Naujienos

Raseinių rajono savivaldybės seniūnijų seniūnų ir VMI atstovų susitikimas

2023 11 20

Raseinių rajono savivaldybės seniūnijų seniūnų ir VMI atstovų susitikimas
Lapkričio 20 d., pirmadienį, Raseinių rajono savivaldybėje vyko rajono seniūnų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) atstovų susitikimas. Jo tikslas – pristatyti seniūnams nuo 2022 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusį Lietuvos Respublikos atsiskaitymų grynais pinigais ribojimo įstatymą, skatinant pranešti apie galimai vykdomą neteisėtą veiklą, mokestinius pažeidimus jų seniūnijose.
 
Susitikime dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas, taip pat ragino seniūnus aktyviai stebėti seniūnijose vykdomas veiklas, netoleruoti ir pranešti apie rajono gyventojų vykdomą šešėlinę ekonomiką, kuri daro žalą kiekvienam Raseinių krašto ir Lietuvos gyventojui.
 
Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo nuostatos (įstatymą rasite čia), pagal kurias tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys atsiskaitymus, taip pat bet kokius kitus mokėjimus pagal sandorius gali atlikti grynaisiais pinigais, jeigu jie neviršija 5 tūkst. eurų sumos (arba šią sumą atitinkančios sumos užsienio valiuta). 
 
Pažymėtina, jog šiuo atveju yra vertinama ne vienos įmokos/dalies suma, tačiau bendra visų mokėjimų už konkretų sandorį suma. Sandorį sudarę asmenys neturi teisės dirbtinai skaidyti sandorio, taip siekiant išvengti nustatytų ribojimų.
 
Jei tarpusavio atsiskaitymai ar mokėjimai pagal sandorį negali įvykti negrynaisiais pinigais dėl to, kad šių atsiskaitymų ar mokėjimų vietoje mokėjimo paslaugų teikėjai neteikia reikalingų paslaugų, o pagal sandorį yra būtina atsiskaityti nedelsiant, atsiskaitymą galima atlikti grynaisiais pinigais.
 
Tokiu atveju atsiskaitymus ar mokėjimus grynaisiais pinigais gaunantis (priimantis) asmuo privalo apie tai pranešti VMI bei nurodyti aplinkybes, dėl kurių nebuvo galima atsiskaityti negrynaisiais pinigais, ir pateikti sandorio šalių identifikavimo duomenis. Pranešti apie  sandorio grynaisiais pinigais faktą asmuo turi per 10 dienų.
 
Pranešimas pateikiamas elektroniniu būdu per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) (formos kodas PRC915). Su tikslia tvarka dėl tokios informacijos teikimo VMI galima susipažinti čia.
 
Daugiau informacijos rasite čia.
 
VMI informacija
Informacija atnaujinta 2023-11-20 15:49