Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. liepos 23 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8605001
Šiandien: 745
Dabar: 81
Prenumerata

 
 
Naujienos
Vicemerė aplankė „Meškėnų laboratoriją“

   Praėjusią savaitę Ariogalos gimnazijoje šurmuliavo „Meškėnų laboratorija“ - pažintinė skaitmenizuotos gamybos (mobile Fab-Lab) laboratorija, kurios užsiėmimus Ariogalos gimnazijos mokinių mokomosios bendrovės komanda „Šimtukas“ kaip prizą pelnė pernai per kalėdinę startuolių mugę Lietuvos Respublikos Vyriausybėje.

   „Meškėnai“ - pirmąją Lietuvoje technologijų laboratoriją sukūrusi iniciatyvių ir gabių žmonių komanda - supažindino mokinius su atsivežtomis pažangiomis skaitmenizuotos gamybos technologijomis (CNC kompiuteriu valdomomis frezavimo staklėmis, lazerine pjaustykle, 3D spausdintuvu) bei atviro kodo programomis ir drauge praktiškai pritaikė naujausių technologijų galimybes.

   Susipažinti su mobiliosios „Meškėnų laboratorijos“ kūrybiniu darbu gimnazijoje buvo nuvykusi Savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė. Reikėjo matyti, kaip susidomėjimu dega gimnazistų akys, kaip jie įsitraukę į kūrybinį darbą: 3D spausdintuvu atsispausdino meškėno kaukolę ir smegenis, gamino inovatyvius šviečiančius įrenginius, lazerine pjaustykle graviravo ir pjaustė fanerą ir t. t. Vicemerė domėjosi, ar nėra galimybių mobiliajai „Meškėnų laboratorijai“ apsilankyti ir kitose rajono mokyklose, tačiau vienas iš „meškėnų“ Giedrius paaiškino, kad savaitės kūrybinis darbas Ariogalos gimnazijoje – tai prizas už startuolių mugėje Ariogalos gimnazijos mokomosios mokinių bendrovės laimėtą „Meikeriškiausios“ komandos titulą. Mokykloms pritaikytą technologijų laboratoriją sukūrusių „meškėnų“ užsiėmimai sulaukė didžiulio susidomėjimo ir yra graibstyte graibstomi visoje Lietuvoje.

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Algirdas Gricius

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

Nuorodos

 


 

 
 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
 
 
 
  

 
 
 

 
 


 
 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.