Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
Faks. (8 428)  51 604
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt
2019 m. birželio 17 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 
 
Naujienos
Savivaldybės dėmesys gyventojų sveikatai didėja

   Kaip tvarkosi Raseinių rajono savivaldybės viešosios ir privačios sveikatos priežiūros įstaigos, kokios problemos trukdo gerinti paslaugų kokybę, kokios perspektyvos žvelgiant į ateitį?

  Atsakymų į šiuos ir panašius klausimus Savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Mingaudas Tamaliūnas ir šio komiteto narė Gerda Visockienė ieškojo susitikę su šių įstaigų vadovais.

   Rajono savivaldybėje yra 5 viešosios ir 3 privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) bei Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Jų veiklą koordinuojanti, administruojanti Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą, vykdanti užkrečiamųjų ligų kontrolę, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją ir atliekanti kitas gyventojų sveikatą stiprinančias funkcijas Savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė apžvelgė praėjusių metų ir šių metų kelių mėnesių veiklos rezultatus. Daugelis rezultatų yra pagerėję ir teikia optimizmo: gyventojų sveikatos priežiūrai ir stiprinimui skiriamas vis didesnis dėmesys ir prie šių dalykų nemažai prisideda Savivaldybė, skirianti lėšų įvairioms medicinos programoms.

   Visa tai patvirtino ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Jie papasakojo, kokiais žingsniais žengiama gerinant paslaugų kokybę. Prie šios sėkmės prisideda ne tik medicinos, bet ir artimų jai sričių specialistai. Buvo kalbama ir apie problemas, kurių yra beveik visose įstaigose. Pasak jų vadovų, trūkumus galima taisyti ne tik glaudesniu visų įstaigų bendradarbiavimu, racionaliausiais vidiniais sprendimais, bet ir skatinant pacientus laikytis nustatytos tvarkos, nepiktnaudžiauti pirmumo į skubią medicinos pagalbą teise, suvokti ir jausti atsakomybę, kad tuo metu galbūt yra sunkių ligonių ir jiems užleisti vietą.

   Su tokia situacija gana dažnai susiduria VšĮ Raseinių ligoninė. Jos direktoriaus Vidmanto Merkliopo teigimu, kai kurie gyventojai gudrauja: pajutę net menkus negalavimus ir užuot pirmiausia kreipęsi į savo šeimos gydytojus, jie kviečia greitąją medicinos pagalbą, kad tik patektų į ligoninę. Dažniausiai jie po specialistų apžiūros keliauja į namus, nes jų sveikatai nėra jokio pavojaus. Dėl to gali nukentėti tuo metu sunkiai susirgę ar traumas patyrę žmonės, kurie dėl medikų užimtumo nesulauks jiems būtinos skubios pagalbos.

   Gyventojų rajone mažėja, bet kokybiškų medicinos paslaugų poreikis didėja. Savivaldybės vadovai užtikrino, kad dėmesys gyventojų sveikatai ir jos prevencijai taip pat nuolat didės. Pagal finansines išgales bus skiriama lėšų sveikatos programoms finansuoti, tačiau šių įstaigų vadovai pirmiausia patys turi priimti racionaliausius veiklos sprendimus.

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.