Raseinių mobilus punktas

   Raseinių rajono savivaldybės mobilus punktas įsikūręs automobilių stovėjimo aikštelėje prie VšĮ Raseinių ligoninės (Ligoninės g. 4, Raseiniai).
Registracija
   Registracija į mobilų punktą vykdoma karštąja koronaviruso linija 1808 arba interneto tinklalapyje 1808.lt.  
Transportas
   Į mobilius punktus bus siunčiami priduoti ėminius ne tik tie asmenys, kurie gali atvykti asmenine transporto priemone patys ar atvežami kito žmogaus. UAB „Raseinių autobusų parkas“ vykdo pavėžėjimo paslaugą.
   Jeigu neturite galimybės atvykti į mobilų punktą, registracijos metu operatorius nurodys kontaktus, kuriais reikia kreiptis dėl saugaus pavėžėjimo.
   Į mobilų patikros punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.
Kaip elgtis atvykus į mobilų tyrimų punktą?
   Atvykus į mobilųjį patikros punktą, žmonėms nėra leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip – jiems paaiškinama, kaip vyks tepinėlio paėmimo procedūra. Atlikus tyrimą, žmogus turi važiuoti į namus ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą gydyti, bus kviečiama greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.
Izoliacijos tvarka
   Visi asmenys, kurie tiriasi profilaktiškai, nejaučia simptomų ir neturėjo didelės rizikos kontakto, gali nesiizoliuoti iki testo atsakymo gavimo. 
   Sprendimą dėl asmens izoliacijos po turėto didelio rizikos sąlyčio priima Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.
Ką turėti? 
   Tikrintis atvykęs žmogus su savimi turi turėti asmens dokumentą ir didesnį (A4) popieriaus lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilųjį punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salone. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys. 
Darbo laikas
   Registruotis į mobilųjį punktą galima nuo 8 iki 20 valandos. Raseinių mobilaus punkto darbo laikas nustatomas pagal užsiregistravusiųjų asmenų skaičių. Punkte dirba trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.
Kada ir kaip sužinosiu COVID-19 tyrimų rezultatus?
   Gyventojai elektroninės sveikatos portale www.esveikata.lt, saugiai save identifikavę, gali greitai ir patogiai, neišvykdami iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

   Registruotis COVID-19 tyrimui galima telefonu 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą interneto svetainėje https://1808.lt/.   Informacija atnaujinta 2021-04-16, 10:17:47