Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2018 m. liepos 19 d.

Prisijungimas

Statistika
Nuo: 2003-12-01
Iš viso: 8599547
Šiandien: 1434
Dabar: 23
Prenumerata

 
 
Naujienos
Techninė apžiūra – egzaminas technikos savininkų labui

   Artėjant darbymečiui laukuose, prasideda žemės ūkio technikos apžiūra. Ji vyksta pagal 2009 m. kovo 25 d. Lietuvos žemės ūkio ministro įsakymą Nr. 3D-196 ,,Dėl žemės ūkio ministro 2002 m. gegužės 30 d įsakymo Nr. 207 ,,Dėl traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų, bei jų priekabų techninės apžiūros tvarkos pakeitimo‘‘ reikalavimus.

   Kokie yra pagrindiniai techninės apžiūros reikalavimai, komentuoja Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Raimundas Petroševičius.

   Traktorių techninės apžiūros atliekamos kas dveji metai, išskyrus naujus traktorius. Nauji traktoriai nuo pirmos jų registracijos datos 3 metus eksploatuojami be techninės apžiūros.

   Pati opiausia problema – traktorių priekabų ir puspriekabių stabdžiai. Vienareikšmiai visos priekabos ir puspriekabės turi turėti darbinius stabdžius, valdomus iš vairuotojo darbo vietos, ir stovėjimo stabdžius, jeigu priekabos masė su kroviniu yra didesnė kaip 50 proc. velkančiojo traktoriaus masės. Stovėjimo stabdžiai turi išlaikyti priekabą ne mažesnėje kaip 16 proc. įkalnėje.

   Privalomas dalykas – ir priekabų bei puspriekabių šviesos atšvaitai, pagaminti ir sumontuoti pagal šiuos reikalavimus: priekiniai atšvaitai turi būti balti, šoniniai – geltoni, o galiniai –raudoni.

   Norime atkreipti dėmesį ir į stabdymo signalo, numerio apšvietimo bei posūkių žibintus. Jie turi būti pritvirtinti nustatytose vietose ir nepriekaištingai veikti. Priekabos grindys, šoniniai ir galiniai bortai bei jų užraktai taip pat turi būti tvarkingi.

   Manome, kad įvykdžius pagrindinius reikalavimus, priekabos ir puspriekabės sėkmingai praeis techninę apžiūrą ir bus saugiai eksploatuojamos. Be to, traktoriuose, savaeigėje technikoje turi būti gesintuvai, vaistinėlės, avariniai ženklai, šviesą atspindinčios liemenės.

   Susidarius 3 vnt. ir daugiau technikos priemonių, techninė apžiūra bus atliekama jų buvimo vietose. 2018 m. techninės apžiūros grafikas bus išspausdintas vėlesniuose „Savivaldybės žinių“ prieduose. Artimiausia apžiūra įvyks balandžio 11 d. įmonės ,,Raseinių komunalinės paslaugos“ technikos kieme. Grafikas »»»

   Valstybine rinkliava mokama: gavėjas – VMI SWEDBANK.AB, sąskaitos Nr. LT 247300010112394300, mokesčio kodas 53072. Už traktoriaus techninę apžiūrą reikia mokėti 5 Eur, už priekabos ir puspriekabės techninę apžiūrą – 3 Eur. Ne grafiko metu atliktos traktoriaus techninės apžiūros kaina – 10,7 Eur, priekabos ir puspriekabės – 8,7 Eur.

 

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas R.Petroševičius: reikia atsakingai pasirengti techninei apžiūrai.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.