2012-10-26
Pasirašyta projekto „Raseinių rajono savivaldybėje esančių pripažintų netinkamais naudoti pastatų nugriovimas ir aplinkos sutvarkymas“ finansavimo ir administravimo sutartis
 

      2012 m. spalio 19 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra ir Raseinių rajono savivaldybės administracija pasirašė projekto Nr. VP3-1.4-AM-06-R-21-010 „Raseinių rajono savivaldybėje esančių pripažintų netinkamais naudoti pastatų nugriovimas ir aplinkos sutvarkymas" (toliau - Projektas) finansavimo ir administravimo sutartį, kuriai finansavimas buvo skirtas pagal Lietuvos 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto VP3-1.4-AM-06-R priemonę „Praeityje užterštų teritorijų tvarkymas".


      Projekto biudžete nustatyta didžiausia tinkamų finansuoti išlaidų suma - 83.313,86 Lt, iš jų Europos Sąjungos lėšos - 79.148,16 Lt, o Raseinių rajono savivaldybė turės prisidėti ne mažiau kaip 4.165,70 Lt.
      Projekto tikslas - likviduoti karvidę (1800 m2 ploto), esančią Bartkiškės kaime (Nemakščių seniūnija), kuri žaloja supančią aplinką ir kelia grėsmę aplinkiniams gyventojams bei asmenims, atsitiktinai patekusiems į jos teritoriją, kadangi ji neatitinka esminių statinio reikalavimų ir yra avarinės būklės.
      Projekto metu yra numatyta už skirtas lėšas likviduoti aukščiau minėtą karvidę, išardant visas konstrukcijas, pašalinant griovimo metu susidariusias statybines medžiagas ir atliekas bei sutvarkant teritoriją.
      Šiuo metu yra pasirašyta Projekto griovimo darbų sutartis su UAB „Vigatas" pagal kurią ši įmonė yra įsipareigojusi Raseinių rajono savivaldybei atlikti griovimo darbus iki 2013 m. gegužės 1 d., tačiau yra planuojama, kad šie darbai bus atlikti iki šių metų pabaigos.
      Įgyvendinus šį Projektą prisidėtumėme prie patrauklios, švarios ir saugios aplinkos Bartkiškės kaimo ir greta esančio Nemakščių miestelio gyventojams bei palankaus Raseinių rajono savivaldybės įvaizdžio formavimo.

   Informaciją parengė
      Ekonomikos ir ūkio departamento Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyr. specialistas Tomas Andriulis , tel. (8 428) 79 554, el. p. tomas.andriulis@raseiniai.lt