Spausdinti
RASEINIŲ
RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Raseinių rajono savivaldybės
administracija


Biudžetinė įstaiga
V.Kudirkos g. 5, 60150 Raseiniai
Juridinių asmenų registras
Kodas 288740810
Tel. (8 428)  79 600
El. paštas savivaldybe@raseiniai.lt

2020 m. spalio 31 d.

Prisijungimas

Naujienų prenumerata


 

 
  

 
 

  

 

 

Naujienos
 
   2020-10-30   Pasirašyta programos ERASMUS+ projekto „Patyriminis ugdymas. Augdamas Atsakingai Auginu“ įgyvendinimo sutartis

   Š. m. spalio 30 d. Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Raseinių r. Ariogalos gimnazijos, Raseinių Šaltinio progimnazijos ir Raseinių r. Girkalnio pagrindinės mokyklos vadovai pasirašė ERASMUS+ programos projekto „Patyriminis ugdymas. Augdamas Atsakingai Auginu“ įgyvendinimo konsorciumo sutartį.

Plačiau
 
   2020-10-30  Artėjant Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms pagerbtas žymių Raseinių krašto žmonių atminimas

   Kiekvienais metais Raseinių rajono savivaldybė kartu su Raseinių krašto istorijos muziejumi tęsia gražią tradiciją aplankyti ir pagerbti iškilių kraštiečių atminimą. Artėjant Visų Šventųjų dienai ir Vėlinėms rajono Savivaldybės vadovai apsilankė Raseinių civilinėse kapinėse, kur uždegdami po žvakelę pagerbė ne tik Raseinių kraštui, bet ir visai Lietuvai nusipelniusius asmenis. 

Plačiau
 
   2020-10-30  Nevyriausybinės organizacijos kviečiamos įregistruoti NVO statusą

   Lietuvoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos (NVO) jau gali nesunkiai, greitai ir, svarbiausia, nemokamai įregistruoti NVO statusą Registrų centre.

Plačiau
 
   2020-10-30  Artėjant Vėlinių savaitgaliui - svarbu nepamiršti specialistų nurodymų ir rekomendacijų

   Lietuvoje sparčiai augant COVID-19 ligos atvejų skaičiui,  sveikatos priežiūros specialistai prašo gyventojų išlikti sąmoningais ir Vėlinių savaitgalį atsakingai laikytis visų nustatytų infekcijos plitimo reikalavimų. Raseinių rajono savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė ragina gyventojus šiuo laikotarpiu apsiriboti tik artimųjų kapų lankymu ir nekontaktuoti su giminaičiais. Jei jaučiate COVID-19 ligai būdingus simptomus ( karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai) – likite namuose.

Plačiau
 
   2020-10-30  Pradeda veikti papildomas telefono numeris, kuriuo gyventojai galės registruotis profilaktiniam tyrimui Raseinių mobiliajame punkte atlikti

   Pradeda veikti papildomas telefono numeris +𝟑𝟕𝟎 𝟔𝟗𝟏 𝟏𝟖 𝟖𝟏𝟖, kuriuo gyventojai galės registruotis profilaktiniam tyrimui Raseinių mobiliajame punkte atlikti. Šiuo metu Karštoji koronaviruso linija susiduria su dideliais skambučių srautais, todėl gyventojams iškyla sunkumų dėl registracijos. Pasak mero Andriaus Bautronio, siekiant išvengti nesklandumų, savivaldybė kartu su gydymo įstaigomis inicijavo papildomą telefono numerį, kuriuo bus vykdoma tiesioginė registracija.

Plačiau
 
   2020-10-29  Įvyko nuotolinis rajono Savivaldybės tarybos posėdis

    Spalio 28 d. nuotoliniu būdu buvo organizuojamas Raseinių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 22 tarybos nariai. Posėdyje apsvarstyti 27  sprendimų projektai, visiems buvo pritarta. Svarstyti švietimo, turto, socialiniai ir kitų sričių klausimai.

Plačiau
 
   2020-10-29  Raseinių rajonas iki 2030 m.: sieks tapti moderniu piligrimystės centru, kuriame patrauklu gyventi, investuoti ir svečiuotis

   Spalio 28 d. vykusiame posėdyje Raseinių rajono savivaldybės taryba pritarė artėjančio dešimtmečio strateginio plėtros plano koncepcijai, kurioje pateikta suformuota Savivaldybės plėtros iki 2030 m. vizija, prioritetai, tikslai, uždaviniai, priemonės, siekiami rodikliai bei įgyvendinimo stebėsenos sistema. Šis planas – pagrindinis plėtros dokumentas, apibrėžiantis strateginę rajono kryptį.

Plačiau
 
   2020-10-28  Startavo naujas aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

   Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau devintus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Gaminių atliekas rūšiuoti, rinkti atskirai ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybėmis, regioniniais atliekų tvarkymo centrais ir kitais partneriais.

Plačiau
 
   2020-10-28  Svarbi žinia tiems, kurie dirba savarankiškai

   Dalyje savivaldybių Vyriausybei paskelbus karantiną, jose gyvenantys savarankiškai dirbantys asmenys gali dar kartą gauti valstybės teikiamą paramą. Ji siekia 257 Eur per mėnesį.

Plačiau
 
   2020-10-28  Nuspręskite patys, iš ko pirksite elektros energiją savo namams

   Elektros energija tampa preke – tokia, kaip mobilusis telefono ryšys. Anksčiau ją mums parduodavo valstybės valdomas ir reguliuojamas tiekėjas. Nuo šiol galime rinktis patys iš kelių tiekėjų.

Plačiau
 
   2020-10-28  Kokiais atvejais tėvams skiriama ligos išmoka vaiko priežiūrai?

   Vyriausybei nusprendus, kad po rudens atostogų dalis vaikų toliau mokysis nuotoliniu būdu bei atskirose savivaldybėse įvedinėjant karantiną, ne vienam dirbančių tėvų iškilo klausimų dėl vaikų priežiūros. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokiais atvejais suteikiamas nedarbingumo pažymėjimas ir mokama ligos išmoka vaiko priežiūrai. 

Plačiau
 
   2020-10-27  Artėjant Visų Šventųjų dienai – policijos patarimai

   Artėjant Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienoms, daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų – keliuose padidėja transporto priemonių srautai ir eismas tampa intensyvesnis, padaugėja vagysčių atvejų iš paliktų be priežiūros transporto priemonių bei gyvenamųjų patalpų. Todėl gyventojai turėtų būti tam pasirengę.

Plačiau
 
   2020-10-27  Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje – apsvarstytos karantino režimo sąlygos

  Šiandien administracijos direktoriaus, Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) pirmininko Edmundo Jonylos iniciatyva buvo sušauktas ESK posėdis dėl COVID-19 situacijos ir karantino sąlygų Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje.

Plačiau
 
   2020-10-26  Informuojame apie pradedamą rengti projekto „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Lenkijos ir Lietuvos valstybių Siena-Jiesa modernizavimo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planą

   Rengimo pagrindas: 2018 m. gruodžio 27 d. LRV nutarimas Nr. 1396 „Dėl Projekto „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena-Jiesia modernizavimo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimo pradžios“. LR susisiekimo ministro 2019 m. kovo 13 d. įsakymas Nr. 3-123 „Dėl projekto „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena–Jiesia modernizavimo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano planavimo darbų programos, projekto „Rail Baltica“ geležinkelių infrastruktūros Kauno geležinkelių mazge susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano planavimo darbų programos, projekto „Rail Baltica“ geležinkelių infrastruktūros priežiūros depų susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano planavimo darbų programos, projekto „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Kaunas–Vilnius susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano planavimo darbų programos patvirtinimo“.

Plačiau
 
   2020-10-26  Saugaus eismo renginys „Atšvaitų diena“

   Nors Raseinių rajone Covid-19 virusas pakoregavo dalyvių skaičių tačiau asociacija „Kaimo svetainė“ džiaugiasi atšvaitų dienos akcija. Nuo pat ryto keturi savanoriai stebėjo gyventojus, kaip jie laukia autobuso nuvykti į miestą ar grįžtančių iš jo, bet jų buvo nedaug. O neseniai įrengtame dviračių take Raseiniai-Gabšiai-Kalnujai eismo buvo užtektinai, tačiau iš sutiktųjų buvo ne visi, kuriems teko įteikti po atšvaitą ar liemenę. Šiuo metu gyventojai yra atsakingesni ir tamsiu paros metu stengiasi nešioti atšvaitus ar šviesą atspindinčius rūbus. O tiems dalyviams, kuriems buvo įteiktos saugaus eismo priemonės, tuo pačiu buvo priminta, kad kelyje reikia elgtis drausmingai ir tamsiu paramos metu reikia saugoti ne tik save, bet ir kitus.

Plačiau
 
   2020-10-26  Įsigyti verslo liudijimą Raseinių r. savivaldybės gyventojai gali ir telefonu 1882

   Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad atsižvelgiant į šalyje susiklosčiusią pandeminę situaciją ir LR Vyriausybės sprendimu paskelbtą karantiną šalies savivaldybėse, šių teritorijų gyventojai nuo spalio 26 d. įsigyti / pratęsti verslo liudijimus gali pasinaudodami šiomis VMI paslaugomis:

Plačiau
 
   2020-10-26  Rekomendacijos civilinės metrikacijos įstaigoms
 
   2020-10-26  Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi

   Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant į koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemiją ir numačius šalių skirstymo į atskiras kategorijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose, tvarką, Lietuva patenka į geltonąją zoną pagal šviesoforo principo kriterijus ir nuo pirmadienio, spalio 26 d., taikys prevencijos priemones tik atvykstantiesiems iš raudonoje bei pilkoje zonoje esančių valstybių. Iš šių šalių atvykstantiems keliautojams bus privalomas testas dėl koronaviruso (COVID-19) arba 10 dienų izoliacija.

Plačiau
 
   2020-10-26  Kaip elgtis įvykus avarijai branduolinėje elektrinėje?

   Ar žinote, kokie yra trys pagrindiniai veiksmai, kuriuos būtina atlikti išgirdus apie galimą avariją Baltarusijos Astravo atominėje elektrinėje?

Plačiau
 
   2020-10-23  Dubysos regioninio parko direkcija ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba kviečia dalyvauti konkurse „Už Raseinių ant Dubysos“

   Dubysos regioninio parko direkcija ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba organizuoja tradicinį rašinių, piešinių ir fotografijų konkursą „Už Raseinių ant Dubysos“. Šiais metais konkursas skirtas tautodailės metams paminėti. Siekiant skatinti  susidomėjimą gimtojo krašto gamta ir istorija, ugdyti pilietiškumą ir meninę saviraišką, konkurso nuostatuose siūlomos 3 tematikos: tautodailė – mūsų kultūros išskirtinumasmes – žemaičiai raseiniškiaigamtos ir žmogaus veiklos darna - Dubysos regioninio parko vertybių apsaugos garantas.

Plačiau
 
   2020-10-23  Artėjant padangų keitimo sezonui, raginame gyventojus pasirūpinti naudojimui netinkamomis padangomis

   Artėjant metui, kai vasarines transporto priemonių padangas reikės pakeisti žieminėmis, raginame Raseinių rajono savivaldybės gyventojus, automobilių remonto įmones, padangų importuotojus ir platintojus pasirūpinti, kad naudojimui nebetinkamos padangos nebūtų išmetamos prie komunalinių atliekų surinkimo konteinerių, pakelėse, pamiškėse ar kitose panašiose vietose.

Plačiau
 
   2020-10-22  Parama ūkininkams ir MVĮ, kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė
      Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad  nuo spalio 19 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir MVĮ, kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“. Paraiškos bus renkamos rajono savivaldybėje iki lapkričio 20 d.   Plačiau
 
   2020-10-21  Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu karantinas Raseinių rajone pratęsiamas iki lapkričio 6 d.

   Spalio 21 d. vykusiame LR Vyriausybės posėdyje nuspręsta pratęsti karantiną Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje dar dviem savaitėms. Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. spalio 9 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 6 d. 24:00 val.

Plačiau
 
   2020-10-19  Žemės sklypų savininkų dėmesiui!

   Primename, kad kiekvienų metų spalio mėnesį, visi šalies asmenys, nuosavybės teise valdantys žemės ūkio paskirties žemės sklypus, gauna paskaičiuotą žemės mokestį, kurį privalo sumokėti ne vėliau kaip iki einamųjų metų  lapkričio 15 dienos. 

Plačiau
 
   2020-10-09  Keleivių pervežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susiekimo autobusais maršrutų pasikeitimai

   Raseinių rajono savivaldybės administracija informuoja apie nuo 2020 m. spalio 9 d., karantino laikotarpiu, įsigaliojusius keleivių pervežimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susiekimo autobusais maršrutų  pasikeitimus.

Plačiau
 
Skelbimai
 
   2020-10-26  Dėl žemės sklypo, kadastro Nr. 7278/0003:205, kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų

   Informuojame, kad yra parengtas sprendimo dėl kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų projektas.

Plačiau
 
   2020-10-20  Pranešimas apie perkamas gyvenamąsias patalpas
 
   2020-10-15  Lapkričio 11 d. kviečiame pasitikrinti Konstitucijos žinias

   LR Teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, kuris organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, universitetų ir kolegijų studentams, likusiems piliečiams.

Plačiau
 
   2020-10-15  Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis

   Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos informuoja, kad 2020 m. lapkričio 9 d. 13 val., numatomas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos penktosios nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos posėdis, kuriame bus svarstomi Lietuvos partizano Aleksandro Klibo-Lino kapao (44302), Paliepių k., Ariogalos sen., Raseinių r. sav. ir Lietuvos partizano Antano Joniko-Rolando kapo (44258), Paupio k., Viduklės sen., Raseinių r. sav. nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos aktų projektai.

Plačiau
 
   2020-10-14  Priimami prašymai teikti akredituotas vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas

   Nuo 2020 m. spalio 1  d. iki 2020 m. gruodžio 1 d. priimami įstaigų, pageidaujančių teikti akredituotas vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas, prašymai.

Plačiau
 
   2020-10-02  Raseinių rajono savivaldybės administracija skelbia konkursą 2021 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti iš valstybės ir Savivaldybės biudžetų lėšų

   Konkurso tikslas – gerinti neįgaliųjų socialinę integraciją į visuomenę, įtraukiant į organizacinius projektų atrankos, finansavimo bei administravimo procesus savivaldybių administracijas ir skatinant neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančias nevyriausybines organizacijas teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios padėtų atkurti ar palaikyti neįgaliųjų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą, galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime ir darbo rinkoje.

Plačiau
 
   2020-10-02  LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS NARIŲ VYKDOMO GYVENTOJŲ PRIĖMIMO VYRIAUSYBĖS PRIIMAMAJAME (GEDIMINO PR. 11, VILNIUS)
 
   2020-09-29  Informacinis pranešimas apie Kryžkalnio smėlio ir žvyro telkinio naujų plotų planuojamos išteklių gavybos (išplėtimo) poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos parengimą
 
   2020-09-16  Apie siūlymą pripažinti statinius, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), bešeimininkiais

   Raseinių rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiais ir jų perdavimo valstybės ar Raseinių rajono savivaldybės nuosavybėn, iš jų:

Plačiau
 
   2020-08-10  Apie siūlymą pripažinti statinius, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), bešeimininkiais

   Raseinių rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiais ir jų perdavimo valstybės ar Raseinių rajono savivaldybės nuosavybėn, tarp jų:

Plačiau
 
   2020-08-06  Kviečiame teikti paraiškas dėl laikinosios valstybės pagalbos kiaulių laikytojams

   Žemės ūkio ministro 2020 m. liepos 27 d. Nr. 3D-557 patvirtintos laikinosios valstybės pagalbos kiaulių laikytojams mokėjimo taisyklės, siekiant palengvinti sunkumus (iš dalies kompensuoti prarastas pajamas), su kuriais susidūrė pirmine žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimantys kiaulių laikytojai dėl COVID-19 viruso protrūkio 2020 m. balandžio–lapkričio mėn.

Plačiau
 
   2020-07-13  Socialines paslaugas teikiančios NVO kviečiamos teikti subsidijų paraiškas, skirtas finansuoti dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas

   Socialinių paslaugų priežiūros departamentas prie SADM, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. A1-494 „Dėl pagalbos nevyriausybinėms organizacijoms, nukentėjusioms nuo COVID–19 sukeltų pasekmių, subsidijų teikimo priemonės aprašo patvirtinimo“ skelbia kvietimą teikti subsidijų paraiškas.

Plačiau
 
   2020-07-09  Šiluvos Teatro bienalė
 
   2020-06-29  Keliauti po Kauno regioną kviečia vaikiškos knygutės personažas

   35 objektai septyniose Kauno apskrities savivaldybėse. Tiek vietų visame Kauno regione slepiasi tautodailininkės ir rašytojos Stasės Samulevičienės sukurtas personažas Šlamutis iš knygos „Padaužiukų bičiuliai“. Būtent jis šią vasarą kviečia aktyviai keliauti po Kauno regioną ir dalyvauti žaidime „Šlamučio slėpynės“.

Plačiau
 
Raseinių rajono savivaldybės meras
 
Andrius Bautronis

Gyvenimo aprašymas

Priėmimo valandos

Darbotvarkė

 
 
 
 

 

Nuorodos

 


 
 

 
 


 
 


 
 

 
 
  

 

 

 
 

 

 

 
 
 


 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
© Raseinių rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Kopijuoti ir platinti skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.