EDEN

EDEN
            
   EDEN

      Nuo 2006 metų Europos Komisija vykdo projektą „Europos turizmo traukos vietovės" ("European Destinations of Excellence" - EDEN), kurio tikslas - atkreipti dėmesį į Europos turistinių vietovių vertę, įvairovę ir bendrąsias savybes bei skatinti turistines vietoves, kurių ekonominis augimas siejamas su darnaus turizmo plėtra. 2007 metais į šį projektą įsitraukė ir Lietuva. Lietuvoje EDEN projektas pavadintas „Lietuvos turizmo traukos vietovė". Kiekvienais metais visoje Lietuvoje išrenkama viena įdomiausia mūsų šalies turizmo traukos vietovė, atitinkanti tų metų Europos Komisijos projekto temą bei kriterijus. Ši vietovė pristatoma visoms Europos šalims Europos turizmo forumo metu bei Europos Komisijos interneto puslapiuose (www.visiteurope.comwww.edenineurope.eu). Projektas pristatomas Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos interneto puslapiuose (www.tourism.ltwww.LithuanianTravel.com), įvairiuose leidiniuose bei šalies ir užsienio turizmo parodose.

   2009 metai
      2009 metų konkurso tema - „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009. Turizmas ir saugomos teritorijos". 2009 m. Raseinių rajono savivaldybės administracija konkursui pateikė projekto „Molavėnų piliakalnių kompleksas ir Jūkainių geomorfologinis draustinis - Raseinių krašto gamtos ir istorijos perlas" paraišką ir buvo apdovanota dalyvio pažymėjimu ir nominanto statulėle.

 


EDEN komisija lankosi Jūkainių geomorfologiniame draustinyje

 EDEN komisija lankosi Molavėnų piliakalnių komplekse

 Kuriamas videoreportažas apie Jūkainių geomorfologinį draustinį ir Molavėnų piliakalnių kompleksą

Projekto dalyvio nominacija

   2010 metai
      2010 metų tema - „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2010. Darnusis vandens turizmas". Dubysos regioninio parko direkcija šiam konkursui pateikė projekto „Dubysa - vandens turizmo ir darnios plėtros santarvė" paraišką. Šio projekto partneris - Raseinių rajono savivaldybės administracija. 2010 m. konkursas Raseinių rajonui buvo sėkmingas - projektas „Dubysa - vandens turizmo ir darnios plėtros santarvė" užėmė 3-iąją vietą.

Lankstinukas 2010  

 

 EDEN komisija lankosi Dubysos regioniniame parke ir plaukia Dubysos vandens turizmo trasa

 Apdovanoti 3-iosios vietos nugalėtojai - Dubysos regioninio parko direkcija

2010 m. EDEN dalyviai

 

   2011 metai
      2011 m. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos paskelbė temą „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2011. Atstatyti ir pritaikyti turizmui statiniai". Kovo mėnesį Raseinių rajono savivaldybės administracija Valstybiniam turizmo departamentui prie Ūkio ministerijos pateikė paraišką „Buvusių Raseinių arešto namų komplekso sutvarkymas ir pritaikymas turizmui". Kadangi šiam kompleksui sutvarkyti įgyvendinti du ES lėšomis finansuojami projektai, tai šis kompleksas puikiausiai atitiko konkurso sąlygas. 2011 m. liepos 13 d. Vilniuje vyko projekto baigiamoji konferencija, kurioje pareiškėjas (Raseinių r. sav. administracija) ir partneriai (Raseinių krašto istorijos muziejus ir VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centras) buvo apdovanoti atminimo dovanomis.

 

 

 
  EDEN komisija lankosi Raseinių arešto namų komplekse

Projekto „Buvusių Raseinių arešto namų komplekso sutvarkymas ir pritaikymas turizmui" dalyviai apdovanoti atminimo dovanomis


 2012 metai

   2012 m. nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d. vyko „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012". Tai Estijos, Latvijos ir Lietuvos kelionių projektas. Keliaujant su šeima arba draugais po Baltijos šalis, kiekvienoje šalyje galima rasti nepakartojamų ir įdomių lankytinų vietų: istorinių pastatų, įstabios architektūros objektų, muziejų ar tiesiog vaizdingų vietovių.
   2012 m. projekto esmė - aplankyti EDEN (Patraukliausios Europos turizmo vietovės) projekto objektus laimėtojus bei kandidatus. Kelionei buvo atrinkta 30 įdomių lankytinų objektų trijose Baltijos šalyse - po 10 kiekvienoje šalyje. Vienas iš 10 Lietuvos lankomų objektų yra Molavėnų piliakalnių kompleksas. Gegužės 9 d. Molavėnų piliakalnių kompleksą aplankė pirmieji žygio dalyviai - Lietuvos, Latvijos, Estijos žiniasklaidos bei Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstovai.
   2012 m. gegužės 23 - 24 d. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos sukvietė visų EDEN projekto vietovių atstovus dalyvauti tarptautinėje Lietuvos ir Latvijos EDEN konferencijoje, kuri vyko vienoje iš EDEN projekto Latvijoje vietovių - Jurmaloje. Konferencija buvo skirta EDEN projekto, kaip darnų turizmą propaguojančios tarptautinės veiklos, aptarimui, glaudesnio Lietuvos ir Latvijos vietovių bendradarbiavimo skatinimui, naujų galimybių ir bendrų projektų pristatymui. Konferencijoje dalyvavo Europos Komisijos atstovai, svečiai iš Estijos ir Suomijos EDEN vietovių bei Lietuvos ir Latvijos vietovių atstovai. Iš Raseinių konferencijoje dalyvavo Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Judita Norvilaitė, Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas ir VšĮ Raseinių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Renata Žagminaitė.

2013 metai
Tarp EDEN nugalėtojų - Šiluva

   EDEN programoje, „Europos turizmo traukos vietovės", kurią nuo 2006 m. vykdo Europos Komisija, Lietuva dalyvauja jau septintą kartą, o Raseinių rajono savivaldybė dalyvauja šeštą kartą. Kiekvienais metais mūsų šalyje išrenkama viena įdomiausia turizmo traukos vietovė, atitinkanti tų metų Europos komisijos skelbiamą projekto temą bei kriterijus.
   „Turizmas pritaikytas visiems" - tokia buvo 2013 m. parinkta Europos Komisijos ir LR Vyriausybės finansuojamo EDEN projekto „Europos turizmo traukos vietovės" tema.
   Raseinių rajono savivaldybės administracija (Ekonomikos ir ūkio departamento Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Judita Norvilaitė) ir Raseinių krašto istorijos muziejus (direktorė Birutė Kulpinskaitė) pateikė paraišką „Turizmas pritaikytas visiems. Šiluva.".
   Liepos 24 d. Vilniuje vyko EDEN projekto „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems" baigiamasis renginys, kuriame Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos apdovanojo nugalėtojus.
   Šiam konkursui iš viso buvo pateikta 21 paraiška ir tarp prizinių vietų, užėmęs IV-ąją vietą, pateko Raseinių rajono savivaldybės administracijos ir Raseinių krašto istorijos muziejaus pateiktas projektas „Turizmas pritaikytas visiems. Šiluva.". Džiugu ne tik dėl to, kad užėmėme IV-ąją vietą, tačiau ir todėl, kad šiais metais tik 10 šalių - dvigubai mažiau nei įprastai - pateikė paraiškas dalyvauti EDEN projekto konkurse, nes Europos Komisijos suformuluota tema buvo nelengva.
   Atrinktos Lietuvos turizmo traukos vietovės, tarp jų ir Šiluva, pateks į Europos turistinį žemėlapį, t. y. jos bus pristatomos visoms šalims Europos turizmo forumo metu, Europos komisijos interneto puslapiuose, įvairiuose leidiniuose bei šalies ir užsienio parodose.

 

Informacija atnaujinta 2021-02-24, 20:51:10