Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. kovo 19 d.

Prisijungimas

Prenumerata 

 
 
Naujienos
Prisiminimų popietė „Mes nesame žmonės be šaknų“
 
Kiek būta mūsų kaltės,
Nežinau, -
ar tikrai jos būta?
Mes gyvenome tokiu metu,
kai niekas tikrai negalėjo žinoti
nei savo kaltės, nei kitų...

   Šiais Marytės Kontrimaitės žodžiais, parašytais knygoje „Amžino įšalo žemėje“, gruodžio 4 dieną Šiluvos istorijos muziejuje prasidėjo prisiminimų popietė ir akcijos „Mes nesame žmonės be šaknų“ pristatymas.

Popietėje buvo pristatyta Vasario 16-ajai skirta akcija, kurios metu yra kviečiami žmonės skaityti knygas apie tremtį, genocidą, rezistenciją, o perskaitę knygą galės parašyti sveikinimą atsiminimų autorių artimiesiems. Popietėje atsiminimais apie tremties negandas dalijosi Šiluvos miestelio gyventojai, Sibiro tremtiniai Marijanas Valinčius, Juozas Armoška, Bronislavos Sucilaitės – Nacienės anūkė Aurelija Vaišvilaitė. Į susitikimą Aurelija atvyko rankose nešdama Sibirinio kedro šakelę, kurią nulaužė nuo močiutės išauginto kedro, kurio sėklų parsivežė iš tremties Sibire.

Susidomėję klausėmės šių žmonių pasakojimų apie jų gyvenimus, darbus tremtyje, teiravomės, kaip pavyko išgyventi visas tas negandas, kaip juos visus palaikė vienybė atšiaurioje svetimoje vietoje. Buvo jautru...

Tad kviečiame visus norinčius aktyviai dalyvauti akcijoje, nes tai mūsų visų istorija.

 

Neringa Aleksandravičiūtė

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.