Ulickas, tarybos nariai Linas Bielskis ir Jonas Vazgys, 10 rajono kaimų bendruomenių atstovų, kitų svečių. Renginį organizavo Palukščio ir Milašaičių kaimų bendruomenės. Į tradicinį renginį susirinko apie 90 dalyvių, oras buvo nuostabus, matėsi ir naujų veidų, jautėsi nuoširdumas, vienybė.

Plačiau
 
   2016-09-23  Savivaldybėje lankėsi Europos Parlamento narys Rolandas Paksas

   Šiandien pas Savivaldybės merą Algirdą Gricių apsilankė garbingi svečiai – Europos Pralamento narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas su dukra Inga Stumbriene, Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Kamblevičius, partijos „Tvarka ir teisingumas“ Kauno apskrities koordinatorė Loreta Jakinevičienė. Svečiai domėjosi rajono gyvenimu, diskutavo apie Vietos savivaldos įstatyto spragas, Lietuvą ir jos regionus Europos kontekste.

Plačiau
 
   2016-09-08  Rinkėjų dėmesiui!

   Informuojame, kad optimizuojant rinkimų apylinkių rinkėjų skaičių bei dėl rinkėjų patogumo atvykti į balsavimo apylinkes, buvo pakoreguotos Raseinių miesto rinkimų apylinkių ribos.

Plačiau
 
   2016-09-06  Marijos atvaizdai tradicinėje liaudies skulptūroje - Raseinių krašto istorijos muziejuje

   Marijos garbinimas yra vienas iš svarbiausių lietuvių etninės kultūros požymių. Švenčiausios Mergelės Marijos vardas Lietuvoje suskambo kartu su Lietuvos krikštu 1387 metais. Pamaldumą jai skatino Lietuvoje įsikūrusios pranciškonų, marijonų vienuolijos ir Vytautas Didysis, statęs jos garbei bažnyčias. Pagarbos Marijai išraiška yra ir jos vaizdavimas liaudiškoje skulptūroje. Jos skulptūrėlės talpintos į koplytėles, koplytstulpius, sodybos paminklus – kad stebėtų šeimos gyvenimą, prižiūrėtų ir globotų namus ir juose gyvenančius žmones. Kurdami Marijos atvaizdus dievadirbiai perteikė savitą santykį su pasirinktu siužetu.

Plačiau
 
   2016-09-05  Stasys Stankus (1933-2016)

   Rugsėjo 4 dienos rytą, einant 83-iuosius metus, nutrūko garbaus mūsų krašto žmogaus Stasio Stankaus gyvenimo gija. Netekome išskirtinės inteligencijos ir erudicijos žmogaus, Raseinių  garbės piliečio, nusipelniusio žurnalisto, laikraščio „Naujas rytas“ ilgamečio redaktoriaus, vyro, tėvo, senelio, draugo...  

Plačiau
 
   2016-07-14  Priimami prašymai dėl aprūpinimo mokinio reikmenimis

   Nuo 2016 m. liepos 1 d. moksleivių tėveliai jau gali kreiptis su prašymais dėl aprūpinimo mokinio reikmenimis ateinantiems mokslo metams.
   Parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas, išskyrus suaugusiųjų ugdymo programas.

Plačiau
 
Skelbimai
 
   2016-09-30  Informacija apie galvijų ūkio modernizavimo atrankos išvadą dėl poveikio aplinkai vertinimo
 
   2016-09-30  Pranešimas apie perkamas gyvenamąsias patalpas
 
   2016-09-30  Informacija dėl žemės sklypo matavimo

   A. Šilalienės įmonė atlieka Jurgitai Petrokaitienei ir Algirdui Straukui nuosavybės teise priklausančių 1,3800 ha ir 1,8200 ha žemės sklypų (Nr. 7255/0005:115; Nr. 7255/0005:176), esančių Pramedžiavos kaime, Girkalnio seniūnijoje, Raseinių rajone, kadastrinius matavimus.

Plačiau
 
   2016-09-29  Skelbiamas Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų finansavimo 2017 metais atrankos konkursas

   Raseinių rajono savivaldybės administracija skelbia Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų finansavimo 2017 metais atrankos konkursą. Projektų paraiškas gali teikti neįgaliųjų sporto mėgėjų organizacijos (klubai), išskyrus švietimo ir mokslo įstaigų padalinius, vienijančius kurios nors vienos arba kelių sporto šakų sportininkus; neįgaliųjų nevyriausybinės organizacijos, vykdančios sporto veiklas neįgaliesiems (išskyrus sporto federacijas, komitetus ir kitas skėtines neįgaliųjų organizacijas), viešosios įstaigos (išskyrus viešąsias įstaigas, kurių savininkė arba dalininkė yra valstybė arba savivaldybė), labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ar bendrijos. Pareiškėjo steigimo dokumentuose turi būti nurodyta, kad pareiškėjas plėtoja neįgaliųjų kūno kultūrą ir sportą. Pareiškėjams numatytas reikalavimas projekto veikloms vykdyti turėti sporto pedagogikos, kineziterapeuto, trenerio arba taikomosios fizinės veiklos specialisto kvalifikaciją arba su sportu susijusią specialybę turintį darbuotoją.

Plačiau
 
   2016-09-29  Patvirtintas žemės sklypo Slabados g., Raseiniai formavimo ir pertvarkymo projektas

   Informuojame, kad Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2016 m. rugsėjo 29 d. įsakymu Nr.A1-960, patvirtintas žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektas, adresu Slabados g., Raseiniai. Žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projekto tikslas – padalinti į du ar daugiau žemės sklypus. Planavimo iniciatoriai – Karolis Bauža, Vilma Baužienė. Rengėjas – Kristina Račaitė. Su įsakymu ir projektu galima susipažinti žemėtvarkos planavimo dokumentų rengimo informacinėje sistemoje (www.zpdris.lt).

Plačiau
 
   2016-09-26  Lietuvos Respublikos Vyriausybės narių vykdomo gyventojų priėmimo Vyriausybės priimamajame (Gedimino pr. 11, Vilnius) 2016 m. spalio–gruodžio mėnesiais grafikas
 
   2016-09-22  Informacija

   Informuojame, kad 2016 m. rugsėjo 27-29 d., spalio 25-27 d. ir lapkričio 22-24 d. Raseinių pedagoginėje psichologinėje tarnyboje klientai nebus aptarnaujami, kadangi visi įstaigos specialistai nurodytomis dienomis dalyvauja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos andragogų praktikų edukacinės veiklos gebėjimų tobulinimo programos "Aštuonios andragoginio meistriškumo pamokos" mokymuose.

Plačiau
 
   2016-09-21  Parengtas žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas

   Informuojame, kad parengtas žemės sklypo esančio Kaštonų g. 2, Ariogalos m., Raseinių r. sav., formavimo ir pertvarkymo projektas. Planas rengiamas supaprastinta visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese tvarka.

Plačiau
 
   2016-09-20  Pradedamas rengti žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektas

   Informuojame, kad prademas rengti žemės sklypo esančio Kaštonų g. 2, Ariogalos m., Raseinių r. sav., formavimo ir pertvarkymo projektas. Planas rengiamas supaprastinta visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo procese tvarka.

Plačiau
 
   2016-09-14  Nevyriausybinės organizacijos kviečiamos dalyvauti 2017 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektų atrankos konkurse

   Raseinių rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą 2017 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis.

Plačiau
 
   2016-09-07  UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ informuoja

   Baigiama išdalinti atliekų rūšiavimo konteinerių komplektai Raseinių miesto individualių valdų gyventojams. Nuo liepos 25 dienos buvo išdalinta 1400 rūšiavimo konteinerių komplektų, tad jei gyvenate individualioje valdoje Raseinių mieste ir dar neturite rūšiavimo konteinerių kaip įmanoma greičiau kreipkitės į UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“  telefonais (8 428) 52 284, 8 641 80 072 arba atvykite adresu: Žemaičių g. 10, Raseiniai.

Plačiau
 
   2016-04-06  Informacija apie numatomą priimti Tarybos spendimo projektą

   Raseinių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius parengė ir teiks Savivaldybės tarybai tvirtinti sprendimo projektą „Dėl Raseinių rajono savivaldybės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiojo plano keitimo“.

Plačiau
 
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 

 


 
 

 
 


 
 
 


 
 

 
 
 
 
 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.