Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. balandžio 24 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Viešnagė pas Indėnus

   Tikriausia ne vienas iš mūsų bent kartą gyvenime esame pasvajoję apie atostogas drauge su indėnais.

   Pašešuvio, Užkalnių kaimo bendruomenių nariai ir Raseinių socialinių paslaugų centro Vaikų dienos užimtumo centro vaikai su tėveliais, dalyvaudami vaikų dienos centro veikloje, rugsėjo 8 d. turėjo puikią galimybę praleisti vieną atostogų dieną Šiaurės Amerikos indėnų kaime, kurį sukūrė Timinskų šeima Šlikiuose, Kretingalės seniūnijoje. Ir mažam, ir dideliam apsilankymas šiame kaime gali tapti ne tik puikiu nuotykiu, bet ir gyvenimo pamoka.

   Edukacinės programos „Jaunųjų vilkų kelias“ metu, buvome pakviesti į apeigoms skirtą tipį, indėniškai pasisveikinome su šeimininkais, pasisakėme pasirinktus indėniškus vardus, kurių reikšmė atsispindėjo ant veidų išpieštais piešiniais. Susėdę ratu stebėjome ugnies ritualą ir klausėmės Vinetu pasakojimo apie indėnų gyvenimo dėsnius, jų išmintį, perduotą iš kartos į kartą. Pasipuošęs plunksnų vainiku, verstos odos drabužiais Vinetu jaukino ugnį ir ramiai kalbėjo apie amžinus dalykus – ištikimybę, meilę savo šeimai, žemei, kraštui, tradicijoms, praeičiai.

   Po to dalyvavome ištvermės ugdymo rungtyse, ragavome neapsakomai skanų indėnų patiekalą „Takos“. Prieš pradedant valgyti visi kartu sukalbėjome maldelę, padėkodami už valgį. Pasistiprinę gavome progą išbandyti rankų miklumą, akių taiklumą mėtydami tomahauką bei šaudydami iš lanko. Nors grįžome šiek tiek pavargę, tačiau patirta daug gerų emocijų. Ši ypatinga atostogų diena išliks ilgai atmintyje.

Lina Andrulienė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.