Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. rugsėjo 18 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Istorijos puoselėtojas Jonas Brigys išrinktas Raseinių garbės piliečiu

   Rugsėjo 19 d. vyksiančioje miesto šventėje „Rudens bendrystės sodas“, iškilmingos ceremonijos metu, Raseinių garbės piliečio vardas bus suteiktas krašto istorijos, kultūros paveldo, pilietiškumo ir tautiškumo puoselėtojui Jonui Brigiui. Rugsėjo 2 d. Raseinių rajono savivaldybės garbės piliečio vardo komisija įvertino visus kandidatus ir nusprendė, kad VšĮ „Atrask Raseinius“ teikimu siūlyta Jono Brigio kandidatūra yra labiausiai verta šio apdovanojimo. Jonui Brigiui bus įteiktos Raseinių garbės piliečio regalijos už nuopelnus tyrinėjant Raseinių krašto istoriją ir ilgametį kraštotyros darbą. 

   Jonas Brigys – Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyresnysis bibliotekininkas, daugybės įvairių monografijų, knygų autorius ir bendraautorius. Intensyviai prisideda prie istoriografinės informacijos rinkimo ir sisteminimo. 

  J. Brigio darbai pastebėti ir įvertinti ne tik vietos, bet ir nacionaliniu mastu: 1989 m. ir 2016 m. jam suteiktas geriausio Raseinių rajono bibliotekininko vardas, 2000 m. X Kraštotyros draugijos suvažiavime išrinktas garbės kraštotyrininku, 2011 ir 2009 m. apdovanotas LR kultūros ministerijos padėkos raštais, 2002 m. jam suteiktas geriausio Lietuvos bibliotekininko vardas. Nuo 2000 metų jis – Simono Stanevičiaus bendrijos narys. 2012 metais išrinktas „Raseinių krašto žmogumi 2012“.

   2018 m. Jonui Brigiui buvo įteikta „Žemaičio“ statulėlė už lietuvių tautos kultūros, kultūros paveldo, pilietiškumo ir tautiškumo puoselėjimą.

   Iš viso šiais metais buvo sulaukta 11 kandidatūrų garbės piliečio vardo suteikimui. Vadovaujantis Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugpjūčio 18 d. sprendimu Nr.  TS-260, Raseinių rajono savivaldybės garbės piliečio vardo komisiją sudarė: pirmininkas - mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas ir nariai: Gediminas Kazys Galubauskas, Giedrius Kunigiškis, Mingaudas Tamaliūnas, Stanislovas Totilas, Inga Šatkauskienė, Gintautas Lukoševičius, Dalia Lukauskienė, Vytautas Paukštis.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.