Naujienos

Naujas Erasmus+ projektas Girkalnio pagrindinėje mokykloje

2021 04 29

   2021 m. balandžio 6 d. Microsoft Office Teams aplinkoje nuotoliniu partnerių susirinkimu prasidėjo Erasmus+ projektas Think Global, Act Digital – Strong partnerships to support digital education (Galvok globaliai, būk skaitmeniškas – Stipri partnerystė palaikanti skaimeninį išsilavinimą).
   Šiame projekte dalyvauja partneriai iš šešių švietimo įstaigų - skirtingų lygių mokyklų bei trijų tyrimų ir plėtros institucijų. Visi partneriai susiję su švietimu ir didaktika, Covid-19 pandemijos metu patyrę didelių iššūkių, todėl nusprendė sutelkti savo žinias ir patirtį, kad plėtotų skirtingų vaikų grupių (taip pat ir pažeidžiamų) įtraukųjį novatorišką švietimą bei teiktų paramą mokytojams ir tėvams.
   Sudėtingi šio laikotarpio iššūkiai (susiję su ryšiu, infrastruktūra, įgūdžių plėtojimu ir tinklų kūrimu keičiantis žiniomis) subūrė organizacijas partneres į projektą, kad dirbdamos drauge prisitaikytų prie naujų iššūkių ir padėtų vienos kitoms diegti naujoves mokant ir efektyviai naudojant technologijas.
   Projekto koordinatorė- Dana Bendris iš Friedricho Schillerio gimnazijos Targu Mures (Rumunijos)- pasveikino projekte dalyvaujančias mokyklas iš Nyderlandų, Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Turkijos, taip pat Petru Maior absolventų asociaciją ir leidyklą „Edu“, pristatė 2 metų darbotvarkę ir paaiškino, kaip sieksime projekto tikslų  skatinti kompetenciją ir įsitraukti į „Erasmus“ projekto plėtrą.  Mokiniai iš mokyklų partnerių gaus IT mokymus, po kurių bus suformuotas „Tech Hub“ jaunimo klubas; bus sukurta internetinė bendravimo erdvė, kurioje mokiniai, norintys išmokti koduoti, užsiimti robotika, programuoti žaidimus, galės patekti į grupes, dalyvauti varžybose ir lankyti specialius universiteto specialistų organizuojamus mokymus.  Mokytojai taip pat gaus naudos iš IT mokymo kursų – jie kurs skirtingų dalykų virtualią interaktyvių pamokų biblioteką.
   Susitikimo pabaigoje visiems partneriams buvo pateikta keletas logotipų ir paprašyta balsuoti už vieną, kuris dvejus metus vizualiai reprezentuos projektą.
   Norėdami gauti daugiau informacijos, sekite mūsų veiklą „Facebook“ puslapyje  „Think Global, Act Digital!“
 
Mokytoja Loreta Vaičiulienė
Informacija atnaujinta 2021-04-29 11:21