Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. rugsėjo 15 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 
 
Naujienos
Betygalos vaikų išvyka į Zarasus

   Saulėtą ir vasariškai šiltą liepos 19 dieną Betygalos vaikų dienos centro vaikai vyko į Zarasus. Netoli gražiausių ir didžiausių ežerų krašto mus pasitiko, visur lydėjo ir daug įdomių istorijų papasakojo gidas Evaldas Dumbravas. Pirmiausiai aplankėme Tiltiškių malūne įsikūrusį Radijo muziejų. Pamatėme senoviškų radijo aparatų kolekciją, seniausią detektorinę radiją, Kauno radijo gamykloje gamintas magnetolas, klausėmės vinilinių plokštelių įrašų. Viską apžiūrėję skubėjome į Zarasus.

   Užsukome į modernią viešąją biblioteką ir besigrožėdami įspūdingu Zaraso ežero vaizdu pasivaikščiojome apžvalgos ratu. Artėjo pietų metas, tad nuvykome į netoliese esantį Šlyninkos vandens malūną. Ten malūno šeimininkas mums papasakojo malūno gyvavimo istoriją,pamatėme kaip malami, sijojami miltai, vaikai galėjo pasisverti malūno svarstyklėmis, viena ranka užkelti didžiulį maišą, paragauti tik ką sumaltų miltų. Vėliau skubėjome pietauti. Ragavome gardžių duonos gaminių ir pagal autentišką receptą keptų blynų. Papietavę klausėmės duonos kepimo tradicijų, papročių, žaidėme senovinius žaidimus. Padėkoję ir atsisveikinę, linksmais kalneliais vykome prie Stelmužės ąžuolo. Apžiūrėję, pasigrožėję ilgaamžiu medžiu džiaugėmės, kad klonuotas ąžuoliukas kada nors augs ir Betygaloje.

   Po to vaikų laukė pramogos - plaukiojimas katamaranu ir pagaliau - maudynės Zaraso ežero saloje! Tuo metu saloje vyko pasiruošimas "Formulės-2" ant vandens Europos čempionato etapui, tad vaikai turėjo galimybę iš arti apžiūrėti net patį "Formulės-2" bolidą! Padėkoję už įspūdžių kupiną dieną ir atsisveikinę su ekskursijų gidu, suvalgę mėgstamų ledų porciją, šiek tiek pavargę, bet kupini gerų emocijų, pajudėjome namų link. Dėkojame kantriam autobuso vairuotojui, Laurai, Rūtai ir Linai už kompaniją ir jaunųjų keliautojų priežiūrą!

 

   
   

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.