Naujienos

Raseiniuose paminėta Pasaulinė kultūros ir meno diena

2024 04 15

Raseiniuose paminėta Pasaulinė kultūros ir meno diena
Balandžio 15-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė kultūros diena. 1452 m. balandžio 15 d. gimė italų dailininkas, architektas, poetas Leonardo da Vinci. Todėl UNESCO šią dieną įtraukė į minimų dienų sąrašą ir balandžio 15-ąją dieną paskelbė Pasauline meno diena, pagerbdama Renesanso genijaus atminimą. O 2006 m. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15-oji kaip atmintina diena buvo įteisinta Kultūros diena. Šia diena visame pasaulyje siekiama didinti sąmoningumą apie kūrybinę veiklą.
 
Raseiniuose Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje šią dieną vyko Pasaulinei kultūros dienai paminėti skirtas koncertas. Renginio organizatorė, Raseinių rajono savivaldybė, kvietė Raseinių miesto ir viso rajono kultūros srities darbuotojus dalyvauti Kauno valstybinio muzikinio teatro koncerte ir išgirsti specialiai parengtą programą „Magiški muzikos garsai“. Renginio metu scenoje pasirodė teatro solistai: Iveta Kalkauskaitė (mecosopranas), Ingrida Kažemėkaitė (sopranas), Paulius Kaminskas (baritonas), Dominykas Šimonis (fortepijonas), Kasparas Šerpytis (violančelė), koncerto vedėjas Giedrius Prunskus.
 
Renginyje dalyvavo ir Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, vicemerai Jonas Vazgys ir Mingaudas Tamaliūnas bei administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas. Meras susirinkusius svečius ir kultūros srities specialistus sveikino Pasaulinės kultūros ir meno dienos proga, dėkojo už jų darbą visos Savivaldybės vardu ir linkėjo, jog mūsų krašto kultūra būtų puoselėjama kuo dažniau ir kuo daugiau, ypač atskleidžiant būtent lietuviškos kultūros grožį ir ypatingumą. Drauge prie mero sveikinimų prisidėjo ir kiti Savivaldybės vadovai, kurie vėliau taip pat įteikė mero padėką kūrybos festivalio „Dpoezijos šaltinis“ organizatoriui Arminui Elijošiui už dainuojamosios poezijos puoselėjimą, bardų kultūros ir kitų kultūrinių veiklų skatinimą. O padėką atsiėmęs svečias, pasinaudodamas proga, visus renginio dalyvius jau pakvietė į šią vasarą Dubysos regioninio parko pašonėje vyksiantį dainos, muzikos, poezijos, dailės, fotografijos ir kitų menų festivalį „Dpoezijos šaltinis“.
Informacija atnaujinta 2024-04-15 15:51