Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2021 m. sausio 23 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
„Žemaičio“ paminklas apjuostas neužmirštuolių žiedais

   Minint reikšmingą datą – 30-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines, Nepriklausomybės paminklas „Žemaitis“ pasipuošė pagarbą ir atminimą simbolizuojančiomis neužmirštuolėmis.

   Šiemet paminklą „apkabino“ šimtai neužmirštuolių, kaip ženklas, kaip priesaika, kaip įsipareigojimas saugoti ir ginti Lietuvą ir Lietuvos Nepriklausomybę. Tai padėkos ir pagarbos ženklas žuvusiems ir kovojusiems už Lietuvos laisvę.

   Šios prasmingos iniciatyvos organizatorius - Raseinių krašto istorijos muziejus neužmirštuolių vainiką pagamino iš 1000 žiedų.

   Skulptorius Vincas Grybas prieš 87 metus pastatęs šį paminklą ir užrašęs „AMŽIAIS BUDĖJAU IR VĖL NEPRIKLAUSOMYBĘ LAIMĖJAU“ neįsivaizdavo, kad jo papėdėje rinksis žmonės įvairiomis progomis. 1991 metų sausio dienomis prie Nepriklausomybės paminklo „Žemaitis“ rinkosi raseiniškiai, kurie vyko į Vilnių saugoti Televizijos bokšto, Parlamento, o į Sitkūnus radijo stotį.

   Neužmirštuolė – tai nacionalinė iniciatyva, raginanti visus Lietuvos gyventojus Sausio 13 d. įsisegti vieningą simbolį – Neužmirštuolės žiedą.

 

 

 

Raseinių rajono savivaldybės ir Raseinių krašto istorijos muziejaus informacija

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 

© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. Nuotolinė pagalba.