Naujienos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis leis raseiniškiams pažinti tolimą Vilniaus rajono kraštą

2024 04 11

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis leis raseiniškiams pažinti tolimą Vilniaus rajono kraštą
2024 m. balandžio 10 d. Raseinių rajono savivaldybė, atstovaujama mero Arvydo Nekrošiaus, ir Vilniaus rajono savivaldybė, atstovaujama mero  Robert Duchnevič, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Jos tikslas – stiprinti vietinį turizmą, skatinti kultūrinius mainus, siekiant abipusio pažinimo ir turistinių srautų didinimo abiejuose rajonuose.  Sutartį pasirašiusios Savivaldybės įsipareigojo iki 2025 m. gruodžio 31 d. vieningai dirbti vietinio turizmo srityje: organizuoti pėsčiųjų žygius ir pažintinius turus Raseinių ir Vilniaus rajonuose bei surengti akciją „Pažink ir keliauk Raseinių ir Vilniaus rajono savivaldybėse“.
 
Gyvai vykusį pasirašymui skirtą bendrą Savivaldybių susitikimą pradėjo Raseinių rajono savivaldybės administracijos Komunikacijos, kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Judita Radavičienė. Ji sveikino iš Vilniaus rajono atvykusius svečius ir trumpai pristatė mūsų rajono kultūros politiką, Savivaldybės kuruojamas kultūros įstaigas, supažindino su garsiausiais ir daugiausiai lankytojų sulaukiančiais Raseinių rajono renginiais bei atsakė į svečių užduotus klausimus apie kultūrą ir turizmą.
 
Trumpą pristatymą apie numatytas praktines bendradarbiavimo veiklas pateikė VšĮ „Atrask Raseinius“ direktorius Arnas Zmitra. Jis pasidalijo iki šiol įgytomis patirtimis įgyvendinant panašaus tipo bendradarbiavimo sutartį tarp Raseinių ir Kėdainių rajono savivaldybių bei akcentavo svarbiausius klausimus, kurie turėtų būti iki galo išspręsti, norint pereiti jau prie tiesioginių veiklų įgyvendinimo.
 
Pasirašant bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus rajono savivaldybe, Raseinių rajono savivaldybės meras A. Nekrošius džiaugėsi, jog „pirmoji šių dviejų savivaldybių pažintis prasidėjo taip pat nuo kultūros, kuomet Raseinių rajono savivaldybės vadovų delegacija svečiavosi Vilniaus rajone ir kvietė jo atstovus dalyvauti kasmetiniuose Šilinių atlaiduose Raseinių rajone. Labai geras pavyzdys, kaip vienas trumpas vizitas perauga į tikrai prasmingą ir daug žadančią bendrystę. Net neabejoju, jog šios sutarties įgyvendinimas atneš daug geros patirties abiejų rajonų gyventojams ir suteiks galimybę pažinti dar nelankytus kraštus“.
 
Šios sutarties pasirašymui buvo pritarta 2024 m. sausio 26 d. Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. TS-6 ir 2024 m. vasario 2 d. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T3-30. Sutartyje numatyta supažindinti ir skleisti istorinę, kultūrinę informaciją kaip įmanoma didesnei visuomenės daliai; sudominti asmenis lankytis abiejų Savivaldybių valdomuose ar kuruojamuose turistiniuose objektuose, taip pritraukiant papildomas pajamas; vystyti vietiniams turistams patrauklius turistinius maršrutus šiuose rajonuose; dalyvauti abiejų rajonų organizuojamuose renginiuose; bendradarbiauti siekiant didinti keliautojų ir turistų srautus Raseinių ir Vilniaus rajonų teritorijose; prisidėti prie atsakingų specialistų profesinio tobulėjimo turizmo srityje ir pagal galimybes įgyvendinti kitus bendrus projektus.
 
Pasirašant sutartį taip pat dalyvavo Raseinių rajono savivaldybės vicemerai Jonas Vazgys ir Mingaudas Tamaliūnas, Vilniaus rajono savivaldybės mero patarėjai Kęstutis Butvydas ir Edvard Keizik bei Rudaminos kultūros centro direktorė Violeta Cereška.
 
Po sutarties pasirašymo svečiai buvo pakviesti apsilankyti Raseinių krašto istorijos muziejuje, kurio direktorė Birutė Kulpinskaitė ir muziejininkė Loreta Kordušienė trumpai papasakojo apie unikalią šio muziejaus pastato istoriją bei čia įrengtas ekspozicijas. Vėliau svečiai lankėsi VšĮ Šiluvos piligrimų centre. Čia juos pasitiko centro vadovė Silvija Čižaitė-Rudokienė ir Šiluvos parapijos klebonas kun. vicedek. eduk. mgr. Šarūnas Petrauskas, kurie svečius pakvietė pasivaikščioti po Šiluvą, užeiti į Švč. Mergelės Marijos Gimimo baziliką, Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčią ir Šviesos koplytėlę. Galiausiai Vilniaus rajono savivaldybės atstovų vizitas buvo užbaigtas ekskursija ant ilgiausio (599 m) ir aukščiausio (42 m) Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tilto. Pastarasis objektas dar praėjusių metų gruodį buvo pritaikytas ir atvertas visuomenės lankymui, tad tilto ekskursijos vadovas, Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kilčauskas, trumpai pristatė paties tilto ir Lyduvėnų miestelio kilmę bei pakvietė svečius pasimėgauti unikalaus Dubysos slėnio kraštovaizdžio vaizdais nuo tilto konstrukcijų.
Informacija atnaujinta 2024-04-11 11:33