Naujienos

Kviečiame teikti paraiškas gauti finansavimą elektros kaupimo įrenginiams įsirengti

2024 04 11

Kviečiame teikti paraiškas gauti finansavimą elektros kaupimo įrenginiams įsirengti
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš saulės ir vėjo elektrinių, o artėjantis sezoninis energijos gamybos pikas skatina įrengti elektros energijos kaupiklius.
 

Lietuvos energetikos agentūra kviečia teikti paraiškas ne trumpiau nei vienerius metus veiklą vykdančias labai mažas, mažas ir vidutines įmones bei tokių įmonių statusą atitinkančius ūkininkus, atsinaujinančių išteklių energijos bendrijas, piliečių energetikos bendrijas, pelno nesiekiančius juridinius asmenis, siekiančius įgyti minėtų bendrijų statusą, ir gauti dalies išlaidų finansavimą iki 500 kWh atsinaujinančių energijos išteklių jėgainių gaminamos elektros kaupimo pajėgumams įsirengti.

 
Šiemet energijos gamyba iš vėjo ir saulės elektrinių išaugo reikšmingai – vėjo elektrinės pagamino 300,6 GWh, tai 24 proc. daugiau nei pernai, o saulės elektrinės generavo net 93,4 GWh, tai 167 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu.
 
Kaupimo įrenginiai skirti kaupti elektros perteklių ir naudoti jį prireikus. Projektui skirta daugiau nei 3,2 mln. Eur valstybės paramos, o paraiškos bus vertinamos tęstinės atrankos būdu, priimant sprendimus pagal paraiškų teikimo eilę. Įrenginyje turės būti kaupiama daugiausiai iš saulės ir (arba) vėjo elektrinių tiesiogiai patekusi elektros energija, sudarant ne mažiau kaip 75 proc. visos kaupiamos energijos. Įmonės, ūkininkai, bendrijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys gali gauti iki 40 proc. finansavimo nuo įrengimo išlaidų sumos, pagal fiksuotus vieneto įkainius.
 
Paraiškas finansavimui gauti galima teikti iki 2024 m. spalio 4 d.užpildant elektronines formas.
 
2024 m. balandžio 16 d. 13.30 val. potencialiems pareiškėjams rengiamos nuotolinės konsultacijos apie šį kvietimą. Kviečiame registruotis iki 2024 m. balandžio 12 d., užpildant Registracijos formą.
 
Finansavimo sąlygos ir detali informacija apie paraiškų teikimo procesą ir dokumentus skelbiami LEA svetainėje www.ena.lt skiltyje „Kvietimai teikti paraiškas“ ir svetainėje www.esinvesticijos.lt. Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima el. paštu  [email protected]  ir tel. +370 5 230 3312.
 
Planuojančius kurti bendrijas, kviečiame susipažinti su LEA svetainėje pateiktomis rekomendacijomis dėl atsinaujinančių išteklių energijos bendrijų veiklos sąlygų.
 
LEA svetainėje patalpintame Atsinaujinančių energijos išteklių plėtros galimybių žemėlapyje pateikiama reikalinga informacija apie galimybes vystyti projektus bet kurioje Lietuvos teritorijoje.
 
Parengta pagal Lietuvos energetikos agentūros informaciją
Informacija atnaujinta 2024-04-11 14:13