Naujienos

Dominikonai sugrįžta į Raseinius: planuojama vienuolyną atverti visuomenei

2021 02 18

   Panašu, kad Raseinių dominikonų vienuolynas pagaliau sulauks naujų iniciatyvų ir bus atvertas visuomenei. Miesto istoriją simbolizuojantis objektas jau nuo XX a. pirmos pusės neatlieka savo paskirties ir nėra pritaikytas gyventojų poreikiams. Po intensyvių diskusijų, derybų ir bendradarbiavimo su skirtingomis institucijomis, pasiektas reikšmingas rezultatas – vienuolynas perduotas savo šeimininkams – dominikonams. Išsprendus teisinius klausimus, atsirado viltis, kad kultūrinis objektas bus prikeltas naujam gyvenimui.
   Apie istorinio dominikonų vienuolyno komplekso dabartinę situaciją ir ateities planus šiandien diskutavo Raseinių rajono savivaldybės vadovai ir dominikonų atstovai. Abi pusės vieningai sutarė, kad bus siekiama rasti geriausią būdą, kaip išnaudoti vienuolyno infrastruktūrą ir pritaikyti jį lankytojams.
   Dominikonų atstovai informavo, kad kol kas yra užmegztas ryšys tik su Raseinių rajono savivaldybe, tačiau artimiausiu metu bus susisiekta su Raseinių parapija ir Kauno arkivyskupija. Jų teigimu, bus siekiama gauti ES investicijas vienuolyno rekonstravimui ir pritaikymui arba ieškoma investuotojų.
   Nuo 1944 m. Raseinių dominikonų vienuolyno pastatai buvo nacionalizuoti. Ilgą laiką vienuolyne buvo įsikūręs Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Raseinių skyrius, čia buvo saugomi dublikatai, sudarantys šios bibliotekos mainų fondo pagrindą.
Informacija atnaujinta 2021-02-18 17:25