Raseinių rajono ženklas

  Raseinių rajono savivaldybė kviečia visus raseiniškius naudoti ženklą, laikantis ženklo naudojimo gairėse nustatytų taisyklių.


   Logotipas, kartu su šūkiu yra tarsi kvietimas ir kartu raginimas pažvelgti į Raseinių kraštą nauju žvilgsniu ir iš naujo jį atrasti, o iki šiol nesilankiusiems – jį aplankyti ir  susipažinti iš arčiau.
   Naująjį Raseinių logotipą sudaro trys elementai: stilizuoti akiniai, auksinis žybsnis juose ir pakeltas antakis.
   Akinių forma – stilizuoti poeto akiniai – simbolizuoja krašto kultūrinį paveldą, čia gimusius ir užaugusius iškilius žmones. Žvilgsnis pro akinius –  kultūrinis sąmoningas veiksmas, kvietimas šiandieninį Raseinių kraštą pamatyti pro kultūros prizmę.
   Žybsnis akinių stikle – atspindi sakralinį paveldą, kuris yra neatsiejama Raseinių krašto kultūros dalis.
   Žybsnio forma – tai ir kryžius, ir bažnyčios skliautas, žiūrint iš apačios, tai ir kryžkelė: tiesiogine prasme – Kryžkalnis, kur 2020 m. iškilo nacionalinės reikšmės objektas – Lietuvos partizanų memorialas, ir sakraline prasme – Raseinių rajone besidriekiančios Lietuvos piligriminės kelionės ir Jokūbo kelio dalis.
   Pakeltas antakis –  nuostabos ženklas, taip tarsi pažadant, kad tai, ką pamatysite ir patirsite, jus maloniai nustebins.
   Kartu su ženklu sukomponuotas šūkis –  „Pamatyk iš naujo“ – skelbia, kad Raseiniai turi gilią istoriją, tačiau taip pat yra modernus kraštas, kuris nuolatos atsinaujina, įgyvendina novatoriškas idėjas ir kviečia čia atrasti naujas galimybes.Originalus logotipas Auksinis logotipas Žalias logotipas


Vizitinės kortelės (EPS, PDF)

Informacija atnaujinta 2021-06-01, 09:25:57