Naujienos

Karantino kontrolei rajone – dar didesnis institucijų dėmesys

2021 03 01

   Siekiant sustiprinti karantino sąlygų laikymosi kontrolę rajone, atsakingos institucijos ir įstaigos pasiruošusios didinti bendradarbiavimą. Šiandien nuotoliniu būdu vykusiame Raseinių rajono savivaldybės, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei Raseinių rajono policijos komisariato atstovų pasitarime nuspręsta reguliariai rengti atsakingų institucijų pasitarimus dėl COVID-19 valdymo priemonių įgyvendinimo Raseinių rajone.
   Institucijos dar greičiau ir efektyviau dalinsis informacija, kaip sekasi užtikrinti karantino priemonių įgyvendinimą, ar dažnai vykdomi planiniai ir neplaniniai prekybos vietų, turgaviečių, grožio paslaugas teikiančių ir kitų įstaigų patikrinimai.
   Nuo karantino įvedimo pradžios Raseinių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrina, kaip sąlytį su asmenimis, sergančiais COVID-19, turėję asmenys laikosi izoliacijos taisyklių. Praėjusią savaitę patikrinta 16 asmenų, grįžusių iš užsienio valstybių, pažeidimų nenustatyta. Savo ruožtu Raseinių rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Košikas informavo, kad per šį savaitgalį surašyti 7 administracinio nusižengimo protokolai dėl saviizoliacijos taisyklių pažeidimų.
   VMVT, bendradarbiaudama su Viešosios tvarkos skyriumi, vykdo tikslinius ir prevencinius patikrinimus pirkėjų gausiai lankomose prekybos vietose, turgavietėse. Šių patikrinimų metu vertinama, kaip laikomasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro sprendimuose nurodytų reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos valdymo priemonių. VMVT Kauno departamento patarėjas Petras Tarvydas informavo, kad atsižvelgus į pasikeitusius teisės aktus, jų įstaiga vykdys patikrinimus ne tik prekybos centruose, turgavietėse, bet ir  socialinės globos bei ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kur teikiamos maitinimo paslaugos.
   Pasitarimo metu Raseinių rajono savivaldybės vadovai atkreipė dėmesį, kad būtina užtikrinti didesnę prekybos centrų kontrolę ir atidžiau stebėti, ar yra laikomasi higienos normų, srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų būtinų reikalavimų.  
   VMVT atstovas Petras Tarvydas patikino, kad bus atsižvelgta į Savivaldybės vadovų ir atsakingų specialistų išsakytą poziciją.
Informacija atnaujinta 2021-03-01 17:01