Naujienos

Savivaldybės vadovai įvertino ligoninės maitinimo bloko statybų galimybes

2024 02 09

Savivaldybės vadovai įvertino ligoninės maitinimo bloko statybų galimybes
Viešojoje erdvėje pasirodžius gyventojų skundams dėl VšĮ Raseinių ligoninės pacientams teikiamų maitinimo paslaugų kokybės, Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius inicijavo kitų galimų alternatyvų paiešką. Vienas iš būdų, kaip spręsti nekokybiško maitinimo klausimą ligoninėje, buvo įvardintas pasiūlymas – ateityje, pasibaigus sutarčiai su dabartiniu tiekėju, maistą gamintis patiems. Diskutuojama apie galimybę statyti ir įrengti naują atskirą maitinimo patalpą, kurioje maistą pacientams gamintų ir už jos kokybę atsakytų pati ligoninės administracija.
 
Dėl šios priežasties vakar, vasario 8 d., Raseinių rajono savivaldybės vadovai  su specialistais lankėsi VšĮ Raseinių ligoninės teritorijoje ir įvertino visus galimus statybos taškus. Buvo analizuojama situacija, kur ir kaip būtų patogiausia statyti papildomą priestatą dar vienam ligoninės skyriui ir, svarbiausia, maisto gaminimo blokui.  
 
Apžiūros metu vyko esamos sklypo būklės analizė, buvo vertinamos naujų pastatų ar priestatų integravimo galimybės prie jau esamos ligoninės struktūros. Buvo atsižvelgiama į tai, kaip naujieji blokai būtų sujungiami koridoriais, kad naujosios patalpos būtų netoli palatų, kad netrukdytų operacinių ir kitų svarbių skyrių veiklai.
 
Apžiūroje dalyvavęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Armandas Mockus pripažįsta, jog architektūriniu požiūriu, ligoninė yra vienas iš sudėtingiausių funkcinių objektų, nes jiems taikomi aukšti higienos reikalavimai, patalpos privalo būti pritaikytos asmenims, turintiems judėjimo negalią, ir reikia įvertinti priešgaisrinės apsaugos reikalavimus bei šiuolaikinės medicininės technikos integravimą.
 
Apžiūrint Raseinių ligoninės sklypą, buvo ieškoma geriausios ir patogiausios vietos šių blokų statyboms bei įvertinama esama inžinerinė infrastruktūra (kur šiuo metu jau yra išvedžioti inžineriniai tinklai, nutiesti priėjimai, privažiavimai ir želdiniai, kokių pastatų esama aplinkui).
 
Įvykus realiai situacijos apžiūrai, toliau bus laukiama konkrečių ligoninės administracijos vizijų, kokio bendro ploto ir tūrio reikia šiems planuojamiems priestatams, o viską įvertinus, galutinai apsispręsti, kokio dydžio ir kurioje vietoje šie planai galėtų būti įgyvendinti.
 
Informacija atnaujinta 2024-02-09 14:43