Naujienos

Nuo šių metų Vaiko dieną švęsime trečiąjį gegužės penktadienį

2024 04 16

Nuo šių metų Vaiko dieną švęsime trečiąjį gegužės penktadienį
Primename, kad buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius ir keitėsi vaikystę įprasminančios datos. Nuo šiol Lietuvoje Vaiko diena yra minima trečiąjį gegužės penktadienį, šiais metais tai bus gegužės 17 d. Labai kviečiame būtent šią dieną minėti mokyklose, valstybės ir savivaldybių institucijose, nevyriausybinėse organizacijose ir šeimose.

Gegužės mėnuo jau yra paskelbtas šeimos mėnesiu, pirmąjį gegužės sekmadienį švenčiame Mamos dieną, o pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną. Tad tikrai simboliška tarp šių dviejų svarbių datų paminėti ir Vaiko dieną.

Taip pat į atmintinų dienų kalendorių buvo įtraukta dar viena vaikystei skirta data – lapkričio 20-oji. Būtent šią dieną 1959 m. buvo priimta Jungtinių tautų vaiko teisių deklaracija, o 1989 m. patvirtinta Jungtinių tautų vaiko teisių konvencija. Šią konvenciją Lietuva ratifikavo 1995 m. Tai yra svarbiausias tarptautinis vaiko teisių srities dokumentas, apimantis visus vaiko gyvenimo aspektus, teises bei atsakomybes, kurias turi visi pasaulio vaikai.

Iki šiol Lietuvoje minėta birželio 1-oji – Vaikų gynimo diena – yra išbraukta iš atmintinų dienų kalendoriaus ir neturėtų būti minima. Toks sprendimas buvo priimtas siekiant atsisakyti sovietinio palikimo.

Labai kviečiame prisijungti prie iniciatyvos ir nuo šių metų vaikystę švęsti gegužės trečiąjį penktadienį, o lapkričio 20-ąją prisiminti kaip svarbiausią datą, įprasminančią vaiko teises ir atsakomybes.
Vasltybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija
Informacija atnaujinta 2024-04-16 11:50