Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. birželio 17 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Mus jungia Mituva

   Ši upė – Vakarų Lietuvoje, Raseinių ir Jurbarko rajonų savivaldybių teritorijose, Karšuvos žemumoje, dešinysis Nemuno intakas, kuris driekiasi 102 km. Mituva prasideda Ariogalos seniūnijos Didžiulių kaime, prieš įtekėdama į Nemuną ties Jurbarku, plukdo savo vandenis ir per Juodaičių žemę.

  Niekada nesureikšminome, kad čia – mūsų mylimam kaime Didžiuliuose – yra istorinė vieta, niekada nepagalvojome, kad galime sulaukti svečių turistų. Bet vieną dieną sulaukiau Juodaičių pagrindinės mokyklos direktorės Nijolės Jociuvienės prašymo priimti mokinukus, nes jiems smalsu sužinoti, iš kur ta Mituva prasideda. Su džiaugsmu sutikome svečius priimti.

   Mituvos upės ištakos yra privačioje valdoje. Jos savininkai neprieštaravo, kad Juodaičių pagrindinės mokyklos pradinukai patenkintų smalsumo poreikį. Atvykusius į mūsų kaimą mokinius ir jų mokytojas priėmėme kartu su Didžiulių seniūnaitijos seniūnaite Albina Švediene. Vaikus palydėjome prie upės ištakų, pavaikščiojome pakrantėmis ir suteikėme informacijos, kaip pasikeitė šis vandens telkinys laikui bėgant, kuo jis svarbus išliko žmonėms ir krašto gamtai.

   Po tokios gyvos istorijos, botanikos ir geografijos pamokėlės svečius supažindinome ir su Didžiulių kaimu. Papasakojome apie mūsų bendruomenės veiklą, nuveiktus darbus, ateities planus, pasidžiaugėme įgyvendintu projektu, leidusiu sutvarkyti viešąją erdvę, atnaujinti prieš 13 metų Savivaldybės bei rėmėjų dėka įrengtą sporto aikštelę. Joje Juodaičių moksleiviai išbandė pernai įrengtus treniruoklius, sūpynes ir smagiai praleido laiką. Viešnagę užbaigti juos pakvietėme į mūsų kaimo bendruomenės namuos, kur jų laukė tradicinis „skruzdėlynas“ ir gaivieji gėrimai.

   Juodaičių mokinių atvykimas mums yra tarsi įspėjimas, tarsi duotas ženklas, kad istorinę vietą prie Mituvos turime prižiūrėti, tvarkyti, kad atvykę smalsuoliai nenusiviltų.

Didžiulių kaimo bendruomenės pirmininkė Diana Kaupaitienė

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.