Naujienos

Raseinių rajono pedagogai dalyvavo Erasmus+ projekte Nicoje

2024 11 28

Raseinių rajono pedagogai dalyvavo Erasmus+ projekte Nicoje
Mokytojo kelias – tai nuolatinis atradimas ir tobulėjimas. 2024 m. lapkričio 4-9 dienomis keturių Raseinių rajono mokyklų (Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos, Raseinių Šaltinio progimnazijos, Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos) mokytojos dalyvavo Nicoje vykusiuose mokymuose „ICT and Outdoor Teaching and Learning“.
 
IKT (informacinių ir komunikacinių technologijų) panaudojimas mokinių ugdymui lauko erdvėse atveria daug galimybių integruoti technologijas į mokymosi procesą ir suteikti mokiniams patirties, kuri jungia teoriją su praktika. Tai gali apimti įvairias veiklas, kurios skatina kūrybiškumą, tyrinėjimus ir bendradarbiavimą lauke.
 
Kvalifikacijos kėlimo kursus organizavo Europass Teacher Academy, juos vedė Andrei Ceban, pedagogas, keliautojas, nuo 2009 m. aktyviai besidomintis, kaip IKT įrankius galima panaudoti ugdymo procese. Kartu su mūsų rajono mokytojomis mokymuose dalyvavo pedagogai iš Vokietijos ir Suomijos.
 
Pirmąją mokymų dieną dalyviai susipažino vieni su kitais, pristatė savo mokyklas, o mokymų vadovas apžvelgė savaitės darbų planą.
 
Antrąją dieną dalinomės patirtimi, aptarėme, kokiomis programėlėmis, internetiniais ir kitais IT įrankiais sėkmingai naudojamės ugdyme ir ieškojome priežasčių, kodėl verta integruoti technologijas į mokymąsi.
 
Trečiąją dieną teorinės žinios virto praktine veikla. Fenikso ( Phoenix) parke, apsuptame vešlios augmenijos ir mėlynuojančio Viduržemio jūros horizonto, dalyviai, pasitelkę išmaniuosius įrenginius ir interaktyvią Goosechase platformą, tapo tikrais tyrinėtojais. Vykdydami įdomias užduotis, jie ne tik gilino savo žinias apie gamtą, bet ir išbandė naujas skaitmenines priemones.
 
Ketvirtąją dieną ruošėme pristatymus, remdamiesi kursų metu surinkta informacija. Čia mums vėl padėjo IKT įrankiai bei informacijos pristatymui skirtos programos. Tos pačios dienos mokymų metu aptarėme, kaip praktiškai išnaudoti dirbtinio intelekto įrankių galimybes, nes dirbtinis intelektas gali būti plačiai taikomas mokymo procese su galimybėmis mokytojams kurti pritaikytą, efektyvų ir įtraukiantį mokymo turinį bei atsiskaitymo užduotis.
 
Penktąją dieną apibendrinome kursų metu gautą informaciją, analizavome įgytą patirtį, įsivertinome savo pažangą ir gavome mokymų sertifikatus.
 
Mokymų metu taip pat buvo suplanuota kultūrinė programa, kurios metu susipažinome su Nicos architektūra ir istorija, aplankėme Eze viduramžių miestelį, įkurtą 430 metrų aukštyje virš jūros lygio, ir su vaizdu į nuostabią Viduržemio jūrą bei vieną prestižiškiausių pasaulio miestų Monaką.
 
Mokymai leido dalyviams susipažinti ir praktiškai pritaikyti įvairius skaitmeninius įrankius, kuriuos galima panaudoti lauko erdvėse. Kursuose buvo pristatytos ne tik skaitmeninio mokymosi tendencijos lauke, bet ir pasiūlyta, kaip galima panaudoti dirbtinio intelekto įrankius. Dalyviai gavo daug praktinių pavyzdžių, turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi, bendradarbiauti su kolegomis iš kitų Europos šalių. Po mokymų dalyviai turi prieigą prie daugybės praktinės veiklos pavyzdžių, kuriuos galės naudoti kasdieniniame mokyme bei pasidalinti savo žiniomis su kolegomis. Sužinojo, kad mokymas naudojant IKT, tai ne sėdėjimas prie ekrano, o aktyvus judėjimas lauke naudojant įvairias programas.
 
Projekto dalyvės:
  • Daiva Bitvinskienė, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos anglų kalbos mokytoja;
  • Danutė Vykertaitė, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos matematikos mokytoja;
  • Ilona Zybartė, Raseinių Šaltinio progimnazijos pradinių klasių mokytoja;
  • Evelina Budrienė, Raseinių Viktoro Petkaus progimnazijos muzikos mokytoja.
 
Švietimo ir sporto skyriaus informacija
Informacija atnaujinta 2024-11-28 13:48