Naujienos

Pradedama tilto per Dubysą rekonstrukcija: darbų pabaiga numatyta anksčiau nei planuota

2024 07 10

Pradedama tilto per Dubysą rekonstrukcija: darbų pabaiga numatyta anksčiau nei planuota
Vakar, liepos 9 d., Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius ir vicemerai Mingaudas Tamaliūnas, Jonas Vazgys, mero patarėjai Algirdas Gricius, Indrė Levickytė bei administracijos specialistai susitiko su AB  „Via Lietuva“ atstovais: Remigijumi Lipkevičiumi (Ryšių su suinteresuotomis šalimis vystymo vadovas), Gediminu Katinu (Projektų valdymo grupės vadovas) ir Dariumi Dapkumi (Strateginių projektų valdymo komandos vadovas).
 
Susitikimo metu AB „Via Lietuva“ atstovai informavo, kad  š. m. liepos 15 d. bus pradedami jau fiziniai tilto per Dubysą rekonstravimo darbai. Siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą, keisis eismo organizavimo tvarka – transporto eismas vyks apylanka, pėsčiųjų ir dviratininkų – laikinu tiltu. Planuojama, kad tilto rekonstravimo darbai bus baigti keliais mėnesiais anksčiau nei planuota – kitų metų vasaros pradžioje.
 
Prieš pradedant vykdyti rangos darbus, „Via Lietuva“ užsakymu buvo atlikta papildoma esamo tilto per Dubysą ekspertizė – įvertinta tilto konstrukcijų būklė ir patikrinta, ar transporto priemonių eismas tilto rekonstravimo metu būtų saugus. Gavus ekspertizės išvadas paaiškėjo, kad per metus, kai lengvųjų automobilių eismas (ribojant jų svorį iki 5,5 t) tiltu buvo leidžiamas, stipriai pablogėjo vidurinių sijų būklė. Kaip teigia AB „Via Lietuva“ atstovai, tikėtina, jog tuo metu per tiltą judėjo sunkesnis transportas nei buvo leidžiama ir net kelis kartus buvo apgadintos tilto konstrukcijos, o tai irgi galėjo pabloginti jau esamą situaciją. Nustatyta, kad tilto konstrukcijų būklė neatitinka esminių statinio reikalavimų ir juo leisti autotransporto eismą, kai tiltas bus rekonstruojamas, yra nesaugu bei turi būti griežtai draudžiama.
 
„Eismo dalyvių saugumas yra pats svarbiausias mūsų įmonės prioritetas, todėl tam, kad užtikrintume saugų eismą bei darbų kokybę, priimtas sprendimas transporto priemonių judėjimą rekonstruojamu tiltu uždrausti. Suprantame, kad šis sprendimas gali sukelti nepatogumų vairuotojams, tačiau nepatogumai laikini, o tilto rekonstrukcija – būtina. Visgi, suprasdami eismo dalyvių lūkesčius, perdėliojome tilto rekonstrukcijos darbų eigą ir terminus, tai padėjo darbų atlikimo trukmę sumažinti net keturiais mėnesiais“, – sako „Via Lietuva“ Projektų valdymo grupės vadovas Gediminas Katinas.
Transporto eismas rekonstruojamu tiltu bus draudžiamas nuo šių metų liepos 15 d. iki kitų metų birželio pradžios. Siekiant užtikrinti saugų pėsčiųjų ir dviratininkų eismą, bus įrengtas laikinas tiltas, kuriuo pėstieji ir dviračių vairuotojai galės naudotis jau nuo š. m. liepos 17 d.
 
Rekonstruojant tiltą per Dubysą numatytas tilto pakloto elementų ir perdangos konstrukcijų pakeitimas, atramų rekonstravimas, apšvietimo įrengimas. Suplanuoti darbai apims ne tik paties tilto sutvarkymą, bet ir šalia jo esančios kelio atkarpos atnaujinimą, įrengiant pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtą infrastruktūrą, šalia esančios poilsio aikštelės sutvarkymą, sankryžos su rajoniniu keliu Ariogala–Betygala–Šiluva rekonstravimą bei apšvietimo įrengimą.
 
Projektą įgyvendina AB „Kauno tiltai“, sutarties vertė – 8 mln. Eur su PVM. 
 
Tam, kad projektas būtų pradėtas vykdyti greičiau ir sulauktų spartesnio specialistų dėmesio, Raseinių rajono savivaldybė taip pat dalinai finansiškai prisidės prie šio tilto aplinkos sutvarkymo. Apie tai taip pat buvo kalbamasi susitikimo metu.
 
Svarbiausia informacija trumpai:
  • Raseinių rajone esančio tilto per Dubysą rekonstrukcijos fiziniai darbai bus pradėti š. m. liepos 15 d.
  • Siekiant užtikrinti eismo dalyvių saugumą – eismas rekonstruojamu tiltu bus draudžiamas. Transporto priemonių vairuotojai keliones bus kreipiami tęsti apylanka. Dviratininkams ir pėstiesiems iki š. m. liepos 17 d. šalia rekonstruojamo tilto bus įrengtas laikinas tiltas.
  • Š. m. liepos 15 d. – rugpjūčio 5 d. baidarininkų prašoma vengti plaukimo ties pradedamu rekonstruoti tiltu per Dubysą.
  • Tilto rekonstrukciją baigti ketinama net 4 mėnesiais anksčiau nei planuota, t. y. 2025 m. birželio mėn. (anksčiau planuota darbų pabaiga – 2025 m. spalio mėn.)
Informacija atnaujinta 2024-07-10 09:50