Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. rugpjūčio 17 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8666538
Šiandien: 3088
Dabar: 15
Prenumerata

 
 
Naujienos
Vydūno metų projektas

   2018 metais minime filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storosto) 150-ties metų gimimo sukaktį. Šie metai Lietuvoje pažymimi jubiliejui skirtais renginiais.

   Raseinių rajono kultūros centras Vydūno metų programai parengė projektą, kuris primins mažiau visuomenei žinomą šios iškilios asmenybės literatūrinį palikimą. Vienos iš jo romantinių dramų – „Lietuvos pasakėlė“, išleistos Tilžėje 1913 metais, pagrindu bus kuriamas muzikinis spektaklis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

   Kūrybinis darbas prasidėjo metų pradžioje, rengiant scenarijų ir bendrą spektaklio muzikinę koncepciją. Jau nuo pačios pradžios projekto kūrimo procese dalyvavo kompozitorius Andrius Šiurys, vėliau prie kūrybinės komandos prisijungė dvi aktorės ir vokalistės - Inga Šepetkaitė ir Paulina Simutytė. Nors spektaklio kūrėjų grupės branduolys yra iš Vilniaus, galutinis projekto etapas persikels į Raseinius, kur bus atlikti visi kiti svarbūs muzikinio spektaklio pastatymo darbai – režisūriniai erdviniai sprendimai, scenografijos, vizualizacijų sukūrimas ir kita.

   Džiugu, kad visus vaidmenis spektaklyje pasiryžo atlikti puikios mūsų jaunosios dainininkės Gerda Burneikaitė, Emilija Bagnonaitė, Darija Bakutytė ir Austėja Kuzmarskytė. Žinoma, tai nemenkas iššūkis, šiaip ar taip tai bus šiuolaikinis spektaklis, kuriame viskas yra svarbu - vaidyba, sceninė raiška, be to, visos vokalo partijos bus atliekamos gyvai, taigi, kiekvienas pasirodymas taps tam tikra kūrybine interpretacija.

   Dramos pastatymo koncepcija - vizualus muzikos, šokio reginys, panaudojant šiuolaikines sceninės raiškos priemones. Scenografijos pagrindą sudarys kelių projekcijų erdvinė vaizdo ir šviesos instaliacija, kuri savo paslaptinga, mistiška atmosfera apgaubs visus spektaklio veikėjus. Dar du svarbūs komandos nariai, prisidėsiantys prie šios sceninės „magijos“ sukūrimo - tai rūbų dizainerė Diana Kuzmickaitė (Kaunas) ir vaizdo instaliacijų spektakliui kūrėjas Raimundas Tarvydas. Idėjos ir scenarijaus autorius – Arūnas Kazlauskas.

   Prieš kelias savaites įvyko pirmasis susitikimas Raseiniuose, kuriame aptarėme scenarijų, tolesnio darbo gaires. Tikimės, kad tokios kūrybinės grupės, suburtos iš kelių Lietuvos miestų, bendradarbiavimas padės žengti naują žingsnį Raseinių kultūriniame gyvenime, įgyti naujos patirties ir ištrūkti iš tam tikro lokalaus ribotumo erdvės. Drąsi ir šiuolaikiška Vydūno interpretacija – puiki dovana šių jubiliejinių metų proga tiek mūsų krašto kūrėjams, tiek žiūrovams. Pirmasis muzikinio spektaklio pristatymas numatomas vasaros pradžioje, premjera – spalio mėnesį.

 

 

Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas Arūnas Kazlauskas

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.