Naujienos
- Titulinis
- Naujienos
Raseinių bendruomenių atstovai gerosios patirties sėmėsi Molėtų rajone
2026 06 22
Šių metų birželio 17 d. 40 Raseinių ir Kėdainių rajonų bendruomenių bei Raseinių rajono savivaldybės Bendruomeninių organizacijų tarybos atstovų vyko į gerosios patirties vizitą Molėtų rajone. Raseinių delegacijai vadovavo rajono savivaldybės vicemeras Jonas Vazgys, o kėdainiškių – Kėdainių miesto vietos veiklos grupės pirmininkė Lolita Dapšytė-Podžeckienė.
Molėtų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su meru Sauliumi Jauneika ir vicemere Vaida Saugūniene. Molėtų meras papasakojo apie savivaldybės prisidėjimą prie bendruomenių projektų kofinansavimo, pristatė seniūnaičių projektus. Susitikime taip pat dalyvavo Molėtų rajono vietos veiklos grupės „Keisdamiesi keičiame“ pirmininkė Dalia Mikelinskienė ir Molėtų miesto vietos veiklos grupės „Molėtų aitvarai“ pirmininkė Janina Leišienė. Buvo dalijamasi gerąja patirtimi, pristatyti Molėtų rajone įgyvendinti kaimo bendruomenių projektai, aptartos bendruomenių iniciatyvos ir tolesnio bendradarbiavimo galimybės.
Vėliau vizito dalyviai susipažino su Molėtų rajono lankytinais objektais ir lankėsi Inturkėje esančioje sodyboje „VilaRA“. Čia vyko edukacinis susitikimas, kuriame žiniomis apie sveiką gyvenseną, mitybą ir kasdienius pasirinkimus, padedančius ilgiau išsaugoti energiją, gerą savijautą ir sveikatą, dalijosi dietistė, subalansuotos mitybos ekspertė, sveikatai palankių receptų knygų autorė Rita Šilenskienė.
Renginio metu taip pat pranešimą skaitė vienintelė Baltijos šalyse aliejaus someljė Liana Davletsina. Ji supažindino su kokybiškų aliejų savybėmis, jų nauda sveikatai bei polifenolių reikšme žmogaus organizmui, taip pat aptarė dažniausiai pasitaikančius mitus apie aliejų vartojimą. Praktinės veiklos metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su sveikatai palankios mitybos principais ir jų taikymu kasdieniame gyvenime.
Vizito pabaigoje dalyviai lankėsi Alantos dvare, kur susitiko su Alantos bendruomenės pirmininke Viktorija Liubertiene. Susitikimo metu pristatyta bendruomenės veikla, vaikų dienos centro iniciatyvos ir pasirengimas Alantos miestelio jubiliejui.
Dėkojama Molėtų rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkei Vaidai Saugūnienei už parengtą turiningą gerosios patirties vizito programą ir skirtą dėmesį jos dalyviams.
Vizitas organizuotas įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės ir Raseinių rajono savivaldybės bendradarbiavimo bendruomenių stiprinimo srityje programos priemonę „Inicijuoti bendrus projektus, skirtus bendruomeninių organizacijų veiklos stiprinimui, bendruomeniškumo bei pilietiškumo skatinimui, gerosios patirties pasidalijimui, užtikrinančius vietos bendruomeninių organizacijų institucinių kompetencijų didėjimą, įgalinančius bendruomenių narius (gyventojus) aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procesuose“.
Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus informacija
Raseinių rajono savivaldybės vicemero Jono Vazgio nuotraukos
Informacija atnaujinta
2026-06-22 10:01