Naujienos

Raseinių mobilus punktas dirbs ir šeštadienį

2021 04 07

      Raseinių rajone didinamos testavimo dėl COVID-19 apimtys. Atsižvelgiant į tai, Raseinių mobilus punktas dirbs ir šį šeštadienį (balandžio 10 d.) nuo 10 iki 12 val. Taip siekiama sudaryti palankias galimybes išsitirti didesniam gyventojų skaičiui. Šeštadienį mobiliame punkte bus imami PGR ėminiai.

   Primename, kad PGR testai imami asmenims, jaučiantiems COVID-19 simptomus, turėjusiems kontaktą su sergančiuoju, atvykusiems iš užsienio, taip pat prieš planines operacijas, planinį stacionarinį gydymą bei vykstantiems reabilitacijai iki stacionarizavimo likus ne daugiau kaip 72 val.

    PGR tyrimui asmenys gali registruotis per Karštąją liniją, elektroniniu būdu, adresu https://selfreg.myhybridlab.com, pasirinkus registracijos tipą „PGR tyrimai prieš planinę stacionarinę paslaugą“. Elektroninę registracijos formą turi užpildyti pats pacientas arba jį užregistruoja pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo paskirtas specialistas.

   Darbo dienomis Raseinių mobiliame punkte atliekami PGR tyrimai, greitieji antigeno testai ir greitieji serologiniai antikūnų testai.
   Atkreiptinas dėmesys, kad skirtingi COVID-19 tyrimai atliekami skirtingomis darbo valandomis. Registracijos metu Karštosios linijos operatoriai informuos kada ir kokie tyrimai mobiliame punkte atliekami.
   Registracija į mobilų punktą vyksta Karštąja linija 1808 arba interneto svetainėje 1808.lt.
   Atliekant greituosius antigeno testus ir serologinius antikūnų testus nėra būtina į mobilų punktą atvykti automobiliu. Asmenys profilaktiniam testavimui į mobilų punktą gali atvykti ir pėsčiomis. Ši išimtis netaikoma asmenims, kurie tiriasi PGR metodu. Tokie asmenys privalo laikytis visų saugumo reikalavimų ir į mobilų punktą atvykti transporto priemone.
   Oficialios statistikos portalo balandžio 7 d. duomenimis, pastarųjų 14 dienų naujų susirgimų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Raseinių rajone siekia 186,2,  tuo tarpu Lietuvoje – 394,1. Šiuo metu statistiškai COVID-19 liga serga 56 rajono gyventojai.
   Išsamią COVID-19 sergamumo statistiką galite rasti ČIA.
Informacija atnaujinta 2021-04-07 14:49