Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2021 m. sausio 23 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata

 

 
  

 
 
Naujienos
Darbas Raseinių ligoninėje išlieka intensyvus

   Raseinių ligoninės direktoriaus Vidmanto Merkliopo teigimu, šiuo metu darbas tiek COVID-19 poskyryje, tiek kituose skyriuose vykdomas intensyviai. Kasdien į įstaigą patenka pacientai, kuriems reikalinga skubi ambulatorinė ar stacionarinė pagalba bei potencialiai infekuoti asmenys.

   Raseinių ligoninėje Skubiosios pagalbos skyriuje yra įsteigtas COVID-19 poskyris, kuriame tyrimų atsakymų laukia vidutinio sunkumo ir sunkios būklės galimai COVID-19 infekuoti pacientai, atvežti greitosios medicinos pagalbos. Tokiems asmenims yra skirtos vienvietės palatos su deguonies tiekimu ir moduliniai nameliai. Jeigu asmeniui nustatomas užsikrėtimas koronaviruso infekcija, įvertinus jo būklę, jis pervežamas stacionariniam gydymui į COVID-19 pacientams skirtą gydymo įstaigą (LSMU ligoninės Kauno klinikas, Kauno, Jurbarko, Kėdainių, Jonavos ligonines) arba išleidžiamas gydytis ambulatoriškai.

   Raseinių ligoninė, organizuojančios įstaigos – LSMU ligoninės Kauno klinikų sprendimu nebuvo priskirta nuolat gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, nuspręsta Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, kaip ir kitose slaugos ar globos įstaigose,  patvirtinus COVID-19 ligą pacientams jų  neperkelti į kitas gydymo įstaigas, bet stebėti būklę ir gydyti vietoje. Pablogėjus būklei, prireikus intensyvaus gydymo, pacientai perkeliami į COVID-19 ligą gydančias ligonines. Taip siekiama sumažinti viruso plitimo riziką.

   Ligoninė šiuo metu priima pacientus ne tik iš Raseinių, bet ir kitų rajonų. Daug pacientų atvežama iš Kėdainių ir Jurbarko. Anot direktoriaus, kitų rajonų pacientams yra teikiamos stacionarinės ir ambulatorinės, chirurginės, traumatologinės, vaikų, vidaus ligų sveikatos priežiūros paslaugos, nes minėtose ligoninėse priimami stacionariniam gydymui COVID-19 sergantys pacientai, taip pat yra daug sergančio medicinos personalo, todėl laikinai apribotas kitų paslaugų teikimas.

 Lapkričio mėnesį Raseinių ligoninėje buvo gydyti 29 pacientai, kuriems nustatyta COVID-19 diagnozė, iki perkeliant į specializuotas ligonines. Lapkričio 24 d.  duomenimis, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje yra 8 pacientai su COVID-19 diagnoze.

   COVID-19 infekcija yra pavojinga ne tik pacientams, bet ir personalui. „Šiai dienai (lapkričio 24 d.) po kontaktų su įtariamais ir sergančiais bei iš visuomenės turime sergančius 12 slaugytojų, 2 gydytojus, 6 slaugytojų padėjėjus ir kitus darbuotojus, dar 2 yra saviizoliacijoje. Tai dar labiau apsunkina darbą, todėl visiems rekomenduojame saugoti save ir kitus, riboti kontaktus ir į ligoninę kreiptis esant būtinosios pagalbos poreikiui“, – pažymi ligoninės direktorius.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui
 
 

© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. Nuotolinė pagalba.