Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 19 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Viešoje erdvėje paskleista klaidinanti informacija apie „teisėtą administracijos vadovą“

   2018 m. lapkričio 22 d. Regionų apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo nurodė buvusį Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorių Remigijų Ačą skubos tvarka grąžinti į darbą.

Lapkričio 23 d. Savivaldybės meras Algirdas Gricius pateikė Regionų apygardos administraciniam teismui prašymą išaiškinti, kaip Raseinių rajono savivaldybė gali vykdyti sprendimo punktą „Grąžinti pareiškėją Remigijų Ačą į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Sprendimą dėl Remigijaus Ačo grąžinimo į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas vykdyti skubiai.“, jei administracijos direktoriaus vieta teisėtai yra užimta: Raseinių rajono savivaldybės taryba 2018 m. gegužės 23 d. sprendimu Nr. TS-174 „Dėl Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus skyrimo“ paskyrė į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Liudą Kavaliauską ir šis sprendimas nėra panaikintas - šiuo metu Liudas Kavaliauskas teisėtai eina savo pareigas.

Regionų apygardos administracinis teismas š. m. gruodžio 4 d. rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo mero prašymą ir pateikė nutartį, kuria atsisakė išaiškinti savo sprendimą: „Atsakovų Raseinių rajono savivaldybės ir Raseinių rajono savivaldybės tarybos atstovo mero Algirdo Griciaus prašymo dėl Regionų apygardos administracinio teismo 2018 m. lapkričio 22 d. sprendimo išaiškinimo netenkinti.“

Nepaisant to, yra galiojantis Savivaldybės mero š. m. lapkričio 23 d. potvarkis dėl kyšininkavimu įtariamo R. Ačo nušalinimo nuo administracijos direktoriaus pareigų, vadovaujantis LR Valstybės tarnybos įstatymo 34 straipsniu bei atsižvelgiant į tai, kad R. Ačas yra įtariamas padaręs nusikaltimą, nurodytą LR baudžiamojo kodekso XXXIII skyriuje (Kyšininkavimas, LR Baudžiamojo kodekso 225 str.). Nušalinimo laikotarpis – iki nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą R. Ačo atžvilgiu įsiteisėjimo momento arba teismo nuosprendžio, kuriuo R. Ačas išteisinamas dėl jam inkriminuojamų nusikaltimų įsiteisėjimo momento.

Be to, lapkričio 27 d., Savivaldybės meras gavo raštą iš Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus, kuriame patvirtinama, kad šiuo metu LR Valstybės tarnybos įsistatymo 34 st. pagrindu mero potvarkiu taikomo R. Ačo nušalinimo nuo pareigų visiškai pakanka, kad ikiteisminis tyrimas vyktų sklandžiai ir netrukdomai. Tame pačiame rašte ONKT skyriaus prokuroras prašo nedelsiant informuoti, „jei atsirastų aplinkybės, dėl kurių R. Ačas galėtų grįžti į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Tuomet neatidėliotinai būtų svarstomas klausimas dėl R. Ačo laikino nušalinimo nuo pareigų LR BPK 157 str. numatyta tvarka.“

Regionų apygardos administracinio teismo sprendimas dėl skubaus R.Ačo grąžinimo į Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius pareigas yra apskųstas Vyriausiam administraciniam teismui. Pagal mero potvarkį nušalintam iš pareigų asmeniui nebus mokami pinigai, kol nebus aukštesnės instancijos teismo sprendimo.

Atsižvelgiant į aukščiau pateiktus faktus būtina pažymėti, kad viešoje erdvėje paskleista informacija, jog „R. Ačas – teisėtas administracijos vadovas“ yra nepagrįsta ir klaidinanti.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.