Naujienos

Paminėtos keturių savivaldybių religinio turizmo sutarties pasirašymo metinės

2021 09 15

   Prieš metus Šiluvos Jono Pauliaus II aikštėje Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama skleisti religinio turizmo ir piligrimystės šalyje idėjas, vieningai skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį. 
   Praėjus metams po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo, keturių savivaldybių atstovai ir Tarpinstitucinio religinio turizmo darbo grupės nariai rinkosi į šv. Mišias Šiluvoje ne tik paminėti Visuomenės dieną, bet ir įprasminti vienerių metų bendradarbiavimo sutarties pasirašymą. Po šv. Mišių susirinkusieji buvo kviečiami į susitikimą aptarti svarbiausius šiais metais įgyvendintus bendrus projektus. Vienas jų – „Bažnyčių naktys“, organizuotas keturiose savivaldybėse ir kiekvienoje iš jų sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo. Taip pat aptartas š. m. rugsėjo mėnesį vykęs informacinis turas žiniasklaidos atstovams ir pristatytas šiuo metu Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininko dr. Dariaus Liutiko rengiamas religinio turizmo maršrutas.
   „Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su keturiomis savivaldybėmis atvėrė naujas galimybes ir sudarė palankesnes sąlygas religinio turizmo plėtrai ne tik rajone, bet ir visoje šalyje, todėl tikiuosi, kad minint dvejų metų bendradarbiavimo sutarties pasirašymo progą, galėsime pasidžiaugti dar didesniais pasiekimais ir bendrais projektais“, – susitikimo metu kalbėjo Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis.
   Susirinkime dalyvavę savivaldybių atstovai ir Tarpinstitucinio religinio turizmo skatinimo darbo grupės nariai džiaugėsi per metus pasiektais rezultatais, o Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas drąsino toliau aktyviai prisidėti prie religinio ir piligriminio turizmo plėtros.
Informacija atnaujinta 2021-09-15 08:55