Naujienos

Nacionalinio diktanto organizatoriai kviečia raseiniškius: nebijokite suklysti!

2024 02 26

Nacionalinio diktanto organizatoriai kviečia raseiniškius: nebijokite suklysti!

Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas sugrįžta ir vėl pakvies prie popieriaus lapo ne tik kalbos aistruolius, bet ir siekiančius sužinoti bei išmokti daugiau apie savo kalbą. Ką svarbiausia žinoti apie Nacionalinį diktantą? Tai, kad jis bus tiesiogiai transliuojamas per LRT Radiją bei portale www.lrt.lt jau š. m. kovo 15 d., 11.00 val. Tiesioginė diktanto transliacija numatyta ir Raseinių rajono savivaldybėje. Organizatoriai kviečia gyventojus nepabijoti sudėtingų žodžių ir ateiti pajusti bendrystę su visais rašančiaisiais pačioje Savivaldybės II aukšto Didžiojoje salėje (V. Kudirkos g. 5, Raseiniai),  į Savivaldybę kviečiame atvykti apie 10.30 val.

„Diktanto rašymas tapo gražia tradicija, kasmetine kalbos švente,  į kurią susirenka didžiulis būrys bendraminčių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Džiugu, kad po keleto metų pertraukos vėl organizuojama ši graži lietuviško žodžio šventė. Nesvarbu, kur rašysite diktantą – namuose, darbe, mokykloje, užsienyje –  tebūna ir jūsų širdyse šventė bei pasididžiavimas gimtąja kalba“, – į būsimą renginį kviečia mūsų krašto atstovė, daugkartinė nacionalinio diktanto prizininkė ir Betygalos filialo vyriausioji bibliotekininkė Regina Musteikienė.

Atviras visiems kalbos mylėtojams, Nacionalinis diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

„Rašyti diktantą kviečiame visus. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“,  – teigia Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Penktadienį, kovo 15 d., 11 val., diktantas bus transliuojamas per LRT Radiją ir portale LRT.lt. Jau keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys, diktantą remia AB Šiaulių bankas.

Dalyvavimas neapsiriboja konkrečia vieta – prie kalbos šventės kviečiamos prisijungti bibliotekos, savivaldybės, įstaigos, įmonės, mokyklos ir užsienio lietuvių bendruomenės. Įmonės ir organizacijos diktantą galės rašyti savo patalpose, o užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir konkurse galės dalyvauti kovo 16–17 d. sau patogiu metu.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai. Pastarąjį kartą Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės sukurtą tekstą „Milinė“.

Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR užsienio reikalų ministerija, AB  Lietuvos paštu, LR kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.

Informacija atnaujinta 2024-02-26 11:41