Naujienos

Mirkliuose vyko tradicinis renginys

2021 07 29

   Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenėje vyko tradicinis renginys. Siekiant pajausti bendruomeniškumą, trumpam pamiršti kasdieninius darbus, pasidžiaugti skriejančios vasaros šiluma, pabendrauti ir puikiai praleisti laiką, bendruomenės nariai nuo pat ankstyvo ryto plušo ruošdamiesi tradicinei šventei. Scena buvo papuošta derliaus gėrybėmis ir gėlėmis, o palapinės laukė svečių ir bendruomenės narių.
   Mirklių kaimo bendruomenės tradicinio renginio organizavimo projektą finansavo Žemės ūkio ministerija. Rudens gėrybių šventę atidarė Mirklių kaimo bendruomenės ansamblis (vadovas Valdas Paulauskas), pirmininkė Gražina Andraitienė pasveikino susirinkusius svečius ir palinkėjo gražaus pasibuvimo, šilto, jaukaus vakaro bei nepamiršo padėkoti rėmėjams be kurių indėlio ši puiki šventė būtų sunkiai įsivaizduojama. Kasmet Kovo 11-ąją nusipelnę rajonui žmonės apdovanojami ir vėliavomis. Tokios galimybės kovo mėnesį nebuvo, todėl renginio metu vėliavas bendruomenės nariams Valei ir Romui Godeliams, Nijolei ir Viliui Irkmonams įteikė Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Kilčiauskas ir pirmininkė Gražina Andraitienė. Taip pat buvo pasveikinti ir pagerbti jubiliatai. Šiais metais tradicinėje šventėje apsilankė  apie 180 žmonių. Jų tarpe ir svečiai: Raseinių rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Kilčiauskas ir Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė, visas būrys bendruomenių pirmininkų, sveikintojų.
   Renginio metu buvo pristatytas priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektas. Tai bendras projektas kartu su Ramonų kaimo bendruomene. Už gautas lėšas įsigijome dujinį šildytuvą ir rašiklių. Šventę vedė Renata Aleksiejienė, susirinkusiuosius šokiais ir dainomis šildė Girkalnio liaudiškos muzikos kapela ,,Gojus“ (vadovai Sigutė ir Antanas Vaitiekūnai), Ramonų kaimo bendruomenės moterų ansamblis (vadovas Vaidotas Vilkas), Ariogalos ansambliai ,,Radasta“ ir ,,Versmė“ (vadovė Renata Aleksiejienė), Raseinių rajono kultūros centro Paliepių moterų vokalinis ansamblis (vadovė Vaida Aputytė), svečiai iš Kėdainių rajono – autorinės muzikos atlikėjos ,,Vaivorykštė“ (Alma Jociuvienė ir Danguolė Barauskienė), šoko Raseinių kultūros centro ,,Sugrįžki jaunyste“ šokėjai (vadovė Ona Babonienė), pasirodė Lenkelių kaimo bendruomenės humoro grupė ,,Etik mat“ (vadovė Zita Neverdauskienė).
   Renginio metu buvo demonstruojami amatai, vyko ūkininkų mugė, apdovanotos „Gražinkime savo aplinką“ tvarkančios sodybos. Dovanėlių sulaukė Raseinių rajono globos namų vaikai ir auklėtoja Sonata. Svečiuose dalyvavo Raseinių pagalbos šeimai namų globos centro koordinatorės Regina ir Toma. Šventės metu buvo galima išbandyti savo jėgas sportinėse rungtyse: šaškių, šachmatų, smiginio, stalo teniso, krepšinio baudų metimo, žaidimo su kamuoliukais. Nugalėtojai buvo apdovanoti padėkomis, taurėmis, medaliais bei įvairiais prizais. Vyko piešinių konkursas, edukaciniai užsiėmimai, kuriuos vedė Donvina Dambrauskaitė, Aušra Knopkienė, Audronė Stankevičienė, Dalytės Raudonienė rankdarbių parodos. Renginio metu buvo vykdomas ir eismo saugumo projektas, nes Mirklių kaimo bendruomenė dalyvauja konkurse ,,Eismo saugumas bendruomenėse 2020-2021 m.“. Vedančioji Renata pravedė viktoriną, po atsakymų į viktorinos klausimus pirmininkė išdalino saugaus eismo priemones.
   Nuoširdų ačiū tariame pagrindiniam rėmėjui LR Žemės ūkio ministerijai, Raseinių rajono savivaldybei, Raseinių rajono vietos veiklos grupei ,,Raseinių krašto bendrija“, Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariui ir Norgėlų bendruomenės pirmininkui Antanui Kilčiauskui, bendruomenių pirmininkams, UAB ,,Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui, Onutei ir Edmundui Kazbarams, UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, šventės partneriams, informaciniams rėmėjams: Raseinių rajono kultūros centrui, Raseinių TV – Mindaugui Tučui, laikraščiui – „Alio, Raseiniai“, kavinei ,,Isada“, garso režisieriams Domantui Valinčiui ir Vytautui Kasparavičiui bei energingiausiai, žavingiausiai vedėjai Renatai Aleksiejienei. Nuoširdžiai dėkojame Mirklių bendruomenės nariams, padėjusiems organizuoti šį renginį. Linksmas šokis, skambi daina, nuoširdus bendravimas neleido prasiskverbti liūdnoms mintims apie pandemiją ir liko geri, gražūs prisiminimai apie įdomiai praleistą laiką.
 
Raseinių rajono Mirklių kaimo bendruomenės pirmininkės Gražinos Andraitienės informacija
Informacija atnaujinta 2021-07-29 10:54