Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. liepos 10 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Gegužės 21 d. posėdžiavo Raseinių rajono savivaldybės taryba

   2020 m. gegužės 21 d. įvyko Raseinių rajono savivaldybės tarybos 9-ojo šaukimo 21-asis posėdis nuotoliniu būdu. Posėdyje dalyvavo 23 tarybos nariai ir rajono Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai bei specialistai. Posėdžio darbotvarkėje buvo apsvarstyti 26 tarybos sprendimo projektai. Svarstyti švietimo, nekilnojamojo turto, teritorijų planavimo ir kitų sričių klausimai. Didžiąją dalį taryboje svarstomų sprendimo projektų sudarė klausimai, susiję su aprašų, sąrašų ir nuostatų keitimu.

Patvirtinta Mero ir Tarybos 2019 m. veiklos ataskaita 

   Tarybos posėdžio metu buvo pritarta pirmajam klausimui – Raseinių rajono savivaldybės mero ir Tarybos 2019 m. veiklos ataskaitai (sprendimo projekto Nr. TP-163).  Mero ir Tarybos 2019 m. veiklos ataskaitoje pristatomi priimti sprendimai, įgyvendinti projektai ir kitos numatytos veiklos. Pažymima, kad 2019 m. buvo parengti 407 sprendimų projektai, iš kurių 389 buvo patvirtinti Tarybos sprendimu.

 

Nustatyta ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo organizavimo tvarka 2020 metų vasarą

   Švietimo ir sporto skyrius parengė ir pateikė rajono Savivaldybės tarybai svarstyti Raseinių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbo organizavimo tvarką 2020 metų vasarą.  Priėmus sprendimo projektą, nuspręsta leisti Raseinių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoms nevykdyti ugdomosios veiklos:

  • Raseinių r. Nemakščių darželyje 2020 m. liepos 1 d. - rugpjūčio 31 d.;

  • Raseinių r. Viduklės darželio Gylių daugiafunkciame centre 2020 m. birželio 1 d. - rugpjūčio 31 d.

Leisti rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoms vykdyti ugdomąją veiklą tokia tvarka:

  • Raseinių r. Ariogalos lopšelyje-darželyje 2020 m. birželio 1 d. - rugpjūčio 31 d. ne daugiau kaip 10 grupių;

  • Raseinių r. Nemakščių darželyje 2020 m. birželio mėn. 2 grupėms;

  • Raseinių lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ 2020 m. birželio mėn. ne daugiau kaip 12 grupių, liepos 1 d. - rugpjūčio 31 d. ne daugiau kaip 8 grupėms;

  • Raseinių lopšelyje-darželyje „Saulutė“ 2020 m. birželio mėn. 17 grupių, liepos 1 d. - rugpjūčio 31 d. ne daugiau kaip 14 grupių, veiklą vykdant abiejose lopšelio-darželio buveinėse;

  • Raseinių r. Viduklės darželyje 2020 m. birželio mėn. 4 grupėms, liepos 1 d. - rugpjūčio 31 d. ne daugiau kaip 3 grupėms.

     

Patvirtintas Raseinių miesto teritorijos bendrasis planas 

   Atsižvelgiant į pasikeitusias teisės aktų nuostatas, Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius parengė ir pateikė rajono Savivaldybės tarybai svarstyti Raseinių miesto teritorijos bendrąjį planą (sprendimo projekto Nr. TP-161). Tarybos nariams išdiskutavus kilusius klausimus, sprendimo projektas buvo priimtas. Tikimasi, kad priimtas sprendimo projektas prisidės prie gyvenamosios vietovės integralumo stiprinimo, padidins investicinio potencialo patrauklumą, kuris sudaro galimybes siekti ES struktūrinių fondų paramos gamtiniam karkasui, inžinerinei infrastruktūrai bei kitoms sritims vystyti.

 

Pritarta 2021-2030 metų strateginio plėtros plano vizijai ir prioritetams 

   Vienabalsiu Tarybos sprendimu nuspręsta patvirtinti Raseinių rajono savivaldybės 2021-2030 metų strateginio plėtros plano viziją ir prioritetus. Raseinių rajono savivaldybės 2021-2030 m. plėtros vizija - „Raseinių kraštas – modernus piligrimystės centras, patrauklus gyventi, investuoti ir svečiuotis“. Raseinių rajono savivaldybė sieks įgyvendinti numatytus prioritetus, kurie suformuluoti taip: darni aplinka gyventi, gyva piligrimystė, sumanus verslas ir ūkis.

 

Pritarta naujų gatvių pavadinimų suteikimui ir gatvių geografinių charakteristikų pakeitimui 

   Tarybos nariai apsvarstė ir pritarė sprendimo projektui TP-143 „Dėl naujų gatvių pavadinimų suteikimo ir gatvių geografinių charakteristikų pakeitimo“, pagal kurį numatoma suteikti naujus gatvių pavadinimus Ariogalos sen., Lesčių k., Antano Yliaus g. ir Macenkiškių g. Taip pat numatyta pakeisti, pratęsti geografines charakteristikas šioms gatvėms: Raseinių sen., Gruzdiškės k., Beržų g. ir  Raseinių sen., Sukuriškių k., Alyvų g.

 

Pritarta biudžeto pakeitimams 

   Posėdžio metu Taryba pritarė 2020 metų Raseinių rajono savivaldybės biudžeto pakeitimams (sprendimo projekto Nr. TP-148). Rajono Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų analizės skyrius, atsižvelgdamas į pakitusį asignavimą, parengė sprendimo projektą, kuriuo perskirstomas finansavimas gavus papildomą finansavimą iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Susisiekimo ministerijos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. 

 

Pritarta VšĮ „Atrask Raseinius“ dalyvavimui projekte 

   Papildomai į posėdžio darbotvarkę įtrauktas sprendimo projektas Nr. TP-176 „Dėl pritarimo projektui, skirtam turizmo paslaugų sektoriaus veiklos gerinimui bei kultūros ir gamtos paveldo objektų įveiklinimui“. Tarybai priėmus sprendimo projektą, nuspręsta pritarti VšĮ „Atrask Raseinius“ dalyvavimui projekte, pagal Interreg V-A Lietuvos - Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą.

   Primename, kad su svarstyti teikiamais tarybos sprendimų projektais išsamiau galite susipažinti Raseinių rajono savivaldybės tinklalapyje www.raseiniai.lt, dešinėje pusėje paspaudę nuorodą „Teisės aktų projektai“, o nuotolinių Raseinių rajono savivaldybės tarybos posėdžių transliaciją galite stebėti YouTube kanalu, pasirinkę Raseinių rajono savivaldybę.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.