Naujienos

Gruodžio 9 – ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena

2022 12 09

Gruodžio 9 – ąją minima Tarptautinė antikorupcijos diena
   Gruodžio 9 – ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena, kuri nuo 2004 m. minima kasmet. Ji skirta atkreipti dėmesį į įvairiuose valstybės sektoriuose plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią.
   2021 m. „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI)* tyrime Lietuvai skirtas 61 balas iš 100 galimų ir 34 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 13 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Pirmoje vietoje pasaulyje išlieka – Danija (88 balai) ir Naujoji Zelandija (88 balai), šiemet prie jų prisijungė Suomija (88 balai). Europos Sąjungos šalių vidurkis – 64 balai iš 100. Šie korupcijos suvokimo indekso rezultatai byloja, jog Lietuva po truputi juda teisinga linkme. Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Korupcijos prevencijos įstatymui, siekiama sisteminės, o ne fragmentiškos korupcijos prevencijos šalyje. Tik iš esmės pakeitus antikorupcinės aplinkos kūrimo kultūrą, sustiprinus antikorupcinį sąmoningumą, galima pasiekti aukštesnę viešojo sektoriaus skaidrumo kokybę, o taip pat – didesnį žmonių pasitikėjimą.
 
   Padėkime užkirsti kelią korupcijai kartu!
 
 * TI KSI yra vienas garsiausių pasaulyje korupcijos suvokimo tyrimų, parodantis, kaip įvairioms pasaulio valstybėms pavyksta kontroliuoti korupciją. Esama padėtis įvertinama konkrečiu skaičiumi šimto balų skalėje nuo 0 iki 100, kurioje 0 reiškia labai korumpuotą, o 100 – visiškai nekorumpuotą valstybę. Korupcijos mastą viešajame ir politikos sektoriuose vertina įvairių sričių ekspertai ir verslo lyderiai.
Informacija atnaujinta 2022-12-09 14:43