Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2021 m. sausio 23 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
2021 METAI - ŠVENTO JOKŪBO METAI

   Svarbi žinia katalikams visame pasaulyje: 2021 prasidėjo švento Jokūbo metai. ,,Tokie metai nutinka tik keletą kartų per šimtmetį, tada, kai liepos 25-oji, šv.Jokūbo diena, sutampa su sekmadieniu,“- savo feisbuko paskyroje rašo Seimo narė, švento Jokūbo kelio Lietuvoje iniciatorė ir globėja dr. Laima Liucija Andrikienė.

   Paprastai tokiais metais piligrimai iš viso pasaulio užplūsta Santiago de Kompostela miestą Ispanijoje - Galicijos autonominio regiono sostinę - ypač prieš liepos 1 dieną, kad išmelstų trokštamų malonių iš Švento Jokūbo, kuris palaidotas šiame mieste, o jo kapo vietoje pastatyta Santiago de Kompostela katedra – piligrimų kelio tikslas.

   Apaštalas Jokūbas kartu su savo broliais Jonu ir Petru buvo artimiausi Jėzaus mokiniai. Manoma, kad po Kristaus nukryžiavimo jis skelbęs Evangeliją Iberijos pusiasalyje. Po mirties, kad apaštalo palaikų neišniekintų krikščionybės priešai, šie buvo paslėpti. Po kelių amžių, pasklidus žiniai apie piemens atrastą šv. Jokūbo kapą, prie palaikų ėmė plūsti minios piligrimų.

   Per Lietuvą, kaip ir per kitas Europos valstybes, jau nuo 2013 metų driekiasi šv. Jokūbo kelias, turintis keturias atšakas, pažymėtas specialiais to kelio ženklais: Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus. Šv. Jokūbo keliai Lietuvoje tarptautiniu lygiu buvo sertifikuoti 2016 metais. Veikia šv. Jokūbo kelio draugų ir šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos, vienijančios krikščionis piligrimus.

   Renginių, skirtų šv. Jokūbo metams, numatoma ir Lietuvoje: šv.Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė, tarptautinis šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis ir kt. Kviečiame sekti informaciją feisbuko anketoje ,,Šv. Jokūbo kelio šviesa”.

   Galicijos muzikas Carlos’as Núnez‘as beprasidedančių šv. Jokūbo metų proga sukūrė nuostabų video, kviečiame pažiūrėti:

https://www.youtube.com/watch?v=SpHigb7pONghttps://www.youtube.com/watch?v=SpHigb7pONg

 

Šv.Jokūbo kelio draugų ir šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos narė Sandra Tamašauskienė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 

© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. Nuotolinė pagalba.