Naujienos

Priminimas žemės savininkams – būtina tinkamai prižiūrėti valdomus žemės sklypus

2022 05 10

  Raseinių rajono savivaldybės gyventojai kasmet vis labiau puoselėja savo gyvenamąją teritoriją ir yra neabejingi juos supančiais aplinkai. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai į aplinkos ir gamtos tvarkymą žiūrima atsainiai, todėl Raseinių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena pagrindines taisykles, kurių reikėtų laikytis, norint turėti švarią, gražią aplinką ir neužsitraukti administracinės atsakomybės.
   Raseinių rajono savivaldybės teritorijų tvarkymo ir švaros taisyklėse, patvirtintose Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2017 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. TS-209, nurodyta, kad teritorijų naudotojai privalo nuolat užtikrinti švarą ir tvarką jiems priklausančiose teritorijose.
   Priskirtose teritorijose būtina prižiūrėti, kad neaugtų krūmai ir piktžolės, teritoriją nušienauti bent vieną kartą per mėnesį (žolės aukštis turi būti ne daugiau kaip 12 cm (šis reikalavimas netaikomas žemės ūkio paskirties (šienavimui skirtiems) sklypams).
   Už minėtų Taisyklių pažeidimus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnis numato piniginę baudą iki 140 eurų, už pakartotinus pažeidimus iki 600 eurų.
   Atkreiptinas dėmesys, kad žemės sklypai, kurie nebus nušienauti iki š. m. birželio 15 d., apaugę sumedėjusiais augalais ir žole, kuriuose netvarkingai laikomos statybinės ir (ar) aplinką teršiančios medžiagos ar daiktai, kaupiamos šiukšlės, vadovaujantis Nenaudojamų, apleistų kitos paskirties žemės sklypų Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje nustatymo tvarkos aprašu, patvirtintu Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. A1-1341, bus įtraukti į Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą ir jiems bus taikomas didesnis žemės mokestis.
  Primename, kad apie netinkamai tvarkomas savivaldybės teritorijas ar kitus pažeidimus galima pranešti el. paštu viesoji.tvarka@raseiniai.lt.

Viešosios tvarkos skyriaus informacija 

Informacija atnaujinta 2022-05-10 13:42