Naujienos

Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviras jaunimo centras. Gegužės mėnesio apžvalga

2021 06 08

   Pasibaigus paskutiniam pavasario mėnesiui, Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos Atviro jaunimo centro (toliau –  Raseinių AJC) komanda pateikia gegužės mėnesio apžvalgą.
   Prisiminus gegužę kyla daug gerų emocijų ir prisiminimų. Atlaisvinus karantiną pradėjome vykdyti mobilų darbą keturiuose Raseinių rajono vietovėse: Girkalnyje, Nemakščiuose, Šiluvoje ir Žaiginyje. Mobilus darbas su jaunimu orientuotas į jauną žmogų, jo poreikius, lūkesčius. Gegužės mėnesį vykdant mobilaus darbo lankytojų registraciją, į užsiėmimus įsitraukė 47  jaunuoliai. Galime drąsiai teigti, kad pirmasis mobiliojo darbo mėnuo sėkmingas ir tikimės, kad jaunuolių gretos tik dar labiau augs.
   Taip pat šį mėnesį susitikome su skirtingų miestelių vietos bendruomenėmis. Prisistatėme kas mes tokie, iš kur esame ir koks mūsų tikslas vykdant mobilų darbą su jaunimu. Ateityje ir toliau bendradarbiausime su vietos bendruomenėmis, vykdysime susitikimus, siekiant gerinti jauno žmogaus įvaizdį.
   Gegužės 7 d. vykdėme akciją „Darom“. Akcija vyko Nemakščių pušyne, dalyvavo 10 Raseinių AJC jaunuolių. Radiniai buvo labai įvairūs: pradedant buteliais ir baigiant padangomis. Dėkojame Nemakščių seniūnijos seniūnui Remigijui Laugaliui už tai, kad noriai bendradarbiavo, pasirūpino surinktų atliekų išvežimu ir palaikė jaunuolių iniciatyvą.
   Gegužės 14 dieną buvo suorganizuotas žygis į  Praviršulio tyrelio botaninį-zoologinį draustinį. Žygyje dalyvavo 7 jaunuoliai. Jaunuoliai ne tik žygiavo, bet kartu patys surengė ir dalyvavo švaros akcijoje „DAROM IKI GALO: SURINK-RŪŠIUOK-PRIDUOK“. Sargelių bendruomenė dalyvavo kaimiško maisto gaminimo edukacijoje. Pažintinės ekskursijos metu Sargelių bendruomenės pirmininkė Daiva Šeškauskaitė papasakojo apie tyrelio išsaugojimo darbus, supažindino su pelkės ypatumais. Jaunuoliai ne tik geriau pažino savo krašto apylinkes, bet ir ugdė savo socialinius įgūdžius, įgijo pasitikėjimo savo jėgomis.
   Vyko kulinariniai užsiėmimai, kurių metu jaunuoliai kepė blynus, agurkus (skamba kiek keistokai), bet mūsų jaunimas nenuspėjamas ir tokie užmojai – netradiciniai receptai – natūrali kasdienybė.
   Sočiai ir skaniai pasistiprinome maistu, tad ne mažą gegužės mėnesio dalį aktyviai sportavome, kad palaikytume gerą fizinę būklę, emocinę savijautą. Vykdant mobilųjį darbą žaidėme: kvadratą, tinklinį ir krepšinį, manome, kad „Tuku tuku“ taip pat galima priskirti sportinei veiklai, nes reikia pabėgioti. Žaidimas „Bulvė“ taip pat buvo neatsiejama gegužės mėnesio dalis.
   Gegužės 24, 25 dieną Raseinių AJC, Radviliškio ir Pakruojo darbuotojai dalyvavo mokymuose „Patirtinio mokymosi techninė treniruotė“, kuriuos vedė Nerijus Miginis. Patirtiniai mokymai vyko praktiškai naudojant ir taikant įvairius grupinius metodus, vyko refleksijos, dienos ir visų mokymų aptarimas. Galvose sukosi mintys, kad visa mokymų medžiaga naudinga ne tik jaunimo centrų darbuotojams, bet ir patiems jaunuoliams, nes suteikta informacija ir metodų taikymas gali būti pritaikomos organizuojant veiklas jaunimui: vasaros stovyklose, jaunuoliams skirtų mokymų metu.
   Gegužės 25 dieną jaunuoliai dalyvavo nuotoliniame susitikime su kariuomenės atstovu. Kitaip tariant, „Profesijos diena“, kurios metu jaunimas galėjo daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenę, taip pat užduoti rūpimus klausimus šios srities atstovui Andriui Jovaišui. Galbūt ateityje ir Raseinių AJC jaunuoliai pasirinks būtent šią specialybę ir sieks geriausio rezultato savo pasirinktoje profesinėje sferoje. Susitikime dalyvavo 19 jaunuolių.
   Be visų aktyvių užsiėmimų vyko: individualios konsultacijos, grupinės diskusijos, savanorių kuravimas.
Individualių konsultacijų metu jaunuoliai galėjo asmeniškai kreiptis į Raseinių AJC darbuotojus ir spręsti jiems iškilusias problemas ar tiesiog būti išklausytiems.
   Grupinės diskusijos leido geriau pažinti jaunuolių pomėgius, jų asmenines būdo savybes diskutuojant apie planuojamas vykdyti veiklas ir ko labiausiai norėtų pasibaigus karantinui.
   Ilgalaikę savanorystę Raseinių AJC atlieka dvi savanorės, kurios prisideda prie veiklų organizavimo vyksta į kitas vietoves vykdant mobilų darbą, tad kuruojame savanorius, padedame spręsti iškilusius problemas, sudarome galimybę save realizuoti įvairiuose užsiėmimuose.
   Vienas iš bendravimo būdų sujungiant jaunimą bendrai veiklai ir ugdant bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius – stalo žaidimai. Praėjusį mėnesį „Dixit“ žaidimas išstūmė populiarųjį „Uno“ iš viršūnių.
   Pasibaigė pavasaris, o kitą mėnesį sugrįšime jau su pirmojo vasaros mėnesio apžvalga.
 
 
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
Atviro jaunimo centro metodininkė
Kristina Taučaitė
 
Veiklos vykdomos ir finansuojamos iš projektų:
„Atviro darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021“
„Mobiliojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021 m.“
Informacija atnaujinta 2021-06-08 16:47