Naujienos
- Titulinis
- Naujienos
Civilinės saugos mokymuose stiprintas pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms
2026 05 07
Gegužės 7 d. Raseinių rajono savivaldybėje vyko civilinės saugos mokymai. Juose dalyvavo 20 Raseinių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro narių. Mokymai, suplanuoti dar metų pradžioje, surengti pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus patvirtintą civilinės saugos mokymo programą, skirtą savivaldybių, ūkio subjektų ir veiklos vykdytojų ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų nariams.
Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovas Kęstutis Užemeckas pabrėžė, kad tokie mokymai yra svarbi pasirengimo galimoms ekstremaliosioms situacijoms dalis.
„Turėti planus yra svarbu, tačiau vien jų neužtenka – būtina nuolat atnaujinti žinias, kalbėtis apie galimas grėsmes ir aiškiai žinoti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Tokie mokymai padeda geriau suprasti savo atsakomybes, stiprina komandinį darbą ir leidžia ramiau bei užtikrinčiau reaguoti tada, kai sprendimus reikia priimti greitai. Visa tai daroma dėl svarbiausio tikslo – mūsų rajono gyventojų saugumo“, – sakė K. Užemeckas.
Mokymus vedė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Bajarūnas ir vyresnysis specialistas Adolfas Dembinskas. Lektoriai su klausytojais aptarė krizių valdymo ir civilinės saugos sistemą, jos veikimo principus, išteklių pasitelkimą ekstremaliųjų įvykių ar situacijų metu, ekstremaliųjų įvykių kriterijus, ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarką, prevenciją, pasirengimą bei reagavimą į ekstremaliąsias situacijas ir įvykius.
Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus informacija ir nuotraukos
Informacija atnaujinta
2026-05-08 07:59