Naujienos

Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptarta COVID-19 situacija rajone ir vakcinacijos eiga

2021 03 03

   Apie vakcinacijos organizavimą, gyventojų skiepijimą ir kitus aktualius klausimus šiandien kalbėjo posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija (ESK). ESK pirmininko, administracijos direktoriaus Edmundo Jonylos iniciatyva sušauktame posėdyje dalyvavo ne tik komisijos nariai, suinteresuotų įstaigų vadovai, bet ir kviestiniai svečiai iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos.
Vakcinacija intensyvėja
   Raseinių rajono savivaldybės gydytoja Akvilė Juškienė informavo, kad pirmąja vakcinos doze rajone jau yra paskiepyti 1 721 (5,62 proc.) žmogus, antrąja – 595 (1,94 proc.). A. Juškienė teigimu, šiuo metu jau yra paskiepyti medicinos darbuotojai, socialinės globos įstaigų darbuotojai ir gyventojai, didžiausiai rizikai priskiriami pacientai, onkologinėmis ligomis sergantys asmenys, vaistinių darbuotojai, odontologai ir kitos sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytos prioritetinės grupės.
   A.Juškienės pažymėjo, kad vakcinacijos apimtys rajone didėja. Jos teigimu, kitą savaitę numatoma gauti virš 800 vakcinos nuo COVID-19 dozių. Panašu, kad ir ateityje rajonui skiriamos vakcinos kiekis tik didės. Tai reiškia, kad gydymo įstaigos turės labai operatyviai paskiepyti prie savo įstaigų prisirašiusius asmenis.
   Ji informavo, kad rajone yra virš 7 tūkst. senjorų (65 m. ir vyresni asmenys), kurie šiuo metu gali būti skiepijami, tačiau kol kas norą skiepytis išreiškė kiek daugiau nei 2 tūkst. šiai amžiaus grupei priskiriamų žmonių.
   Atsižvelgiant į tai, jog kai kurių pacientų kontaktiniai duomenys yra pasikeitę ir poliklinikų darbuotojams nepavyksta su jais susisiekti, nuspręsta į pagalbą pasitelkti seniūnijų darbuotojus. Jie, bendradarbiaudami su rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis, padės užtikrinti sklandų vakcinavimo procesą.  
Pavėžėjimas tik neturintiems galimybių
   Posėdyje taip pat aptartas vienišų gyventojų pavėžėjimo į vakcinavimo vietas klausimas. Posėdyje dalyvavusi Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė ir Socialinių paslaugų centro direktorius Arvydas Spurga patikino, kad tokiems asmenims Savivaldybė užtikrins šią paslaugą. L. Laugalienės pateiktais duomenimis, rajone yra apie 90 vienišų asmenų.
 
   Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Lukoševičienė atkreipė dėmesį, kad didžioji dauguma švietimo darbuotojų sutinka skiepytis ir yra išreiškę norą tai padaryti. Tačiau iki šiol pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą eiliškumą prioriteto tvarka skiepijami tik tie švietimo įstaigų darbuotojai, kurie dirba švietimo įstaigose pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas.  Taip pat darbuotojai,  dirbantys su specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčiais mokiniais.
   Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Košikas pateikė informaciją, kad per vasarį buvo atlikta apie 170 patikrinimų dėl karantino režimo ir saviizoliacijos taisyklių laikymosi.
   Iš viso rajone yra surašyti 88 administracinio nusižengimo protokolai. Ikiteisminiai tyrimai dėl karantino taisyklių nesilaikymo nebuvo pradėti.
   Dėl karantino taisyklių nesilaikymo, saviizoliacijos pažeidimų administracinės teisės pažeidimo protokolą gali surašyti ne tik policija, bet ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, savivaldybių specialistai ir kiti. Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Vilma Kundrotienė informavo, kad iš viso patikrinta 160 asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių. Jos teigimu, pažeidimų dėl saviizoliacijos reikalavimų laikymosi nebuvo nustatyta. Ji pažymėjo, kad Viešosios tvarkos skyriaus specialistai reguliariai tikrina, kaip turgavietėse ir individualias paslaugas teikiančiose įstaigose yra laikomasi karantinui keliamų reikalavimų. Iki šiol patikrinimų metu pažeidimų nebuvo nustatyta. 
Informacija atnaujinta 2021-03-03 17:25