Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. balandžio 24 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Ruošiamasi pasirašyti sutartį su portugalais

   Šią savaitę Raseinių rajone vieši Portugalijos Ourem savivaldybės, kurios teritorijoje yra visame pasaulyje Dievo Motinos apsireiškimais garsi Fatima, meras ir verslo atstovai. Šiandien svečiai apsilankė Raseinių rajono savivaldybėje, kur juos sutiko Raseinių r. savivaldybės meras Algirdas Gricius, mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, administracijos direktorius Liudas Kavaliauskas ir jo pavaduotojas Gytis Šulinskas. Savivaldybės vadovai su portugalų delegacija aptarė bendradarbiavimo galimybes, diskutavo verslo plėtros ir piligriminio turizmo temomis. Ourem savivaldybės atstovai pabrėžė, kad bendradarbiavimo sutartis bus naudinga abiem pusėms – tiek portugalams, garsinant savo Fatimą, tiek mums, siekiantiems kuo plačiau paskleisti žinią apie Šiluvos šventovę.

   Vėliau visi nuvyko į Šiluvos atlaidus, kur dalyvavo šv. Mišiose, apžiūrėjo Šiluvos miestelį. Portugalams buvo surengtas susitikimas su Kauno arkivyskupijos arkivyskupu metropolitu Lionginu Virbalu. Ourem savivaldybės atstovai trumpai pasidalijo patirtimi, kaip jiems pavyko pasiekti, kad prieš šimtmetį Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo stebuklą patyrusi Fatima tapo garsi visame pasaulyje ir kasmet sulaukia apie 9 mln. turistų ir piligrimų. Šiluvoje Švč. Mergelė apsireiškė gerokai anksčiau - prieš 410 metų, todėl mūsų šventovė lyg ir turėtų būti geriau žinoma katalikiškajame pasaulyje, deja, taip nėra. Svečiai atkreipė dėmesį, kad, garsinant apsireiškimo šventovės vardą pasaulyje, vien Bažnyčios ir Savivaldybės pastangų nepakanka, labai svarbu, kad piligriminis turizmas taptų visos šalies prioritetine sritimi, o Vyriausybė nusimatytų konkrečias priemones piligriminio turizmo strategijos įgyvendinimui. Ne mažiau svarbus ir verslo struktūrų tarpusavio bendradarbiavimas, sąlygų sukūrimas užsienio investuotojams.

   Po diskusijų portugalų delegacijai surengta ekskursija į greta Šiaulių esantį Kryžių kalną, o vakare jie lankysis Betygalos bendruomenės namuose, kur išmėgins lietuvišką kulinarinį paveldą.

   Rytoj, rugsėjo 11 dieną, 10 val., Raseinių rajono savivaldybės didžiojoje salėje bus pasirašyta Ourem ir Raseinių r. savivaldybės tarpusavio bendradarbiavimo sutartis, kurios vienas pagrindinių tikslų – garsinti Portugalijoje Šiluvą, kaip vieną reikšmingiausių katalikiškojo pasaulio šventovių ir pirmąją Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą Europoje, o mūsų krašte skleisti gerąją žinią apie Portugalijos Fatimos šventovę, taip pat bendradarbiauti verslo, kultūros, švietimo, sporto ir kt. srityse.

   Susitikimas su Ourem savivaldybės atstovais ir sutarties pasirašymo ceremonija bus tiesiogiai transliuojama Raseinių r. savivaldybės interneto svetainėje http://e-demokratija.raseiniai.lt/VideoV3/

   Susitikimo nuotraukos https://www.facebook.com/media/set/?set=a.512630215831466&type=1&l=1d48659b9b 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.