Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. balandžio 6 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 

 
  

 
 

 
 

 
 
Koronavirusas (COVID-19)

 http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas
 

  Sprendimai dėl koronaviruso Raseinių rajono savivaldybėje
 
  Pirminės teisinės pagalbos teikimas vykdomas tik nuotoliniu būdu.

  Primename, kad visos 12 seniūnijų dirba nuotoliniu būdu – paslaugos teikiamos tik telefonu arba el. paštu. Plačiau »»»

Socialinės paramos skyriaus klientų dėmesiui »»» 

Raseiniuose keičiasi pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos organizavimas »»»

Svarbi informacija senjorams »»»

Informacija daugiabučių gyventojams »»»

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras »»»
 
Informacija visuomenei »»»
 
Emocinė (psichologinė) pagalba telefonu »»»   Raseinių rajono savivaldybės 9-ojo šaukimo tarybos septynioliktasis posėdis nuotoliniu būdu šaukiamas balandžio 8 d. 10 val. /Darbotvarkė/

  • Raseinių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitetas įvyks 2020 m. balandžio 6 d. 15.00 val. /Darbotvarkė/

   Raseinių rajono savivaldybės 9-ojo šaukimo tarybos aštuonioliktasis posėdis nuotoliniu būdu šaukiamas balandžio 9 d. 10 val. /Darbotvarkė/

    Raseinių rajono savivaldybės 9-ojo šaukimo tarybos devynioliktasis posėdis nuotoliniu būdu šaukiamas balandžio 16 d. 10 val.
 

Naujienos
 
   2020-04-06  Ugdymo įstaigų darbas prilygsta žygdarbiui

   Visame pasaulyje vykstančios permainos paveikė ir švietimo sistemą. Todėl prabėgus lygiai savaitei nuo nuotolinio ugdymo pradžios, atėjo metas apžvelgti pirmąsias patirtis. Norėtųsi pradėti nuo to, kad perėjimas prie nuotolinio mokymo vyko žaibo greičiu. Visa sistema buvo parengta per dvi savaites. Spėju, kad jeigu perėjimą prie nuotolinio mokymo būtų lėmęs politinis sprendimas, o ne pasaulinė COVID-19 pandemija, reformai veikiausiai būtų prireikę ir visų metų. Todėl tai, ką padarė mūsų ugdymo įstaigos, prilygsta žygdarbiui.

Plačiau
 
   2020-04-06  Virusas nesustabdė pasirengimo gatvių remonto darbams

   Džiaugiames, kad Raseinių krašto gatvės ir toliau aktyviai tvarkomos. Ruošiantis gatvių kapitaliniam remontui pagal tarybos patvirtintą eiliškumą, jau yra įvykdyti dalies gatvių rangos darbų pirkimo viešieji konkursai ir pasirašytos rangos darbų sutartys:

Plačiau
 
   2020-04-03  Išdalintos apsaugos priemonės medicinos įstaigoms

  Penktadienį, Raseinių rajono savivaldybė, savo poreikius deklaravusioms medicinos įstaigoms išdalino asmens apsaugos priemones: respiratorius, kaukes, kombinezonus, pirštines ir kt.

Plačiau
 
   2020-04-03  Dėl darbdavių atrankos Raseinių rajono savivaldybės užimtumo didinimo programos įgyvendinimui

   Raseinių rajono savivaldybės administracija skelbia darbdavių atranką Raseinių rajono savivaldybės užimtumo didinimo programos (toliau – Programa) įgyvendinimui. Atrankai paraiškas gali teikti įmonės, įstaigos ir organizacijos, nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos ir pavaldumo bei nustatyta tvarka įregistruoti ūkininkų ūkiai.

Plačiau
 
   2020-04-02  Virtuali paroda ,,Atvažiuoja Velykė su margučių krepšu“

   Gamtoje lėtai bundantis pavasaris pažadina Velykų laukimą. Įvairiaspalvis, raštuotas ar raižytas margutis – šviesios šventės simbolis. Senovėje buvo gyvybės, derlingumo, gamtos pabudimo, o krikščionybės laikais – Kristaus prisikėlimo, žmogaus dvasinio atgimimo simboliai. Jie skirti didžiosioms pavasario šventėms – Velykoms, Atvelykiui, o parapijose, kuriose švenčiami Šv. Jurgio atlaidai, kiaušiniai buvo marginami dar ir Jurginėms.

Plačiau
 
   2020-04-02  Šalyje griežtinamos karantino sąlygos

   Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos.

   Kad būtų suvaldyti lėktuvais ir keltais į šalį atvykstančių žmonių srautai bei užtikrinta jų sveikatos kontrolė, Lietuvoje nuo balandžio 4 d. stabdomi skrydžiai bei keltai į šalį grįžtantiems keleiviams (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą. Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

Plačiau
 
   2020-04-02  COVID-19 susirgo dar du Raseinių krašto gyventojai

   Šiandien Raseinių rajono savivaldybę pasiekė žinia apie dar du susirgimo koronavirusu atvejus. Iš viso šiandien šiuo virusu serga trys gyventojai. Visi trys atvejai yra įvežtiniai. Į pateiktą informaciją nedelsdamas reagavo Savivaldybės meras Andrius Bautronis.

Plačiau
 
   2020-04-02  Pradėta įgyvendinti priemonė „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

   Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2020 m. vasario 4 d. įsakymu Nr. A1-86 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašo patvirtinimo“ patvirtino 2020 m. priemonės įgyvendinimo taisykles.

Plačiau
 
   2020-04-02  Šviesos žemėlapio įžiebimas

   Šiandien visas pasaulis sustojome kryžkelėje, kurioje turime apmąstyti ir, galbūt, netgi pakeisti ėjimo kryptį vardan sveikatos, gyvenimo, būties, kasdienybės, vardan tikrumo. Lankydamasis Lietuvoje popiežius Pranciškus yra kalbėjęs apie tikrąjį grožį, ne tą, stovint priešais veidrodį: „Bet gražus gyvenimas su kitais – šeimoje, su draugais, kovojant kartu su tauta“. Būtent dabar, kuomet kiekvienas atrodo tapome savo paties kasdienybės įkaitais, mes susijungiame bendroje ir neįprastoje kovoje, galime vėl atrasti vienybės, stiprybės, šviesos prasmę.

Plačiau
 
   2020-04-01  Informacija Raseinių krašto ūkininkams

   Raseinių rajono savivaldybės administracija gavo informaciją iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, kad šiais metais pasėlių deklaravimas tik nuotoliniu būdu pradedamas 2020 m. balandžio 20 d. Todėl kviečiame ūkininkus prisijungti prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos per e-valdžios vartus bei pateikti paraiškas.

Plačiau
 
   2020-04-01  Dvi svarbios žinios vairuotojams

   Balandžio mėnuo vairuotojams primena, kad atėjo laikas dygliuotas automobilių padangas pasikeisti vasarinėmis. Šiemet dėl paskelbto karantino situacija keičiasi iš esmės. Vairuotojai ne tik galės ilgiau važinėti spygliuotomis padangomis, bet ir asmenys, kurių vairuotojo pažymėjimo galiojimas baigėsi, nebus baudžiami už vairavimą neturint galiojančio pažymėjimo.

Plačiau
 
   2020-04-01  Savivaldybės mero Andriaus Bautronio komentaras

   Įsibėgėjo trečia karantino savaitė, tad vėl apžvelkime, kaip gi sekasi Raseinių rajono savivaldybei įveikti pasaulinės COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius. Geriausia žinia, kad kol kas užfiksuotas vienintelis Raseinių krašte gyvenančio asmens susirgimo COVID-19 atvejis.

Plačiau
 
   2020-04-01  Informacija tėvams dėl mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą Raseinių rajono švietimo įstaigose karantino metu

   Primename, kad karantino metu, nuo 2020 m. kovo 16 d. iki Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto karantino režimo laikotarpio pabaigos, informuojame, kad mokesčio už vaiko maitinimą ir ugdymo reikmes  Raseinių rajono savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, mokėti nereikia.

Plačiau
 
   2020-03-31  Vos per vieną dieną RPSPC įsteigta Karščiavimo klinika

   Siekdamas kuo geriau sustiprinti mūsų krašto pajėgumus kovoje su COVID-19 Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla žengė svarbų žingsnį ir šiandien pasirašė įsakymą, kuriuo pavedė Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorei Violetai Užringienei įkurti Karščiavimo kliniką.

Plačiau
 
   2020-03-31  Situacija Raseinių krašte: du asmenys jau namuose, aštuoniolika saviizoliacijoje

   Raseinių rajono savivaldybė jau trečia savaite uoliai vykdo savo pareigą suteikti saviizoliavimosi patalpas asmenims, negalintiems to daryti namuose. Mūsų krašto gyventojams pristatome saviizoliacijos Savivaldybės skirtose patalpose apžvalgą.

Plačiau
 
   2020-03-30  Apsipirkimas internetu – galimybė išvengti dėl COVID-19 kylančių grėsmių

   Raseinių rajono savivaldybė primena, kad daugėjant susirgimo koronavirusu atvejų, prasminga imtis  papildomų atsargumo priemonių, padėsiančių įveikti dėl COVID-19 kylančias rizikas. Viena šių priemonių yra aktyvesnis naudojimasis elektroninių parduotuvių teikiamomis galimybėmis.

Plačiau
 
   2020-03-30  Raginama riboti asmens apsaugos ir dezinfekavimo priemonių pardavimo kiekius

   Raseinių rajono savivaldybė primena, kad siekdamas užtikrinti apsaugos priemonių ir dezinfekcinio skysčio įsigijimo galimybę kuo didesniam gyventojų skaičiui, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sekmadienį pasirašė sprendimą, kuriuo parduotuvėms ir prekybos vietoms rekomenduojama riboti apsaugos priemonių ir dezinfekcinio skysčio pardavimo kiekius.

Plačiau
 
   2020-03-26  Vyriausybė nusprendė: karantinas tęsiamas iki balandžio 13 dienos

   Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka.

Plačiau
 
   2020-03-26  Aurelijus Veryga praplėtė saviizoliacijos galimybes namuose

   Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vakar pasirašė sprendimą Dėl sąlytį turėjusių asmenų, izoliuotų savivaldybių numatytose patalpose, izoliavimo tęsimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje. Šis sprendimas pakeitė dvi dienas galiojusią, tačiau savivaldybių smarkiai kritikuotą tvarką dėl saviizoliacijos taikymo tik savivaldybių paskirtose patalpose.

Plačiau
 
   2020-03-25  Saugokitės vagysčių

   Raseinių rajono savivaldybė įspėja gyventojus! Būkite budrūs ir saugokitės pastaruoju metu padažnėjusių vagysčių. Fiksuojami atvejai, kai apsimetę elektros paslaugų teikėjais, UAB „Raseinių vandenys“, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ ar kitų įmonių darbuotojais ilgapirščiai apvagia mūsų krašto gyventojus.

Plačiau
 
   2020-03-25  Karantino laikotarpiu pirminės teisinės pagalbos teikimas vykdomas tik nuotoliniu būdu

Pirminės teisinės pagalbos konsultacijos karantino metu gyventojams teikiamos el. paštu audrone.doilidoviene@raseiniai.lt arba telefonais: (8 428) 41 563, 8 686 01 068.

Plačiau
 
   2020-03-24  Ministras Aurelijus Veryga sugriežtino higienos reikalavimus prekybos vietose

  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstramaliosios situacijos operacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga pasirašė sprendimą, kuriuo gerokai sugriežtino higienos reikalavimus prekybos vietose. Sprendimo turinys aktualus tiek veiklą vykdantiems prekeiviams, tiek ir pirkėjams.

Plačiau
 
   2020-03-23  Rekomendacijos buitinių atliekų, surinktų iš izoliuotų asmenų, tvarkymui

Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama riboti COVID-19 ligos (koronaviruso ligos) plitimą, teikia rekomendacijas namuose izoliuotų asmenų, kuriems izoliavimas yra privalomas, buitinių atliekų tvarkymui:

Plačiau
 
   2020-03-20  Daugiabučių namų gyventojams
 
   2020-03-20  Primename apie Ministro Aurelijaus Verygos priimtus sprendimus

Primename, kad vakar Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė Sprendimą dėl nurodymų tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančioms įstaigoms bei Sprendimą dėl elgesio parkuose ir kitose viešose erdvėse, kuriais nustatytos, visuomenei aktualios elgesio taisyklės. Raseinių rajono savivaldybė dar kartelį kviečia susipažinti su esminėmis šių sprendimų nuostatomis.

Plačiau
 
Skelbimai
 
   2020-04-06  Kviečiame teikti paraiškas pagal priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“

   Raseinių rajono savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 17 d. įsakymu Nr.A1-262 patvirtintą Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės ,,Stiprinti  bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Raseinių rajono savivaldybėje 2020 m. aprašą (toliau – aprašas).

Plačiau
 
   2020-04-03  Priminimas naudojantiems Savivaldybės turtą panaudos pagrindais dėl ataskaitų teikimo

   Atsižvelgiant į Raseinių rajono savivaldybės ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo, patvirtinto Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. sausio 30 d. sprendimu Nr. TS-13 „Dėl Raseinių rajono savivaldybės ir valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 35, 36 ir 37 punktus ir siekiant, kad valstybės ir Savivaldybės turtas būtų naudojamas racionaliai ir efektyviai bei patikrinti, ar visi panaudos gavėjai vykdo sutartinius įsipareigojimus,  Savivaldybės turto panaudos gavėjas panaudos sutarties galiojimo laikotarpiu ne vėliau kaip iki kiekvienų metų gegužės 1 d. teikia Raseinių rajono savivaldybės administracijai ataskaitą, kurioje nurodoma, kaip yra vykdomi panaudos sutartyje numatyti įsipareigojimai.

Plačiau
 
   2020-04-02  Kviečiame teikti paraiškas Raseinių rajono jaunimo pilietinių ir socialinių iniciatyvų projektų finansavimo konkursui

   Konkursui paraiškas gali teikti Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje veikiančios jaunimo organizacijos, neformalios jaunimo grupės. Didžiausia vienam projektui skiriama suma 1500 eurų.

Plačiau
 
   2020-04-02  Kviečiame atvirą darbą su jaunimu dirbančias institucijas teikti projektines paraiškas
 
   2020-04-02  Pratęstas paraiškų rinkimas pagal priemonę „Asbestinių stogų dangos keitimas“

   Žemės ūkio ministerija pratęsė kai kurių priemonių paraiškų rinkimo terminus. Pagal priemonę ,,Asbestinių stogų dangos keitimas“ kaimo gyventojų paraiškos bus renkamos iki 2020 m. gegužės 29 d. Jeigu karantino laikotarpiu paraiškos teikiamos per „paraiškų dėžutes“ (tai specialiai įrengtos vietos, kuriose pareiškėjas gali pateikti paramos paraišką tiesiogiai nekontaktuodamas su kitais asmenimis), jų teikimas vyksta dviem darbo dienomis trumpiau nei nustatyta paramos paraiškų priėmimo pabaiga. „Paraiškų dėžutės“ įrengtos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose, adresais, nurodytais interneto svetainėje www.nma.lt.

Plačiau
 
   2020-03-30  Skelbiamas 2020 metų Raseinių rajono savivaldybės kultūros paveldo išsaugojimo ir vystymo programos priemonės „Raseinių rajono bažnyčių dalinis finansavimas kultūros paveldo objektų išsaugojimui“ finansavimo paraiškų priėmimas

   Priemonės įgyvendinimo tikslas – pagal Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymą registruotoms tradicinėms religinėms bendruomenėms, veikiančioms Raseinių rajone, prisidėti prie krašto kultūrinio paveldo dalies, priklausančio religinėms bendruomenėms, išsaugojimo skiriant Savivaldybės biudžeto lėšų finansavimą religinių pastatų remontui, vidaus patalpų tvarkymui, avarinės grėsmės pašalinimui, aplinkos tvarkymo darbų atlikimui, apsaugos sistemų įrengimui.

Plačiau
 
   2020-03-26  Informacija apie poveikio visuomenės sveikatai vertinimo (PVSV) ataskaitą ir viešą susirinkimą

Planuojamos ūkinės veiklos pavadinimas: Ūkininko E. Brazausko galvijų ūkio (Šimkaičių k. 14, Pagojukų sen., Raseinių raj.) modernizavimas ir plėtra.

Plačiau
 
   2020-03-26  Informavimas apie numatomą prekybos paskirties pastato Turgaus g. 6a, Ariogala, Raseinių r. sav. projektavimą ir visuomenės dalyvavimą svarstant statinių projektinius pasiūlymus

   Informuojame, kad numatomas atlikti PREKYBOS PASKIRTIES PASTATO TURGAUS G. 6A, ARIOGALA, RASEINIŲ R. SAV. STATYBOS PROJEKTAS.

Plačiau
 
   2020-03-24  Komunalinių atliekų konteinerių aikštelių statybos Raseinių rajono savivaldybėje projekto projektiniai pasiūlymai
 
   2020-03-23  Skelbiamas konkursas „IŠ TĖVŲ ARCHYVO. MAŽYLIŲ IŠMINTIS“

   Voltas Disnėjus kadaise yra pasakęs: „Tikroji pasaulio problema yra ta, kad jame per daug žmonių užauga“. Ir tikrai – iš vaikų turime ko pasimokyti: jie kas rytą nubunda su džiugia atradėjo nuostaba, su išminčiaus kantrybe gali logiškai paaiškinti visus pasaulio reiškinius, pristigę reikiamo žodžio mikliai susikuria jo atitikmenį, o prieš jų išminties perlus nulenktų galvą ir pats karalius Saliamonas. Tėveliai viską metę skuba tuos iš kojų verčiančius „apreiškimus“ užrašinėti, ir tas mažylių išminties lobynas ne vienai šeimai tampa smagiausia kada nors skaityta literatūra, perduodama iš kartos į kartą.

Plačiau
 
   2020-03-05  Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų techninės apžiūros 2020 metais Raseinių rajone grafikas
 
   2020-03-03  Kaimo gyventojai vėl gali teikti paraiškas asbestinių stogų dangų keitimui

   Žemės ūkio ministerija pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP) tęsia kaimo plėtros priemonės veiklą, skirtą pakeisti gyvenamųjų namų asbestinių stogų dangas kaimo vietovėse. Nuo š. m. kovo 2 d. iki balandžio 29 d. yra renkamos paramos paraiškos pagal KPP priemonės ,,Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklą ,,Asbestinių stogų dangos keitimas“. Priemonės įgyvendinimo 2020 metais taisyklės yra patvirtintos 2020 m. sausio 30 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-50 (pakeistos 2020-02-14 įsakymu Nr. 3D-99). Parama teikiama fizinių asmenų, gyvenančių vietovėse, turinčiose iki 6 000 gyventojų (išskyrus savivaldybių centrus, sodų bendrijas), gyvenamųjų namų asbestinių stogų dangos keitimo projektams. Nacionalinės mokėjimo agentūros Kauno skyriaus specialistai planuoja atvykti į Raseinius kovo 17 d. ir balandžio 15 d., 9-12 val. konsultuoti ir priimti paraiškas.

Plačiau
 
   2020-02-18  Demokratiniams rinkimams 100 metų
 
   2020-01-16  Neprižiūrimi statiniai - dažnoje savivaldybėje pasitaikanti problema

   Raseinių rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiais ir jų perdavimo valstybės ar Raseinių rajono savivaldybės nuosavybėn, tarp jų:

Plačiau
 
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 
 
 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.