Naujienos

Raseinių rajono nevyriausybinių organizacijų visuotiniame susirinkime aptarta aktuali informacija, į NVO tarybą deleguota nauja narė

2021 03 01

   Vasario 24 d. vyko Raseinių rajono nevyriausybinių organizacijų visuotinis susirinkimas, kuriame dalyvavo beveik 40 įvairių rajono nevyriausybinių organizacijų atstovų. Dėl Lietuvoje paskelbto karantino susirinkimas vyko nuotoliniu būdu per „ZOOM“ programą. Susirinkime dalyvavę Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, mero pavaduotojas Kęstutis Užemeckas, savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla džiaugėsi rajono NVO veikla, pažymėjo, kad įvairios pilietinės iniciatyvos suburia ne tik vietos bendruomenes, bet ir kitus miestų bei rajonų gyventojus, linkėjo ir toliau stiprėti, rengti ir vykdyti įvairius projektus. Į 2019-2021 m. kadencijos Raseinių rajono nevyriausybinių organizacijų tarybą, kaip vaikų ir jaunimo organizacijų atstovė, buvo deleguota VšĮ ,,Ariogalos tėkmė“ direktorė Donata Klizienė.
   Susirinkimui pirmininkavusi Raseinių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos pirmininkė Jūratė Garliauskienė kvietė organizacijas aktyviai išsakyti savo problemas, viešinti savo veiklą. Apie Raseinių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis planuojamus finansuoti NVO 2021 m. projektus pasakojo Socialinės paramos skyriaus vedėja Loreta Laugalienė, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Tamošaitis, jaunimo reikalų kordinatorė Vaida Tunaitienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Sirvidienė.
   Respublikines NVO srities aktualijas pristatė rajono NVO tarybos sekretorė Loreta Sirvidienė. Ji minėjo, kad LR Seime pradėjus dirbti naujos kadencijos seimui, yra planuojami Asociacijų, Viešųjų įstaigų, Labdaros ir pramos fondų teisės aktų pakeitimai, bus siūloma papildyti Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymą socialinio verslo sąvoka, vis nagrinėjamos perkančiųjų organizacijų statuso aktualijos. Seime veikia Ateities komitetas, Seimo laikinoji Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupė. LR Seimo nario Simono Gentvilo patarėja Reda Kneizevičienė yra sukūrusi NVO virtualią teisinės bazės platformą- https://nvo-teisine-baze.tribe.so/ ir kviečia visus NVO lyderius pasinaudoti galimybe žinoti aktualią informaciją, skelbiamus projektus bei dalintis patirtimi. Susirinkimo dalyviai pasidžiaugė, kad Lietuvoje daugėja NVO statusą turinčių nevyriausybinių organizacijų. Šių metų pradžioje Registrų centro iniciatyva atverti Juridinių asmenų duomenys rodo, kad iki šiol tokia galimybe pasinaudojo beveik 1 tūkst. skirtingų organizacijų, o aktyvumu išsiskiria Kėdainių, Raseinių ir Vilkaviškio rajonuose veikiantys nevyriausybininkai. NVO tarybos sekretorė Loreta Sirvidienė trumpai pristatė informaciją apie dalyvaujamojo biudžeto, NVO ir BOT tarybų sujungimo galimybes.
   Susirinkimo metu kalbėjo Maltos Ordino pagalbos tarnybos Viduklės ir Raseinių grupės vadovės  Gerda Visockienė ir Agnė Naujokaitytė, Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ Raseinių skyriaus jaunoji koordinatorė Eglė Vaitkutė, Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjungos pirmininkas Jonas Vazgys, Raseinių krizių centro vadovė Asta Montvydienė, Neįgaliųjų sporto ir sveikatingumo klubo ,,Raseinių motyvas“ vadovė Irena Perminienė ir kiti dalyviai.
   Kitas Raseinių rajono nevyriausybinių organizacijų visuotinis susirinkimas planuojamas rudenį, kai visos rajono NVO bus pakviestos deleguoti savo atstovus į naujos kadencijos Raseinių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybą.
 
Informacija atnaujinta 2021-03-01 10:03