Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2017 m. lapkričio 24 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8034178
Šiandien: 1611
Dabar: 15
Prenumerata
Naujienos
Europos socialinio fondo agentūra kviečia teikti paraiškas pagal priemonę Nr. 08.3.2-ESFA-K-415 „54+“

   Europos socialinio fondo agentūra kviečia nevyriausybines organizacijas teikti paraiškas pagal pakoreguotą priemonės „54+“ finansavimo sąlygų aprašą ir projektų atrankos kriterijus. Apie 6 mln. eurų  planuojama skirti projektams, kurių metu turi būti atsigręžta į vyresniojo amžiaus žmonių problemas.  Tikimasi, kad projektų iniciatoriai skatins vyresniojo amžiaus žmonių savanorišką veiklą, sudarys sąlygas gauti aktualią informaciją, psichologinę pagalbą. Ypač svarbu tai, kad šio amžiaus žmonės galėtų lengviau įsidarbinti, plėsti savo bendravimo ratą, didėtų jų motyvacija, o kartu ir savivertė. Paraiškas teikti kviečiama iki 2017 m. rugsėjo 15 d.

 

   Priemonės tikslas – sukurti palankias sąlygas vyresnio darbingo amžiaus asmenims įsitraukti į savanorišką veiklą ir ilgiau išlikti aktyviems darbo rinkoje. Galimi pareiškėjai yra nevyriausybinės organizacijos, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme. Galimi partneriai yra savivaldybių administracijos, nevyriausybinės organizacijos ir darbdavių organizacijos. Remiamos veiklos:

1. vyresnių darbingo amžiaus asmenų savanoriškos veiklos organizavimas ir vykdymas:

1.1. vyresnių darbingo amžiaus asmenų įtraukimas į savanorišką veiklą;

1.2. savanorius priimančių organizacijų mokymai ir individualios konsultacijos, mentorystės paslaugų jiems teikimas;

1.3. mokymo, informavimo, konsultavimo paslaugų teikimas savanoriškoje veikloje ketinantiems dalyvauti ir dalyvaujantiems vyresniems darbingo amžiaus asmenims;

1.4. kitos su savanoriškos veiklos organizavimu ir vykdymu susijusios veiklos, reikalingos projekto tikslui pasiekti;

2. vyresnių darbingo amžiaus asmenų motyvavimas, individualus darbas su jais, jų poreikių ir galimybių vertinimas, informavimas, konsultavimas, psichologinė pagalba, siekiant vyresnių darbingo amžiaus asmenų grįžimo ar išlikimo darbo rinkoje;

3. mokymai, skirti vyresnių darbingo amžiaus asmenų bendriesiems gebėjimams, kaip apibrėžta 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos rekomendacijoje dėl bendrųjų visą gyvenimą trunkančio mokymosi gebėjimų (2006/962/EB) (OL 2006 L 394, p. 10), ugdyti. Bendrieji gebėjimai:

3.1. bendravimas gimtąja kalba;

3.2. bendravimas užsienio kalbomis;

3.3. matematiniai gebėjimai ir pagrindiniai gebėjimai mokslo ir technologijų srityse;

3.4. skaitmeninis raštingumas;

3.5. mokymasis mokytis;

3.6. socialiniai ir pilietiniai gebėjimai;

3.7. iniciatyva ir verslumas;

3.8. kultūrinis sąmoningumas ir raiška;

4. švietėjiškų veiklų ir informacijos sklaidos, kuriomis siekiama skatinti vyresnio darbingo amžiaus asmenų potencialą, motyvuoti juos aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, formuoti teigiamą visuomenės ir darbdavių nuomonę apie vyresnio amžiaus asmenis, organizavimas.

   Daugiau informacijos apie kvietimą galite rasti http://www.esinvesticijos.lt/lt/paskelbti_kvietimai/54

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.